Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOkresní přebor otevírá své brány

Jiří Pojar, Domažlicko

Druhá třída, tedy okresní přebor ve fotbale, také jako ostatní nižší soutěže zvedá o tomto víkendu svou oponu. V této soutěži už nenajdete mužstvo FK Staňkov B, které se odhlásilo ze všech soutěží. Naopak Dynamo Horšovský Týn B postoupilo do 1. B třídy, kde bude hrát jako rezerva nově vzniklého FC Dynamo Horšovský Týn. Slavoj Koloveč C se přihlásil pro tento ročník do třetí třídy. Start Tlumačov postoupil jako nováček do 1. B třídy stejně jako úspěšný tým z baráže o tuto soutěž FK Holýšov B. Naopak nováčky soutěže jsou Sokol Milavče, Dynamo Bukovec a na poslední chvíli vzala postup místo rezervy Tlumačova Postřekovská rezerva. Favority soutěže lze hledat v mužstvech Meclova, Chodova, Kdyně možná i Krchleb a černým koněm soutěže budou Milavče. My jsme pro vás udělali malou sondu do tří utkání v 1. kole nejvyšší okresní soutěže.

 Sobota 25. srpna od 17:00 h  Tatran Chodov – ZD Meclov.  Rozhodčí: Štěpán- Kuzma- Majerčík.  Náš tip: 2

Chodov začal trénovat poměrně brzy - začátkem července, ale k utkáním vlivem dovolených a zraněných nastupovalo mužstvo vždy nekompletní a podle toho také vypadaly výsledky. „Nebylo to podle mích představ, protože jsme se nesešli,“ říká kouč Libor Měsíček. Do Tatranu přišli na přestup z Kralovic Petr Frána a Lukáš Ticháček ze Všerub, Míra Holar z Klenčí a v jednání je Martin Svoboda z Újezda. Naopak kádr opustil Jindřich Beňušík do ZD Meclov na hostování. Chodovu se v přípravě vůbec nedařilo a všechna utkání prohrál -   2:0 s SV Bernied (J. Franek), Postřekovem v Újezdě  2:0, dále  4:0 v Srbech obsadil poslední, čtvrté  místo na turnaji v Postřekově a o víkendu v generálce prohrál s Tlumačovem 2:3. „V prvním kole jsme dostali velice silného soupeře. Hrajeme v domácím prostředí, a proto chceme vyhrát,“ řekl k utkání trenér Tatranu Libor Měsíček. Jako favorita soutěže vidí mužstvo Meclova. „Nevím, nemám takový přehled o mužstvech z okresu, všechno se časem ukáže, jak na tom kdo bude, teď je to těžké říct. Do kádru ZD Meclov přišli bratři Beňušíkové Pavel na přestup z Jiskry Domažlice a Jindřich na hostování z Chodova. Vojtěch Kafka z Újezda je na hostování. Na přestup už v Meclově  zůstává Milan Obdržálek z České Kubice. V přípravě hráli Meclovští na svém turnaji - remizovali s Losinou 1:1 a na penalty postoupili do finále, kde prohráli s Slavojem Koloveč B 2:3. Dále následovaly prohry s Chotěšovem 2:1  a se Staňkovem 4:2 a v posledním zápase před startem porazili Postřekov 3:2. S přípravou a trénováním  je trenér Jiří Vogeltanz spokojený. „Musím říct že příprava probíhala v pohodě chodilo nás trénovat z patnáctičlenného kádru poměrně dost a výbor udělal vše proto, aby se kádr doplnil, což se podařilo.“ Meclov začíná svoji pátou sezonu v okresním přeboru a nepřeje si nic jiného, než postup do 1. B třídy. „Los máme těžký - hned první kolo a zkušený klub, který sestoupil z první B třídy, se zkušeným kádrem. Chceme samozřejmě vyhrát a o to se budeme snažit i v dalším průběhu soutěže. Chybět by měl Pavel Beňušík, který má být na dovolené. Největší konkurent bude Chodov a podle výsledků Kdyně a Milavče, kteří jsou nevyzpytatelní ,“ dodává Vogeltanz.

Sobota 25. srpna Sokol Krchleby- SK Kdyně 1920. Rozhodčí: Loukota.  Náš tip: 2

Letní příprava Sokola Krchleby byla ovlivněna, ostatně jako každý rok, sezonou dovolených. Začali trénovat koncem července a účast byla poměrně hojná. Postupem času ovšem několik hráčů odjelo na dovolenou a někteří také pracují na směny, takže účast prořídla. To je, ale asi problém letní přípravy ve všech mužstvech. Krchlebští sehráli  dva  přípravné zápasy. První s mužstvem Osvračína, který prohráli 1:3. Z výše uvedených důvodů byla ovšem sestava velice nekompletní, doplněná hráči Staré Gardy. Druhý s mužstvem Ptenína (III.tř. Plzeň-jih), kdy si s chutí zastříleli a vyhráli 11:0.
 Kádr opustili všichni hráči, kteří byli na hostování. Petr Štverka - návrat do Staňkova, Karel Frančík - návrat do Přeštic, Milan Svoboda - návrat do Kvíčovic, Radim Červeňák - návrat do Kvíčovic - střídavý start ve Staňkově. Na hostování přišel ze Staňkova Roman Král, z Kolovče Roman Škampa, z Kvíčovic Marek Schejbal. Dále se vrátili z hostování ze Staňkova mladí hráči Lukáš Gill a Tomáš Janský, z Kvíčovic pak Petr Farkaš. „Došlo k výměně trenéra, tuto nelehkou funkci bude zastávat náš dlouholetý hráč Patrik Roth, kterému zdravotní problémy nedovolují pokračovat v aktivní fotbalové kariéře. Slibujeme si od toho novou motivaci pro celé mužstvo. Dále se pak budeme intenzivně snažit zapracovat do mužstva mladé hráče, aby mohli postupně převzít odpovědnost a nahradit nás starší. Naše sportovní cíle jsou pro příští sezonu hrát v klidu v horní polovině tabulky,“ říká sekretář Krchlebských  Pavel Strousek a pokračuje: „Přiznám se, že v minulé sezóně jsem výsledky okresního přeboru moc nesledoval, takže nevím, co od mužstva Kdyně očekávat. Nicméně hrajeme doma a věříme si na vítězství za tři body.“

