16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Naše výhra byla zasloužená, říká Purkart

Králův Dvůr – Prohrávat venku 0:2 a nakonec zvítězit 4:2, to už musí mít mužstvo prokázat velkou odolnost a morální sílu. Povedlo se to v nedělním horkém podvečeru domažlické Jiskře.

Celý článek zde!

Řekl po utkání :
trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart
: ,,My jsme do zápasu vstoupili přesně tak, jak jsme nechtěli. Upozorňoval jsem hráče, že je těžké otáčet zápas za stavu 1:0. Byl jsem optimista. Bude mít výhodu to mužstvo, které  bude ve vedení, my jsme hráli venku, tak by eventuelní remíza byla pro nás dobrá. Zápas jsme začali dobře, měli jsme tam šance a potom si necháme dát  hloupé góly. První, kdy necháme třikrát hlavičkovat ve velkém vápně a druhý, kdy si dáváme zbytečně malou domů a potom se nastřelíme do zad. Hodně nám pomohl kontaktní gól na 2:1 do poločasu. Hráčům jsem v kabině vyčinil, ale bylo na nich vidět, že si uvědomují, že jsou lepší a že tam ta síla je a zápas chtějí otočit. Šli z kabiny a pět minut čekali na soupeře. Druhý poločas se odehrál asi tak, jak měl. Byli jsme lepším týmem, který měl i více sil. Vstřelili jsme krásné branky a soupeř si prakticky žádnou šanci nevytvořil. Soupeř mě nijak nepřekvapil, v Zápech dostali dvě branky ze standardek na zadní tyč. Chtěli jsme dát ze standardek nějakou branku, což se nám povedlo a chodili jsme do brejků proti třem hráčům, kdy je obrana zranitelná a z toho padly další dva góly. Musím  dneska pochválit celý tým, že to za nepříznivého stavu 2:0 v tom horku nezabalili a bojovali dál.“
Jak viděl trenér tři posily z Viktorie Plzeň: "Michal Růžička zaváhal při obou inkasovaných gólech, prostě se to stalo, ale potom toto odčinil dvěma vstřelenými brankami, tak to má prostě být, to se stane. Martin Sladký odehrál dobré utkání a to samé v útoku, kde udělal spoustu práce František Dvořák.“
Teď nás čeká vedoucí tým tabulky Arsenal Česká Lípa, jak už  teď vidíte tento zápas?
"Samozřejmě je to teď brzo, uvidíme, zda se nám někteří  hráči uzdraví, a síla tohoto  mužstva bude stoupat. Druhá věc, že takový povedený zápas by měl hráče ,,nakopnout“, víc by si měli hráči věřit. Samozřejmě je to domácí utkání, které se budeme snažit zvládnout a vyhrát.
Petr Došlý střelec dvou branek:,,Utkání se odehrávalo v náročných podmínkách. My jsme začali špatně, trenér nás upozorňoval na to, abychom si nenechali dát góla, že otáčet nepříznivý výsledek v tomto náročném počasí bude hodně těžké. Pomohl nám gól na 2:1 - to nás trošku vzpamatovalo a já jsem měl ještě jednu šanci do poločasu, kterou mě brankář bohužel chytil. V poločase jsme si řekli, že jim tady body nenecháme že to půjde a ono se nám to povedlo. Jsem rád že jsem dvěma brankami pomohl Jiskře k vítězství, které mohlo být i vyšší. Soupeře jsme k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli“.