Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStartuje 1. B třída s osmi zástupci okresu Domažlice

Jiří Pojar, Domažlice

Fotbaloví fanoušci se dočkali, o tomto víkendu startují prvním kolem nižší soutěže. My se dnes zaměříme na první B třídu skupinu A v níž má náš okres velmi početné zastoupení. Po sestupu loňských dlouholetých účastníků Tatranu Chodov a Sokola Krchleby se do nejnižší krajské soutěže mužů probojovali okresní zástupci Start Tlumačov a FK Holýšov B. Dalšími nováčky v soutěži budou mužstva Chodové Plané, Merklína a Plzeňského Sokola Lhota. Většina oslovených funkcionářů favorizuje v letošní sezoně mužstva Staňkova, Chodského Újezdu, Postřekova a Klenčí. My jsme pro Vás udělali malou sondu do všech mužstev okresních zástupců.

 

 Sobota 25. srpna 17:00 Slavoj Koloveč B – Spartak První Chodská Klenčí -  náš tip: 0

 Rozhodčí: Ladislav Křížek

Na stadion v Kolovči vyběhnou domácí fotbalisté pod vedením nového kouče, Milanem Vogeltanzem, který nahradil dosavadního trenéra Petra Bílka, jenž po dvou letech svého působení skončil z osobních důvodů. Vogeltanz působí v Kolovči ve třech funkcích - jako vedoucí A mužstva, trenér B mužstva a Generální sportovní manažer. „S přípravou mužstva jsem celkem spokojen, až na docházku některých hráčů na trénink. Dá se to však omluvit tím, že byla dovolená a někteří hráči si plnili své pracovní povinnosti. V přípravě jsme odehráli turnaj v Meclově, kde jsme celý turnaj vyhráli. V dalším přípravném utkání jsme hráli s dorostem Domažlice A, kde jsme prohráli 3:1. V další přípravě se odehrál turnaj v Osvračíně, kde jsme opět zvítězili. V posledním utkání před sezonou jsme porazili Strážov 3:1. Teď, už nás čekají jen zápasy o každý bod. Z klubu odešel pouze brankář Tokar a nahradil ho brankář z C mužstva Milan Pecl. Žádné hráče pro novou sezonu zatím nehledáme, protože B mužstvo bude farmou pro A mužstvo, takže hráči se budou doplňovat navzájem. Byl bych rád, kdybychom se umístili na předních příčkách. První utkání nás čeká těžký soupeř z Klenčí. Očekávám od našich hráčů plné nasazení a bojovnost a nakonec, když si všichni hráči budou plnit svoje povinnosti na hřišti tak věřím, že Klenčí porazíme. Za favorita soutěže je těžké někoho předem tipovat, ale myslím si, že právě Klenčí by mohlo tím favoritem být,“  uvedl Vogeltanz.
Spartak Klenčí začal s přípravou na novou sezonu v pátek 27. července. Hned druhý den hráli kluci na turnaji v Lomu, kde ve finále prohráli s účastníkem A. třídy Přimdou, po vyrovnaném boji 2:1. O týden později doma změřili síly s Jiskrou „B“ a poslední přípravný zápas byl s Koutem. Tento víkend poslední před soutěží, Pavel Smazal, po dohodě se svým trenérským kolegou Zbyňkem Veberem nechali klukům volno. Příprava byla doposud zaměřena hlavně na fyzičku. V tomto týdnu to bude jen o práci s míčem a nějaké to taktické cvičení.

Bohužel kádr se Klenečským rozšířit nepodařilo. Na přestup odešel do Chodova Míra Holar.

Z minulé sezony má stop na dva roky Pavel Sokol, což je oslabení kádru. Spartaku se v létě stala dost velká nepříjemnost, někdo jim ukradl v červnu sekačku ze hřiště, takže momentálně se budou finance ubírat směrem k nákupu nového stroje.

,,Myslím, že s kádrem, který zůstal (pokud se nám vyhnou zranění), jsme schopni hrát prostředek tabulky B třídy,“ myslí si Smazal největšího favorita na postup vidí v mužstvu FK Staňkov. „ Když jsem sledoval, jak kdo posiluje a jaké má výsledky v přípravě, tak asi největší aspirant jsou staňkovští, postup bych jim přál, určitě by si jej zasloužili…“

Co se týče Slavoje Kolovče B na jaře od něj čekal trochu více. Myslel si, že zasáhnou do bojů o čelo tabulky, ale to se nestalo. ,,Pokud jim odešlo několik hráčů do A týmu, zřejmě budou okupovat nižší patra tabulky. Ale nerad bych je podceňoval.

