24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL - J. Domažlice - Aresenal Česká Lípa 2:1 (0:0)

Jiskra otočila výsledek v samotném závěru

Ve třetím kole České fotbalové ligy hostila Jiskry Domažlice druhý celek tabulky, Arsenal Česká Lípa, v jehož kádru došlo k množství změn a oproti loňské sezóně by měl být kvalitnější. Svoji kvalitu českolipští prokázali, když za nimi domácí většinou zaostávali v kombinaci, důrazu v osobních soubojích a ve hře hlavou. Ve vyrovnaném prvním poločasu dvakrát domažlické podržel brankář Houdek, který vytlačil mimo bránu nebezpečné střely Schöna a Kučery. Domácí předvedli jen několik náznaků útočných akcí, ale přes dobře bránící obranu soupeře se neprosadili. Ve druhém poločasu se aktivity ujali hosté a to se jim vyplatilo v 70. minutě, kdy se zblízka prosadil Gibala. Domácí pak postupně převzali iniciativu, a když po závaru Matas srovnal, tlačili se stále více do šestnáctky hostů. V 88. minutě při velikém závaru odpískal rozhodčí v malém vápně faul jednoho z hostujících hráčů, nařízený pokutový kop proměnil Mužík a domácí mohli slavit tři body.

Už ve 3. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti hostující Bohata, ale Houdek s jeho pokusem neměl problém a v zápětí na druhé straně musel Bojčuk na zem, aby kryl míč před nabíhajícím Veselým. Poté si domácí poradili s centrem Broschinského a v 6. minutě po centru téhož hráče Houdek bez problémů zneškodnil hlavičku Bohaty. O čtyři minuty později nacentroval Řehák míč před branku Jiskry, ale Houdek jej, těsně před nabíhajícím Bínou, zachytil. V 11. minutě vybojoval domácí Dvořák míč, pronikl do šestnáctky, ale jeho střelu ze 12 metrů hosté zblokovali. Vzápětí na druhé straně musel těsně před nabíhajícím Novotným zasahovat Houdek. V 17. minutě vznikla po akci domácích před Bojčukem nepřehledná situace, ke střele se dostal Veselý z šestnáctky, poté Sladký, ale hosté oba pokusy zblokovali a Bojčuk míč zachytil. Jen o minutu později zatáhl míč hostující Schön, ale jeho střelu směřující pod břevno stačil reflexivně Houdek vytlačit nad břevno. Rohový kopr rozehrál zprava Kučera, ale Bohata hlavou z 8 metrů minul Houdkovu branku. Poté si hostující gólman poradil s Veselého centrem zleva a o dvě minuty později na druhé straně s dalším tr. kopem Kučery neměl problém Houdek. Ve 29. minutě pronikl po pravé straně domácí Leitl, ale jeho centr usměrnil hlavou Dvořák vedle vzdálenější Bojčukovy tyče. Po půlhodině hry se po vzdušném souboji odrazil míč k hostujícímu Kučerovi, jehož tvrdou střelu z šestnáctky, směřující k levé Houdkově tyči, stačil domácí gólman výborně vytlačit na roh. Ten rozehrál zleva Kučera na hlavu Bohaty, ale míč směřující do branky stačil jeden z domácích zadáků před brankou odvrátit. Ve 33. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Veselý, ale jeho centr na nabíhajícího Leitla stačil v poslední chvíli ukopnout na roh Řehák. Když si pak domácí zadáci poradili s autovým vhazováním hostů, střela Berana byla nepřesná a pokus Bíny skončil na těle bránícího Matase, bylo to v prvním dějství vše.

Úvod druhé půle patřil hostům, kteří se chopili iniciativy a častěji zaměstnávali domácí defenzívu, ta však pracovala dobře a když už ji hosté překonali, byl na svém místě Houdek. Domácí o sobě dali poprvé vědět v 56. minutě, kdy mířil volejem z 20 metrů kousek vedle Bojčukovy pravé tyče Mužík. O sedm minut později zneškodnil Houdek centr střídajícího Kaňkovského, v 66. minutě se probil po pravé straně Leitl, ale jeho centr odvrátili hosté na roh. Dvacet minut před koncem vhodil dlouhý aut do pokutového území Jiskry Řehák, míč hlavou posunul Kaňkovský až ke vzdálenější tyči, kde Mandous neubránil nabíhajícího Gibalu, který jej z 3 metrů usměrnil do sítě – 0:1. Branka domácí konečně probudila k větší aktivitě, ale před nabíhajícím Malým stačil míč sebrat Bojčuk a na druhé straně zneškodnil střelu českolipského Řeháka z 18 metrů Houdek. V 79. minutě rozehrál tr. kop domácí Mužík, před brankou hostů vznikl závar, míč se dostal k Matasovi, který jej hlavou přes vybíhajícího Bojčuka poslal z 6 metrů do soupeřovy sítě – 1:1. O dvě minuty později vybojoval míč hostující Schön, ale Houdek jeho pokus z 18 metrů kryl. V 82. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Bezděk, našel volného Sladkého, ale jeho střela z šestnáctky jen těsně minula levou Bojčukovu tyč. Když si poté s Řehákovým centrem domácí poradili, napřáhl na druhé straně zleva ze 17 metrů Dvořák, ale jen o několik centimetrů minul vzdálenější Bojčukovu tyč. V 87. minutě zahrozil Kaňkovský, ale jeho střela z otočky minula levou Houdkovu šibenici. Snaha domácích došla naplnění v 88. minutě, kdy Mužík rozehrál z 25 metrů tr. kop, hostující obrana nemohla dostat míč od svého malého vápna, domácí se dostali ke dvěma střelám, které však byly zblokovány, v lítém boji pak u levé tyče hostující branky byl podražen dorážející Dvořák, rozhodčí Berka, který se pohyboval 5 metrů od místa přestupku ani na okamžik nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu s přehledem do pravé šibenice Bojčukovy branky proměnil Mužík – 2:1. V nastaveném čase pak už jen zamířil volejem ze 17 metrů mimo Houdkovu branku Holeček a domácí se mohli radovat ze tří bodů.

Branky: 79. Matas, 88. Mužík PK – 70. Gibala. Rozhodčí: Ondřej Berka – Zdeněk Koval, Václav Kubec, ŽK: 1:1. Diváků: 360.

Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc (75. Bezděk), Růžička, Matas, Mandous – Leitl, Mužík, Sladký, Došlý (55. Bárta) – Veselý (64. Malý), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

Arsenal Česká Lípa: Bojčuk – Broschinský, Patka, Beran, Řehák – Bína (83. Ježdík), Schön, Bohata, Kučera – Novotný (62. Kaňkovský), Gibala (75. Holeček). Trenér: Libor Macháček.