Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra změří síly s Cábelíky

Jiří Pojar

O dva dny dříve, než v loňské první sezoně v ČFL, cestují opět v neděli 19. srpna domažličtí fotbalisté k druhému kolu ČFL na stadion do Králova Dvora, kde se střetnou od 17:00 hodin s místním FK (Cábelíky). S tímto soupeřem se Jiskra utkala v památném prvním utkání po postupu do divize po 35 letech v srpnu 2007 a porazila je 2:0(1:0). Na Střelnici tenkrát přišlo úctyhodných 1620 diváků, když branky vstřelili Martin Šot a Milan Janeček. Utkání začalo s 25 minutovým zpožděním kvůli technické závadě na tiskárně. Disciplinární komise toto utkání zkontumovala ve prospěch hostů. Jiskra se nevzdala ani v této složité situaci a odvolala se k odvolací a revizní komisi svazu. Ta ve středu před utkáním na Doubravce rozhodla tak, že ponechala výsledek dosažený na hřišti 2:0 a udělila Domažlicím pokutu 15000 Kč. To byl povzbuzující impuls a v sobotu to odnesla Doubravka na svém hřišti, kdy prohrála s Jiskrou 2:4! V odvetě na jaře 2008 porazili Cábelíci Jiskru jednoznačně 4:0(1:0). Králův Dvůr se odvolal k civilnímu soudu. Jak se později ukázalo zcela zbytečně, protože koupil ČFL pro sezonu 2008/2009 od Chebu a účinkuje v ní dodnes. V dalším vzájemném střetnutí zvítězila Jiskra na umělce v Domažlicích v březnu 2010 3:0. Když se trefili Hartl, Cihlář a Mifek. V loňské sezoně na podzim remizovala Jiskra v Králově Dvoře 0:0 a přivezla tak první historický bod v ČFL. V jarním duelu na Střelnici zvítězili svěřenci trenéra Miroslava Kučery 1:0 brankou z úvodu utkání ze 14. minuty Toprčáka a zbytek zápasu se jim i přes snahu Jiskry alespoň o vyrovnání podařilo ubránit.

„Nečeká nás nic lehkého. Já jsem viděl soupeře minulý týden v Zápech, kde dostali rychlé dva góly, chvíli byli otřeseni, potom se z toho oklepali a ve druhém poločase byli lepší a chybělo málo a zápas se jim povedlo otočit.  Je to dobré mužstvo, ale ne nad naše síly. ČFL je vyrovnaná soutěž, kde může každý porazit každého“ říká kouč Jiskry Stanislav Purkart a pokračuje: ,,My jsme v první kole zaváhali doma a chtěli bychom nějaký bodík přivést z venku a první možnost je tomto duelu. Uděláme vše proto, aby se nám to povedlo.“ Co se týče stavu zraněných hráčů, začal trénovat Jakub Strejc i Jiří Bárta (koňar z poháru v Tachově), ale na zápasové zatížení ještě nejsou připraveni. Dalším zraněným, který do lazaretu Domažlic přibyl je Milan Braun, který má nakopnutý kotník stále oteklý. Michal Tesař (zraněné tříslo) měl začít trénovat. V úterý se byl proběhnout a ve středu se mu to zase zhoršilo. ,,Michal navštívil několik specialistů, ale jeho stav se nedaří zlepšit. U něj vůbec nevíme, kdy se jeho stav zlepší“, dodává trenér  Purkart. „Trenéři proto budou mít se složením mužstva starosti, protože nemohou stále počítat ani s vyloučeným útočníkem Michalem Veselým. Stejné problémy se zraněnými trápí i plzeňskou Viktorku, jejíž je Jiskra farmou, takže se nedá očekávat výraznější posílení kádru Domažlic, které se budou ještě v sobotu dopoledne na tento zápas připravovat. Kádr soupeře prošel v létě několika změnami, takovou „osu“ jejich týmu i nadále tvoří Šilhavý – Topločík - Sabou a v útoku nepříjemný Fulín“ vypočítává Purkart.

V kádru mužstva je i bývalý hráč Jiskry, který v Domažlicích hostoval v sezoně 2009/2010 ofenzivní hráč Petr Dochtor.

Králův Dvůr nastoupil v Zápech v této sestavě: Michňa – Procházka, Šilhavý, Rada – Petr, Sabou, Toporčák, Kobler (38. Dochtor), Brusch – Fulín, Veinlich. Podle prohlášení ambiciozního kouče Kučery před startem sezony je cílem ,,Králáku“ navázat na velmi vydařené jaro a prohánět favority, ke kterým řadí  Chomutov, Roudnici nad Labem, Kolín a o B mužstvu AC Sparta Praha dokonce prohlásil: ,,Pokud začnou dělat fotbal, tak jak se má tak, musejí soutěž vyhrát“, říká zkušený stratég a pokračuje: ,,Objektivně to vidím z hlediska složení kádru tak, že  určitě budeme chtít skončit nahoře. Na první místo to asi nebude, ale určitě bych chtěl, abychom byli lepší, než sedmý. To už jsme byli dvakrát.  Přál bych si skončit do pátého místa“, říká odhodlaně Miroslav Kučera.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí : Zdeněk Koval z Prahy s Jaroslavem Moudrým a Tomášem Ulrichem tak též z Prahy. Delegátem FAČR  bude Josef Vrzal se Sezimova Ústí.

 Odjezd autobusu v neděli 19.srpna  je od Střelnice 13:15 hodin. Králův Dvůr je od Domažlic vzdálený 114 kilometrů což je jedna z nejkratších vzdáleností, které Domažličtí fotbalisté v ČFL absolvují. Proto by byli rádi, aby je v co nejhojnějším počtu přijeli jejich fans povzbudit.

Stóper Králova Dvora Šilhavý svádí souboj o míč s Milanem Braunem v jarním utkání na Střelnici. Start Milana Brauna v nedělním utkání je ohrožen kvůli jeho zranění.