23 24 25 26 27 28 29
30 31

Benfika přišla o vítězství v nastaveném čase

Brankář Benfiky Lukáš Frei proměnil rozhodující pátou penaltu!

Po sobotním třetiligovém fotbale Jiskry A s Roudnicí nad Labem vstoupil také do soutěže nováček krajského přeboru Jiskry Domažlice B ,,Benfika“, který před slušnou návštěvou 220 diváků přivítal dalšího nováčka a vítěze loňské 1.A třídy TJ Sušice. Trenéři domácího mužstva měli po dlouhé době k dispozici sedmnáct hráčů a to ještě zůstali na marodce Šmirkl, Kubica a Kohout. Na lavičce zůstal ještě zraněný Vojtěch Hošek, který měl problémy s třísly a do utkání nemohl nastoupit. V dresu Jiskry se od začátku objevily dvě nové tváře, a to třiadvacetiletý Filip Soukup z Bolevce a rychlonohý osmnáctiletý útočník Libor Bláha z Merklína, který jaro odehrál v dresu dorostu domažlické Jiskry.

Jiskra Domažlice B – TJ Sušice 1:1 (0:0)
 Začátek utkání byl od obou mužstev opatrný. Do první šance se dostali hosté. Ve 4. minutě našel centrem Kyselka z pravé strany Szedmáka, který mířil vedle Freiovy branky. O tři minuty později mířil po centru z levé strany od Prchlíka sušický Kalný, který přestřelil bránu. Vzápětí Jiskra kombinovala - Vísner vysunul Bláhu, ten hledal před brankou Hartla, který však byl neúspěšný. Ve 14. minutě vystihl domažlický útočník Hartl rozehrávku Sušice, našel Bláhu, jehož střelu brankář Jarolím kryl. V 18. minutě zahrával Ferra dvakrát rohový kop a ten druhý musel Jarolím boxovat. Ve 24. minutě se do vyložené šance dostal Hartl, ale byl opět neúspěšný. Ve 32. minutě střílel Waldmann opět neúspěšně. Další stoprocentní akci připravil Bláha, který hledal před bránou Hartla a ten z metru minul svatyni Sušice. Ve 39. minutě centroval Ferra a Rojt mířil hlavou nad. Domažlické šance zakončil Lešek, který mířil ze 16 metrů nad branku Jarolíma.
Ve druhém poločase se prezentoval Kysilka střelou vedle pravé tyče Jiskry. Dvě minuty nato zatáhl míč Neumann, přihrál Waldmannovi, ten posunul Leškovi, který střílel mimo bránu hostů. Po hodině hry musel Frei vyrážet Kočího střelu na rohový kop. Po jeho rozehrání mířil Vrhel vedle levé tyče. V 64. minutě kryl Frei trestný kop Prchlíka. Minutu poté centroval míč Rojt do malého vápna, kde Lešek nedorazil míč za Jarolímova záda a mířil vedle levé tyče - další obrovská šance domácích. Jiskra mohla otevřít skóre o dvě minuty později, když Vísner ideálně vysunul středem Waldmanna, tomu však střelu vyrazil Jarolím. V 68. minutě vypálil tvrdou ránu Lešek, ale dočkal se až v 74. minutě, když zužitkoval trestný kop Janečka a hlavou otevřel zaslouženě skóre - 1:0. V 80. minutě musel boxovat Jarolím ostrý roh Janečka. Hosté se dočkali vyrovnání v nastaveném čase, Janeček po výkopu Freie prohrál souboj, který zaváněl faulem, Kočí poslal balon za obranu na střídajícího Fartáka, který střelou pod Freiem vyrovnal na 1:1. Po závěrečném hvizdu přišly na řadu penalty.
Proměněné penalty: Budil, Janeček, Farták, Pavlíček, Melka, Waldmann, Vrhel, Krakeš, neproměnil sušický Kočí, který poslal míč do břevna a rozhodující penaltu proměnil brankář Jiskry Frei na 5:4.
 Sestavy - Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei - Josef Rojt, Jakub Ferra, Lukáš Neumann (79. Jan Kubr), Michal Pavlíček - Jakub Brichcín (16.Tomáš Lešek), Martin Vísner, Lukáš Waldmann, Filip Soukup (66.Milan Janeček) - Libor Bláha (67.Jaroslav Krakeš), Jiří Hartl (84.Jan Havlíček). Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.
TJ Sušice: František Jarolím - Martin Kalný, Jakub Melka, Václav Jech, František Hrach, Jiří Kyselka, Milan Prchlík, Jakub Szedmák (72.Josef Farták), Miroslav Vrhel, Radek Kočí, Martin Kotrba (72. Marek Budil). Trenér: Jan Staněk
Rozhodčí: Josef Schneider - Zuzana Špindlerová - Václav Červený.
Delegát: Vladimír Bláha.
Hráno bez karet.

