11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Česká Lípa jela udělat výsledek...

Českolipský Arsenal jel na Jiskru Domažlice s tím, že zde chce udělat výsledek a skoro se mu to povedlo. Vše zhatil nařízený pokutový kop v předposlední minutě řádné hrací doby, kdy dle hlavního arbitra Berky fauloval kapitán hostí Broschinský jednoho z domácích hráčů ve vlastním pokutovém území. Sám hráč uznává, že šel do skluzu, stejně jako protihráč, jenže on trefil míč a soupeř ne, takže nařízený pokutový kop byl z kategorie přísných.

Po dvou domácích vítězných zápasech si hosté z českolipska věřili v získání bodů na Domažlickém hřišti a měli k tomu blízko. Úvod patřil domácím, kdy se dvakrát snažil prosadit Veselý, jenže gólman Bojčuk byl vždy na místě. Poté se dostal do šance Gibala, ale byl pomalejší než domácí gólman Houdek, který míč sebral ze země. V 18. minutě prošel obranou domácích Schön, jeho následnou střelu pod břevno gólman Houdek se štěstím vytáhl nad branku. O deset minut později měli českolipští štěstí, kdy po hlavičce Růžičky proletěl míč podél Bojčukovy branky těsně vedle. Po půl hodině mohl poslat Lípu do vedení Kučera, jenže proti byl domácí gólman, který jeho přízemní střelu v pádu vyrazil rukou do strany a měl zároveň štěstí, že byl Novotný pomalejší než obránce, který poslal míč do bezpečí. Poté domácí nevyužili zaváhání Kučerovo, který u postraní lajny vybojoval míč, jenže pak nepřesně přihrál, čehož soupeř využil k ohrožení hostující branky.
V úvodu druhé půle zahrozil Řehák střelou těsně vedle branky. Hosté se prosadili v 70. minutě po autovém vhození Řeháka, prodloužil ve vápně hlavou míč Kaňkovský ke Gibalovi, který se nemýlil – 0:1. O čtyři minuty později vyzkoušel Kaňkovský přízemní střelou pozornost domácího strážce branky. V té době českolipští spíše bránili jednogólový náskok, jenže to se jim vymstilo. Před osmdesátou minutou přišel do českolipského vápna centr, jenže obránci váhali s odkopem, nakonec se k míči dostal Matas a bylo srovnáno.
Českolipští ve snaze o udržení remízového skóre udělali v obraně chybu, stejně jako při prvním gólu nebyl nikdo, kdo by odkopl míč od branky. Ten se dostal k pravé tyči, kde Broschinský ve snaze dostat míč na rohový kop dle hlavního rozhodčího fauloval a byla z toho penalta, kterou bravurně využil kapitán domácích Mužík. Utkání dle všech přítomných patřila remíza.

Ohlasy po utkání:
Trenér Stanislav Purkart: „ Já si myslím, že dnes to bylo kvalitní utkání z obou stran. My jsme se velice těžko prosazovali do kvalitní obrany České Lípy. Ta dobře bránila a vyrážela do rychlých protiútoků. Já si toho cením, že i po obdržení branky jsme neklesli do kolen, kdy se nám nedařilo, tak jsme dokázali utkání otočit?“
Českolipskému trenérovi Liboru Macháčkovi se utkání těžko hodnotilo: „ My jsme hráli to, co jsme chtěli, poločas skončil remízou. Věděli jsme, že to přijde, což se nám podařilo. Poté jsme nezvládli naši standardní situaci, kdy jsme dvakrát trefili soupeře a z protiútoku jsme dostali gól. V závěru zápasu prostě rozhodčí odpískl penaltu a zápas dopadl, jak dopadl.“