21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

SK Kladno – FK Králův Dvůr 3:1 (0:1)

Po poločase znovu obrat

Zase vedli, zase směřovali ke své první výhře v letošním ročníku ČFL. Jenže v derby s Kladnem zastihl Cábelíky výpadek v úvodu druhého dějství a ten je stál nejen výhru, ale i remízu. Prohráli 1:3 a zápas navíc končil trochu rozpačitě z obou stran. Po vzájemném souboji se poranili domácí Lukáš Hajník a hostující Jiří Sabou.
Králův Dvůr přežil úvodní tlak Kladna poměrně snadno, jen Tóth zahrozil, ale Mokrohajský byl připraven. Poté už počítali do poločasu jen hosté. Nejprve Petra vychytal brankář Hůla, ale nejvíc šancí přišlo po půlhodině hry. Toporčák napálil břevno, Kobler mířil těsně nad. Až ve 45. minutě Petr odcentroval od rohového praporku tak šťastně, že míč zapadl za záda Hůly.
„Vedení bylo jednoznačně zasloužené, byť gól šťastný. Měli jsme ale vést výrazněji, jenže nejsme schopni dát gól," kroutil hlavou kouč Králova Dvora Miloslav Kučera.
Ještě hůř na tom byl po přestávce, kdy Kladno během deseti minut hosty nečekaně přimáčklo a dokonce skóre otočilo! Nejprve se ve vápně dostal k míči Tóth, otočil se a propálil nejen stiopera Šilhavého (lehce tečoval), ale i Mokrohajského. Ještě větší šok přišel v 55. Minutě. Střídající Cafourek se dostal k míči třicet metrů od branky, ale jeho nádherná bomba skončila pod horném břevnem – 2:1.
Cábelíkům se přestalo dařit, přesto jednu velkou možnost k vyrovnání měli. Sabou dostal do tutovky Toporčák, ale exligový borec pálil jen doprostřed brány a při pokusu o dorážku se střetl hlavou s obráncem Hajníkem.
Dopadlo to špatně, domácí hráč má proraženou lícní kost, Sabou přeražený nos. „Já tohle nemohu potvrdit, nejprve musíme udělat v nemocnici snímek," řekl lékař kladenského mužstva Vladimír Lemon.
Ve zbytku utkání už hosté pořádnou šanci neměli, naopak přežili tutovku Růžičky. Za dvě minuty však Bartoš připravil dalšími střídajícímu Kladeňákovi Cafourkovi další jasnou šanci a tady už Mokrohajský nemohl nic dělat.
„To bychom mohli hodnotit všechny zápasy dokola. Neumíme dát gól, a když už ho dáme, máme desetiminutový výpadek. Přitom jsem hráče speciálně upozorňoval na to, že Kladno je houževnaté a zápasy otáčet umí," hartusil kouč Králováku Miloslav Kučera, nicméně dodal, že pokud jsou zranění Sabou a Hajníka tak vážná, jak se zdálo chvilku po utkání, nevadila by mu ani porážka sto nula. „Od našeho hráče už to byl asi zbytečný souboj. Pramenil spíš z frustrace, že nedal jasnou šanci. Oběma přeji, aby z toho neměli žádnou polízanici," dodal Kučera.
Zápas byl přitom klidný snad až na jedinou situaci, kdy domácí Švambera zakopl u střídaček míč Šilhavému, ten ho nakopl do lýtka a domácí borec ho napadl rukama. Hosté vehementně žádali červenou Švamberovi, ale sudí Šedivý (zápas hodně pouštěl, ale na obě strany) oběma hříšníkům udělil pouze kartu žlutou.

SK Kladno – FK Králův Dvůr 3:1 (0:1).
Branky: 48. Tóth, 55. Zahálka, 86. Cafourek - 45. Kobler.
Rozhodčí: Šedivý – Tryzna, Vít. ŽK: Švambera – Šilhavý. Diváků: 345.

Kladno: Hůla – Logojda (46. Zahálka), T. Procházka, Vavřina, Hajník (82. Cafourek) – Švambera, Z. Rada, Čurda (71. Růžička), Rouček – Bartoš – Tóth. Trenér: Drahokoupil.

Králův Dvůr: Mokrohajský – M. Procházka, Šilhavý, P. Rada – Sabou (82. Koiš), Hutta (59. Dochtor) – Petr, Toporčák, Kobler – Veinlich, Fulín.

Autor: Rudolf Muzika