16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

FC Dynamo Horšovský Týn prospalo půlhodinu a přišlo o body

Poprvé se představili hráči sloučeného FC Dynama H. Týn na svém hřišti v novém ročníku fotbalového krajského přeboru a výkonem v prvním poločasu ani konečným výsledkem radost svým příznivcům neudělali. Parné srpnové odpoledne jakoby domácím hráčům spoutalo nohy a ti pak na hřišti mnohdy jen statovali oproti pohyblivým hostům. Příkosičtí svojí pohyblivostí, krásnými míči za domácí obránce, na nabíhající útočníky, v úvodu zápasu zcela rozebrali domácí defenzívu a ve 26. minutě bylo za stavu 0:3 o zápasu rozhodnuto. Hosté poté zvolnili, konec poločasu patřil domácím stejně, jako téměř celý druhý poločas a i když si horšovskotýnští vytvořili pár slibných příležitostí, na zvrat v utkání to už nestačilo.

FC Dynamo Horš. Týn – Čechie Příkosice 1:3 (1:3)

Hosté zahrozili již ve 3. minutě, kdy po Kotnauerově přihrávce mířil Papáček volejem z šestnáctky vedle Toušovy branky a vzápětí musel domácí gólman pádem pod nohy nabíhajícího Kotnauera řešit další nebezpečí. V 10. minutě si pak Touš poradil s pokusem Spěváčka, ale o dvě minuty později již kapituloval, když po levé strany zaběhl za domácí obranu Spěváček, centrem našel nabíhajícího Kotnauera, který ve skluzu z malého vápna usměrnil míč do domácí sítě – 0:1. Než se stačili domácí vzpamatovat, přišla 14. minuta, kdy se uvolnil příkosický Kohout, našel nehlídaného Spěváčka, který ze 14 metrů střelou pod břevno zvýšil na 0:2. Hostů bylo všude plno, hráli s chutí, ale další střela Papáčka skončila v Toušově náruči a pokus Spěváčka byl nepřesný. Domácí se poprvé dostali do hry ve 23. minutě, ale po Blackého centru hlavičkoval Paluch vedle Protivínského branky. O pouhé tři minuty později pronikl hostující Kotnauer po pravé straně, centrem našel úplně volného Papáčka, který tečovanou střelou ze 14 metrů zvýšil na hrozivých 0:3. Teprve potom hosté trochu snížili obrátky a domácím se podařilo převzít aktivitu. Ve 29. minutě si s Bauerovým pokusem ze střední vzdálenosti Protivínský poradil a o dvě minuty později se po Paluchově tr. kopu, v nastalém zmatku dostal k míči Falout, ale jeho pohotovou střelu hosté zblokovali. Ve 33. minutě zmařil nadějný průnik Wolfa po levé straně pádem pod nohy hostující gólman, který se blýskl pět minut před obrátkou, když reflexivně vytlačil nad břevno Wolfovu střelu z 15 metrů, po Šindelářově centru. Když pak stačili hosté odvrátit na roh Paluchův tr. kop a Wolfův volej skončil vedle Protivínského branky, rozehrál ve 45. minutě Paluch tr. kop zleva z 25 metrů, na který si naskočil Bauer a hlavou z malého vápna snížil na 1:3.

V úvodu druhého poločasu vystrašil domácí příznivce slabou malou domů Šindelář, ale Touš vyběhnutím a pádem pod Spěváčkovy nohy nadvakrát míč zachytil. Domácí pokračovali v ofenzívě, ale Falout mířil vysoko a v 57. minutě mohli z brejku hosté zvýšit, když se tváří v tvář Toušovi dostal po pravé straně Pražák, ale domácí gólman výborným zákrokem jeho tutovku zmařil. Chvíli nato srazil Sedlákovu střelu na roh domácí Ouřada. Pak pokračovali opět domácí, ale tr. kop Palucha srazili hosté na roh, vzápětí našel Wolf Blackého, ale i jeho volej zprava z 15 metrů vyrazil brankář Protivínský na roh. Po dalším rohovém kopu domácích hlavičkoval Falout z 8 metrů vedle bližší tyče příkosické branky. Když si poté s dalším Paluchovým tr. kopem poradil hostující gólman, přišla 67. minuta kdy za opakované protesty uviděl příkosický Korecký dvakrát žlutou a následně i červenou kartu a musel z trávníku. Dvacet minut před koncem zápasu stačil domácí Bauer srazit na roh Spěváčkovu střelu z 18 metrů a vzápětí na druhé straně pronikl zleva Paluch, jehož centr na nabíhajícího Wolfa však stačil 8 metrů před brankou v poslední chvíli odvrátit jeden z hostujících zadáků. Další centr, tentokrát Šindleářův zprava, odvrátili těsně před nabíhajícím Faloutem příkosičtí na roh. Ten rozehrál zleva Minařík, ale Ouřada hlavou ze 7 metrů minul ve vyložené šanci vzdálenější tyč Prativínského branky. Tři minuty před koncem zápasu našel domácí Wolf centrem Bauera, ale tomu odskočil těsně před brankou hostů míč a bylo po šanci. V nastaveném čase pak stačili hosté další centr Šindeláře odvrátit na roh a tím svůj dvougólový náskok ubránili.

Před 120 diváky řídil rozhodčí Hájek, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (67. Korecký)

FC Dynamo Horšovský Týn: Touš – R. Šindelář, Pačesný, Bauer, Wolf – Blacký, Rada, Paluch (75. T. Šindelář), Falout – Kotlan (46. Minařík), Ouřada. Trenér: Josef Kožíšek.

Čechie Příkosice: Protivínský – Korecký, Pleticha, Komanec, Kohout (46. Pražák), Lisý, Herák (89. Vodrážka), Papáček, Spěváček, Pešek, Kotnauer (46. Sedlák). Trenér: Jan Pleticha.