Určitě očekávám, že tento zápas nebude pro nás jednoduchý, protože v úvodu soutěže nebudeme kompletní. Přesto doufám, že nějaký ten bod odvezeme,“ dodává k utkání Pavel Smazal.

Neděle 26. srpna 16:00 h  FK Staňkov – Chodský Újezd. Rozhodčí: Havránek -  náš tip: 1

Příprava Staňkovských fotbalistů probíhala podle plánu. První dva týdny trénovali třikrát týdně v okolí Staňkova. Poté jsme místo třetího tréninku začali hrát přípravné zápasy a tréninkovou přípravu přesunuli na hřiště. Postupně se střetli na pouť s „B“ mužstvem Domažlic 1:1, prohráli  0:1 ve Strážově, porazili 1:0 Rapid Plzeň, zvítězili v Třebnicích s Meclovem 4:2. Generálku na B třídu vyhráli s rezervou TJ Přeštice 2:1. Z jarního kádru mužstvo z časových důvodů opustil pouze Přemysl Ševčík. Funkcionáři se snažili posílit mužstvo o hráče, které měli v okolních klubech na hostování a o hráče se staňkovskou minulostí. To se jim podařilo. Do Staňkova se vrátili Pavel Trhlík a Petr Štverka, dále pak další odchovanci Milan Herman a Pavel Gust, na hostování z Holýšova přišel Michal Šimandl, který už také staňkovský dres před dvěma roky oblékal. Dále ještě jednají o příchodu dvou hráčů, kteří by se v jejich kádru mohli na podzim objevit. Jeden z nich nastupoval již v přípravě. „S těmito hráči přišla do mužstva velká kvalita i zkušenosti. Pokud se jim bude od začátku dařit a budou se jim vyhýbat zranění, tak věřím, že budeme  v popředí tabulky,“ předpovídá trenér Milan Kucharič. Favoritem  soutěže je podle něj Postřekov, Chodský Újezd a Klenčí, nevyzpytatelná budou „B“ mužstva, ale může se objevit i někdo jiný dále doufá že i jeho mužstvo bude zmíněným favoritům konkurovat. Co se týče sobotního soupeře Kucharič říká: „Těžší začátek jsme si nemohli přát. Bude to hned ostrá zkouška. Chodský Újezd byl na jaře štikou soutěže, předváděl útočný atraktivní fotbal se spoustou gólů. A já ho i nyní řadím k favoritům. Výhra z tohoto zápasu by byla pro mužstvo velkým povzbuzením. Budeme samozřejmě chtít vyhrát, a jak už jsem říkal minule, já svému mužstvu věřím vždycky. Jinak tomu ani být nemůže.“

Sobota 25. srpna 17:00 h  SHH Heřmanova Huť- Sokol Postřekov -  náš tip: 2

Rozhodčí: Mezera – Hromka- Orlík

V Postřekově začali s přípravou 20. července, čtrnáct dní trénovali třikrát týdně plus zápas, kde se soustředili na fyzickou kondici, zbytek přípravy zúžili na dvakrát týdně plus zápas o víkendu, zde už se koncentrovali na herní prvky. Přípravná utkání začali pouťovým zápasem s Domažlicemi A, kde podali nadstandardní výkon proti kvalitnímu soupeři, dále  odehráli dva zápasy v Memoriálu pana Šerlovského, kde  obsadili první místo, potom je prověřila Kdyně, kde  vyhráli 2:0, a poslední zápas prohráli s Meclovem 2:3.

Do kádru přišel na roční hostování Miroslav Tomášek z Hostouně, Přemek Mach z Chodova a o dvou velkých posilách ještě postřekovští jednají. Neodešel nikdo.

Jejich prioritou bylo sehnat jednoho až dva zkušené hráče středního věku, kteří jim minulou sezonu chyběli. Toto očekávají od Přemka Macha a stále doufají, že se jim povede přivést ještě jednu zvučnou posilu. Cíl do nové sezony je pohybovat se v horních patrech tabulky, a když jim bude nakloněno štěstí a vyhnou se zranění, chtějí  se určitě poprat o postup do 1. A třídy. V sobotním prvním kole je nečeká lehký soupeř.