Ve Kdyňském fotbale nastaly velké změny ve vedení klubu a hlavně v kádru. Noví funkcionáři začali pracovat na posílení kádru do kterého přišli odchovanec útočník Karel Šmejkal (ČAFC Praha), záložník Kosťa Knauer z Pocínovic - ten dříve hrál ve Kdyni, dále  útočník Jiří Vlček ( na roční hostování SK Klatovy 1898),  záložník Jan Schwarz - střídavý start z Chodské Lhoty, dále Patrik Černý (dorost Jiskry Domažlice) a  obránce Martin Zdanovec z hostování ze Startu Tlumačov. Z Nýrska se vrací talentovaný brankář Vladimír Horáček, který prošel dorostem Jiskry. Odchody: Josef Schamberger s Lukášem Výškrabkou na hostování do Tlumačova na půl roku. Pro trest bude v začátku soutěže chybět zkušený fotbalista Jiří Tomaier. V letní přípravě začali pod vedením nového trenéra Jaroslava Adámka. Kdyňští sehráli čtyři zápasy - vyhráli nad Bezděkovem 3:1, Holýšovem B 4:2 a Mrákovem B 5:2 a jednou prohráli se Sokolem Postřekov 2:0. Na tréninky třikrát týdně chodilo až čtrnáct hráčů z osmnácti členného kádru. Cílem Kdyňských je zkonsolidovat kádr, hrát uprostřed tabulky a co bude navíc bude jedině dobře. „Na začátek máme těžkého soupeře, který nás prověří, jak na tom jsme,“ říká nový vedoucí mužstva SK Kdyně 1920 Michal Kratochvíl a pokračuje: „ Mezi favority soutěže řadím Meclov - uvidíme jak na tom budou Krchleby a Chodov. Černým koněm soutěže budou Milavče,“ dodává.

.

Sobota 25. srpna SK Slovan Kvíčovice – Sokol Milavče. Rozhodčí: Novotný Náš tip: 2

Tréninková účast byla v Kvíčovicích velice slabá, to se projevovalo i přípravě na novou sezonu. Slovan sehrál také několik přípravných utkání, nejprve prohrál s Mochtínem 1:6, s Bukovcem 2:7 a minulý týden porazil Hlohovou 3:2. Odešel na hostování do Krchleb Marek  Schejbal, a Radek Červeňák na střídavý start do FK Staňkov. Po půl roce začal opět s fotbalem Jaroslav Panuška a po dvou letech začal trénovat Karel Šiman. Oba jsou to  zkušení hráči. „Pokud se budeme na zápasy scházet, tak by nám slušel prostředek tabulky. Hráčů máme dost, ale kvůli pracovnímu zaneprázdnění a také herní morálce se někdy  špatně scházíme,“ říká sekretář Vladimír Klesla a pokračuje: „Jsem hodně zvědav na Milavče, protože jdou o nich různé zvěsti, že nám jich chtějí dát pět nebo sedm. Je to určitě ambiciózní tým, který má hlavně v útočné fázi svoji kvalitu takže jsem na ně hodně zvědav. Budou nám kvůli dovolené chybět tři hráči - Pavel Schuh, Radek Červeňák a Libor Forst.“ Co se týče favoritů soutěže řadí k nim Meclov, který se o to pokouší dlouhodobě, Krchleby, které mají zkušený tým a určitě budou hrát v horních patrech tabulky, posílenou Kdyně a vůbec neví, jak na tom bude Chodov.

Nováček a bývalý dlouholetý účastník okresního přeboru Sokol Milavče, se na sezonu připravoval tréninky, na niž byla dobrá účast, chodilo trénovat deset hráčů. V přípravných utkáních milavečští nejprve porazili Slavoj Koloveč C 6:3, potom v přestřelce podlehli Domažlické Benfice 4:6 a naposled se Sokolem Mrákov prohráli 2:4. Posledním utkání s Blížejovem se nehrálo. Kádr nikdo neopustil, naopak přišel na přestup zkušený hráč Stanislav Němec z Mrákova, který v Milavčích zatím hostoval a ofenzivní záložník Jakub Ouřada z Kouta. Nejasné je působení Filipa Geigera, který hostoval v Tlumačově. Cíl do soutěže si trenér Milavčí Václav Bor dává: „Když budeme pátí, šestí tak budu hodně spokojený.“ Co se týče favoritů soutěže, Bor uvedl: „Nevím, jak na tom bude Tatran Chodov, jestli udržel kádr, tak bude společně s Meclovem aspirantem na postup. Podle posilování kádru by měla být dobrá i Kdyně a nevím, jak na tom budou Krchleby.“

 

Všechna další utkání 1. kola se hrají v sobotu od 17:00 hodin:

 Sokol Osvračín – Sokol Postřekov B,  rozhodči: Rubáš.  Náš tip: 1.

SK Poběžovice – Start Bělá nad Radbuzou – Pareský. Náš tip: 1.

Dynamo Bukovec - Sokol Kout na Šumavě - Šujan, Lhotka Lhotková. Náš tip: 0.

Lokomotiva Hostouň - Sokol Všeruby – Hálek.  Náš tip: 1.