16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Benfika prohrála v Horní Bříze na penalty

Druhé kolo nejvyšší krajské soutěže svedlo na trávník domácí tým ZKZ Horní Bříza a rezervu Jiskry Domažlice. Domácí v prvním kole prohráli v Chotíkově jednoznačně 3:0 a Jiskra ztratila vedení 1:0 v nastaveném čase utkání s TJ Sušice nakonec brala dva body po vítězství na penalty. To se jí však nepodařilo v sobotním utkání, které se od 17.00 hodin za velikého vedra hrálo na velmi hezkém stadionku v Horní Bříze. Tam opět vedla 0:1 po poločase se domácím hráčům podařilo vyrovnat a v penaltovém rozstřelu byli domácí šťastnější a radovali se zisku dvou bodů, když vyhráli 6:5. Trenéři Benfiky nemohli počítat se zraněnými Kubicou , Šmirklem, Rojtem a Hoškem a chyběl i kanonýr  Hartl.

ZKZ Horní Bříza – Jiskra Domažlice B 1:1 (0:1) na PK: 6:5

První ohrozili domácí svatyni hosté hned v úvodní minutě Jakubem Ferrou, který zahrával trestný kop. Na druhé straně mířil domácí Lukáš Janka vedle branky Jiskry. V deváté minutě předvedli hosté rychlou kombinaci - Jan Kubr vybojoval balón, přihrál Tomáši Leškovi a ten vysunul Libora Bláhu, který obešel vybíhajícího brankáře Břízy Pavla Mizeru a dal na 0:1. Domácí se dostali do velké šance ve 12. minutě po ose Jan Paukner - Martin Paukner, který našel v ofsajdové pozici Filipa Mornštajna, takže praporek pomezního rozhodčího Václava Kafky byl nahoře. Ve 22. minutě se prezentoval střelou vedle pravé tyče domácí Zdeněk Frána. Po půlhodině hry zazmatkoval hostující brankář Frei, který podběhl míč po centru Filipa Mornštajna, ale Jakub Brichcín včas vyřešil ošemetnou situaci odkopem na rohový kop. Po rozehraném rohu Zdeňkem Hackerem vracel do vápna míč Radek Šimice, Martin Vrla dvakrát střílel, ale obě střely hosté zblokovali. O tři minuty později vysunul Martin Vísner Michala Pavlíčka, ten přihrál Lukáši Waldmannovi, avšak jeho střelu brankář Pavel Mizera kryl. Před koncem poločasu vznikl závar ve vápně hostů, ležící Vrla přehazoval Lukáše Freie a jeho pokus musel hlavou na roh odvracet Lukáš Neumann, který tak zmařil velkou šanci domácích. Na druhé straně musel v závěrečné šanci prvního poločasu v nastaveném čase brankář domácích boxovat Ferrův trestný kop.

Hned ve druhé minutě zakončoval nepřesně centr z pravé strany Lešek. Dále se hrálo bez šancí, až přišla 64. minuta a domácí kapitán Pavel Chocholatý vyrovnal na 1:1. Filip Soukup vybojoval u lajny míč, přihrál nepřesně Martinu Víznerovi, soupeř míč sebral, vysunul Chocholatého, který překonal Freie. V 72. minutě chytil domácí brankář Mizera roh Milanu Janečkovi. Benfika mohla jít do vedení v 76. minutě, kdy Jan Havlíček přihrál Janečkovi, který nejprve vystřelil, střela mu byla zblokována a z následné dorážky přestřelil bránu. Potom opět Janeček střílel s trestného kopu do skrumáže a na druhé straně překombinovali domácí akci po ose Frána - Vrla a v ofsajdové pozici Jan Paukner zakončoval, takže praporek pomezního rozhodčího Miloše Burdy byl opět nahoře. Zmar Jiskry prezentoval Jaroslav Krakeš, když zahrával v 80. minutě trestný kop po faulu na Havlíčka a mířil nad bránu Mizery. V 88. minutě byl stejně neúspěšný Janeček, kterému jeho trestný kop Mizera kryl. V nastaveném čase mířil nepřesně domácí Lukáš Janka. V penaltovém rozstřelu byli za Jiskru úspěšní Michal Pavlíček, Milan Janeček, Jakub Ferra, Jaroslav Krakeš, Lukáš Frei a za stavu 5:5 Jan Havlíček nedal, takže vše pečetil domácí Michal Křížek na konečných 6:5. Za domácí střelce byli úspěšní: Zdeněk Hacker, Vilém Čechura, Martin Paukner, Viktor Landa a Lukáš Janka.

Sestava ZKZ Horní Bříza: Pavel Mizera - Radek Šimice, Jiří Sedlecký (75.Vilém Čechura), Martin Paukner, Zdeněk Hacker, Martin Vrla (90.Viktor Landa), Zdeněk Frána, Lukáš Janka, Pavel Chocholatý, Filip Mornštajn (71.Michal Křížek), Jan Paukner. Trenér: Josef Michálek

Sestava Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei - Jan Kubr, Lukáš Neumann, Lukáš Ferra, Michal Pavlíček - Jakub Brichcín, Martin Vísner, Lukáš Waldmann (70.Jarosav Krakeš), Filip Soukup - Tomáš Lešek (74.Jan Havlíček), Libor Bláha (67.Milan Janeček). Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Rozhodčí: František Šlapák - Miloš Burda, František Kafka, delegát: Václav Havránek.

ŽK: 4:0 - 60.Zdeněk Hacker,77. Zdeněk Frána, 83. Lukáš Janka, 90.Martin Vrla, diváků: 135

Řekli po utkání Josef Michálek trenér ZKZ Horní Bříza: „Ta předvedená hra neodpovídala síle našeho mužstva. Jsem zklamaný, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Zase musím uznat, že jsme získali dva body, za předvedenou hru jsme spokojeni. Myslím si, že s takovým soupeřem bychom měli vyhrávat, pokud chceme hrát prostředek tabulky. Teď nás čeká Stod, kde se pokusíme uhrát přijatelný výsledek“.

Trenér Ivan Rybár Jiskra Domažlice: „Narazili jsme na zkušeného soupeře, za který nás zlobil zkušený matador Vrla. Museli jsme oddolávat nakopávaným balonům. Myslím si, že jsme se toho zhostili dobře, že jsme dokonce vedli, chodili jsme do brejkových situací, které jsme, ale nedotáhli do konce. V dalším průběhu utkání jsme se přizpůsobili jejich hře a utkání skončilo asi spravedlivou remízou. Následné penalty už jsou loterie“.