Ohlasy se z domažlického stadionu Střelnice :
Trenér TJ Sušice Jan Staněk: "Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný. Myslím si, že to mohlo být zapříčiněné tím, že obě mužstva mají mladé kádry. Oba celky se dostávaly do příležitostí, které podle mého názoru nebyly vypracované, ale náhodné. Věděli jsme, že nás v Domažlicích nečeká nic lehkého. Když jsem viděl průběh zápasu, tak kdybychom hráli alespoň tři čtvrtě toho, čeho jsou ti hráči schopní, jak je znám, tak jsme ho měli vyhrát. Vzhledem k průběhu samotného utkání je bod pro nás dobrý, protože jsme vyrovnávali v nastaveném čase. Bod z venku v prvním kole je asi dobrý a myslím si, že to mužstvo má prostě navíc. Jednalo se o první zápas ve vyšší soutěži, což mohlo hráče svazovat, mohli mít trému. V kádru máme čtyři hráče, kteří mají s vyšší soutěží zkušenosti. Teď nás čeká doma Slavoj Stod. V tomto utkání chceme podat lepší výkon, aby ten náš fotbal měl lepší kvalitu a samozřejmě vyhrát. O soupeři nemám přehled. Jsem v dospělém fotbale jako trenér zpátky rok, a to jsme hráli 1.A třídu, proto nemůžu říct jestli je to pro nás lehký soupeř nebo ne."

Trenér Jiskry Domažlice B Ivan Rybár: "Z tohoto utkání jsme měli určité obavy, protože mužstvo Sušice je kvalitní, které směrem dopředu je hodně nebezpečné, v minulém zápase doma nám uštědřilo lekci a my jsme ho prohráli 0:3. Zápas jsme zvládli, myslím si, že jsme si ho zasloužili vyhrát. Prvních dvacet minut patřil soupeři, který se dostal do dvou šancí. Od té doby jsme převzali otěže zápasu my, byli jsme lepším mužstvem, které neproměnilo spoustu šancí. Závěr byl z naší strany nevydařený. Před utkáním by s výsledkem asi byla spokojenost po utkání jsme zklamaní. Nevím, jestli nebyla Sušice v optimální formě a nebo jsme my odvedli takový výkon, že jsme je k ničemu nepustili. Zaměřili jsme se na jejich hráče Miroslava Vrhela (z pravé strany zálohy) a Jakuba Szedmáka (útok), že od nich hrozí největší nebezpečí. Dále hrozilo nebezpečí ze středu zálohy od jejich kapitána Františka Hracha a věděli jsme, když ho vymažeme, tak Sušice nebude mít šanci nás porazit. Jak už jsem řekl, jsme trošku zklamáni ztrátou bodu. V dalším kole hrajeme v Horní Bříze a toto utkání hodně napoví. Je to konečně soupeř z krajského přeboru, který nám ukáže naší sílu a postavení, kde bychom se v kraji mohli pohybovat. Bříza vloni hrála o záchranu, první zápas prohrála vysoko (3:0 v Chotíkově), tak uvidíme, jak natom budeme. Samozřejmě jedeme ven jako nováček, soupeř se určitě do nás pustí s vervou, přesto očekávám bodový zisk.
Brankář Jiskry Domažlice B Lukáš Frei: "Utkání rozhodlo neproměňování šancí v obou poločasech. My jsme jich měli rozhodně víc než Sušice a v poli jsme je přehrávali. Sušice byla opatrná a působila nervózně. Dobře jsme se na ně připravili a eliminovali to, v čem jsou dobří. Na penaltu jsem si věřil. Do Horní Břízy jedeme vyhrát, protože potom máme doma derby s Kolovčí a potřebujeme přivézt body. Bříza se na jaře docela zvedla, ale já doufám, že bude mít stejný podzim jako loni..." (smích).

VIDEO sestřih ze zápasu je na JISKRA TV!