,,Z našeho pohledu je to na úvod velice nepříjemný soupeř, se kterým máme negativní bilanci hlavně na jejich půdě, ale věříme, že se nám konečně podaří tuto série ukončit a odvezeme z Huti alespoň nějaký bod,“ uvádí jeden z trenérů Petr Váchal a pokračuje: „Ve druhém kole zajíždíme opět ven k nováčkovi do Holýšova, kde také nevíme co očekávat, a do třetice všeho zlého hostíme doma Klenčí. Takže začátek soutěže je velice těžký. Mezi favority bych zařadil určitě Staňkov, který hodně posílil kvalitními a zkušenými hráči, přípravné zápasy tomu jistě napovídají. Dále také určitě Klenčí a Chodský Újezd také na jaře podávaly výborné výkony, ale určitě jsou tam i další týmy, které mohou překvapit.“

Neděle 26. srpna 15:00 hodin Start Tlumačov – FK Holýšov B -  náš tip: 1

Rozhodčí: Liškutín-Konig M. Medveď

Tlumačovští v přípravě udělali maximum. Hráči pod vedení trenérů Vojty Fořta a Pavla Čadka poctivě trénovali dvakrát v týdnu a odehráli i solidní přípravná utkání.

S Jiskrou B prohráli 3:1, s dorostem Jiskry vyhráli 4:0, v Kaznějově prohráli 3:1 a na turnaji v Postřekově se dostali do finále, po výhře nad Chodovem a s domácím Postřekovem prohráli 3:0. Poslední přípravné utkání zvítězili 3:2 v Chodově. „Při pohledu na soupeře ve skupině a jejich zkušenosti s krajskými soutěžemi, nemohu mít jiný cíl, než se v I. B třídě udržet,“ říká sekretář Startu Milan Polák. Co se týče změn v kádru je pro něj velkým zklamáním Michael Nidl, který přestal komunikovat a vůbec nenastoupil do letní přípravy. Co se posil týče, tak prý v podstatě stoprocentně splnily požadavky trenérů.

„Hostování z minulé sezóny prodloužili brankář Michal Mleziva, Michal Čára ze Všerub a Lukáš Výškrabka ze Kdyně. Nově mužstvo doplnili Josef Schamberger ze Kdyně, který ukončil hostování v Jiskře, Tomáš Čadek také z Domažlic a jednáme o příchodu Milana Veselého z Německého Settelbogenu,“ prozrazuje Polák. Zda si mužstvo a hráči „sednou“ a potvrdí svoje kvality, to ukážou až mistrovská utkání. Podle tohoto zkušeného funkcionáře můžou všechna ostatní družstva z okresu aspirovat na přední část tabulky. V prvním utkání podle něj bude určitě hodně o co hrát. Stejně tak, jako bylo s Holýšovem o co hrát po celou loňskou jarní část.

V Holýšově letní příprava probíhala společně pro obě mužstva a první přípravné utkání  holýšovští sehráli ve Kdyni, kde  prohráli 4:2, tam se potýkali s nedostatkem hráčů, ale hlavně s neproměňováním vyložených šancí, za což je domácí potrestali z rychlých brejků. Pak jsme zajížděli do Mochtína, který hraje rovněž 1. B třídu skupinu B. Tam si hráči ověřili, že už je to jiný level a po divoké přestřelce prohráli 6:4.

Do nové sezony má trenér Roman Strejc k dispozici zhruba třináct hráčů, což je pro tuto soutěž opravdu málo. Trenér Á týmu Kamil Bárta počítá s Míčkou na post jedničky, zapojil se znova i Panuška, který byl lídrem Béčka, dále Vrba, Kubina, Dostálík, Lucák - to je celá osa týmu. „ Tak budu doufat, že bude fungovat kooperace mezi oběma mužstvy. Pro nastávající sezonu si klademe jediný cíl a to je hrát opět atraktivní fotbal a vyhnout se sestupu,“ říká Strejc a pokračuje: „V prvním kole zajíždíme do Tlumačova, který hodně zbrojí na B. třídu, bude to těžký zápas, protože z Tlumačova se vozí body špatně a vždy je důležitý vstup do sezony. Bohužel mne mrzí, že nebudu přítomen na první dvě kola, ale alternace na trenérské lavičce to jistě také zvládne.“


Neděle 26.srpna  15:00 h  FC Dynamo Horšovský Týn B – Sokol Mrákov.  Rozhodčí: Kvasnička - náš tip: 2

V létě došlo ke dlouho očekávanému spojení horšovskotýnských klubů 1. FC a Dynama. Do 1. B třídy v nové soutěži vstupuje premiérově pod názvem FC Dynamo Horšovský Týn B. Jeho trenéry jsou Roman Pitipáč a Pavel Matulka.

