Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPostřekov se nevzdává.

Postřekov - Dlouholetá oprora v brance fotbalistů Postřekova, SK Plzeň, Jiskry Domažlice Vladimír Jahn v současné době trénuje postřekovské A mužstvo, které se na jaře bude snažit o záchranu v krajské I. A třídě.

Vaše mužstvo je po podzimní části na 16. místě. Jak tuto část sezony hodnotíte?

äJe jasné, že s umístěním nejsem spokojen, stav je takový, jaký je. Jsem ale zvyklý bojovat do konce, a proto jsem na výroční schůzi vyhlásil, že uděláme všechno pro to, abysme se zachránili. Zimní přípravu jsem směřoval k tomu, abysme byli schopni se ještě porvat o barážové místo.ô

Jak tedy vypadala vaše zimní příprava?

"Začali jsme první týden v lednu v domácích podmínkách, kdy jsme trénovali dvoufázově, každý víkend jsme sehráli přípravné utkání. Následovalo čtyřdenní soustředění ve Starém Klíčově, se kterým jsem byl spokojený, pak ale postihla tým chřipková epidemie a několik hráčů tak bohužel neabsolvovalo celou přípravu. Snažili jsme se odbourat myšlení některých hráčů, kteří si mysleli, že mají jisté místo v základní sestavě. Proto jsme se snažili v rámci možností kádr rozšířit."

Jaké posily jste si vyhlédli?

"Zkoušeli jsme Wirta z Kouta, je to srdcař, bojovník. Takové hráče, kteří neskládají zbraně a bojují až do konce, jsme tady potřebovali. Podařilo se nám získat Honzu Pfeifera, je to mladý a perspektivní fotbalista. Zkoušíme také Pazderu z Draženova, o jeho příchodu se rozhodneme poslední týden před začátkem sezony. Jinak si myslím, že hráčská základna je tady dost široká na malou vesnici."

Jaký soupeř na vás čeká v prvním jarním mistrovském utkání?

"Začínáme doma s Železnou Rudou. Je to klíčový zápas, ve kterém se hraje o šest bodů, jelikož soupeř je před námi."

Tipnete si výsledek utkání?

"Samozřejmě chceme vyhrát. Nejlépe jasným výsledkem, abychom byli klidnější."

Kdo je podle vás favoritem na postup a kdo se se soutěží bude loučit?

"O postup může hrát několik mužstev, například Zbůch, kterého jsme doma porazili, ale herní projev v soutěži nevypadal nejlépe. Dále Blovice, zkušené mužstvo. Pak Nepomuk. Boj o záchranu bude velmi napínavý, ve hře je ješte šest týmů a nerad bych někoho tipoval, nikomu to nepřeji."

V zimní přestávce se spekulovalo o spojení Postřekov - Martin Šot?

"Martin se sám nabídl, že by chtěl někde zakotvit, že nechce být v Domažlicích, nevím, z jakého důvodu. Byl bych špatným trenérem, kdybych se ho nepokusil získat, i když ne za každou cenu, naše možnosti jsou omezené a navíc nechceme dělat podrazy na Jiskru. Oddíly se nedohodly, to je vše."

J. Pojar, Z. Mifek

Trenér Postřekova Vladimír Jahn věří, že v bojích o udržení uspějí hned v prním utkání.