„My jsme s Pavlem Matulkou po jarní části II. třídy u "B" mužstva skončili, ale po několika jednáních s prezidentem klubu panem Vlčkem, jsme se však tento týden k mužstvu vrátili. Tak máme letní přípravu prakticky jen čtrnáctidenní. Není to dobré, ale nějak se s tím musíme srovnat,“  říká jeden z trenérů Roman Pitipáč. Z  jejich týmu odešli Karel Královec a Pavel Cihlář, na farmu do Miřkova, Ivo Švígler a Zbyněk Štěpán, ze zdravotních důvodů ukončili činnost a Tomáš Šindelář posílil řady A družstva. Kdo doplní B mužstvo z A týmu se uvidí podle domluvy s trenérem Kožíškem. V Dynamu pracují na příchodu nebo respektive návratu dvou velice kvalitních hráčů (odchovanců).  Jde o brankáře a stopera nebo defenzivního záložníka, kteří by byli opravdu velkými posilami a společně s Komárkem, Boudou, a Mathauserem by měli tvořit osu mužstva. K favoritům soutěže řadí Pitipáč mužstva  Klenčí, Staňkov, a jestli zůstal v Chodském Újezdě stejný kádr, tak je to černý kůň soutěže a samozřejmě ještě pozor na Postřekov. K nedělnímu utkání trenér Pitipáč řekl: „Derby hned v prvním kole, bude to těžké utkání pro oba mančafty, protože start do soutěže je vždy důležitý do dalších utkání. Tímto bych chtěl pozvat naše fanoušky na tento a další zápasy, aby nás přišli podpořit, budeme to potřebovat“.

V Mrákově byla letní příprava u mužů zaměřená především na kondici hráčů. Jinak hráli koncem července na turnaji v Meclově. S Kolovčem B prohráli 1:3 a s Losinou remizovali 1:1. Ještě odehráli dva zápasy - doma s Milavčemi vyhráli 4:2 a v Mochtíně prohráli 1:5. Kádr nikdo neopustil, naopak se do mužstva prosazují dva šikovní dorostenci Václav Duffek a Martin Ševčík. Letošní soutěž budou hrát s naprosto stejným složením jako v minulé sezoně. Devadesát procent hráčů A mužstva tvoří jejich odchovanci což je výborná vizitka. Dva hráče mají na hostování z Jiskry Domažlice brankáře Ondřeje Korbu a záložníka Víťu Kohouta. Do nové sezony si dávají cíl jako každý rok a to je udržet 1. B třídu v Mrákově. „Je třeba zachovat zdravý rozum a zůstat pevnýma nohama na zemi, kdyby se nám podařilo navázat na výkony z uplynulé sezony, asi bychom byli všichni spokojeni,“ říká sekretář Sokola Mrákov Petr Konop. Ten si  myslí, že se o postup budou snažit nejvíce Klenčí, Postřekov a Staňkov. Zvláště Staňkov má podle něj po loňské „chudé“ sezoně momentálně hodně silný kádr, neboť teď v létě si stáhli své odchovance z hostování v jiných klubech a v přípravných zápasech si vedli hodně dobře. K nedělnímu soupeři dodává: „Těžko říci, jaké bude Béčko Horšovského Týna v letošní sezoně, určitě minimálně stejně silné jako vloni 1.FC. Na rozjezd bych bral remízu ze soupeřova hřiště.“

 

Dalšími duely mimo okresních zástupců jsou v sobotu  nejprve v 15:00 souboj nováčků  Slavoj Chodová Planá – Sokol Lhota -  náš tip 1,  a poté v 17:00 Baník Zbůch s nováčkem z Merklína - náš tip je 1 .
 V mužstvu Sokolu Lhota budou hrát první B třídu bývalí hráči Jiskry Domažlice Leoš Nejdl a Zbyněk Černý, který se do mužstva vítěze  městského Plzeňského přeboru dostal díky Leoši Nejdlovi a jeho bratru Alešovi, který v klubu zastává post jeho  předsedy. V kádru je i bývalý hráč Klatov Javůrek. Po sestupu jeho mateřského klubu SSC Bolevec do 1. A třídy mu přišlo, že ambice tohoto  dlouholetého účastníka krajského přeboru už nejsou takové. „Ve Lhotě mě to přijde že je mančaf, který chce ještě něco dokázat, posouvat se. Nabídka mi přišla zajímavá, na hostování na půl roku a potom se uvidí jak dál.“ První utkání Lhoty v Chodové Plané hodně napoví, jak jejich první sezona bude vypadat. „Pocit z tohoto mužstva mám dobrý, jedná se o kombinované mužstvo z mladých, ale i starších hráčů, uvidíme, jak se nám bude dařit.“

Na obrázku: nováček I. B třídy - Start Tlumačov.

Start Tlumačov