Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTrenér Roudnice Pavel Janeček o přípravě

Ladislav Pokorný

Velkými změnami prošel v letní pauze kádr třetiligového SK Roudnice nad Labem.

Loňský nováček vyměnil kromě několika hráčů také trenéra. V průběhu jednoho roku se Pod lipou představí už třetí hlavní kouč. Po Mariánu Řízkovi a Karlovi Zunovi povede celek z Podřipska Pavel Janeček.
Bývalý ligový fotbalista ještě v jarní části trénoval Ovčáry, které se nechaly přeřadit až do krajského přeboru.
V Roudnici řada hráčů skončila. Někteří se vrátili do svých mateřských oddílů, aby následně vyrazili na další hostování, jiní šli na hostování přímo. Což je např. případ Kaly, který posílil Štětí.
Nový kouč Pavel Janeček, který povede mužstvo s asistentem Karlem Zunou, se chce pohybovat v tabulce v první třetině.

Jak probíhala příprava? Jste s ní spokojený?
Letní příprava začala 4. července, postupně sem přicházeli hráči, které jsme zabudovávali do týmu. Když to vezmu odzadu, tak přišel gólman Michal Rohlíček, i když jedničkou je tady Petr Pechatý. Do obrany přišel Jaroslav Chalupa z Ovčár, odkud jsou i Miroslav Mareš a Miroslav Müller. Ze Sokolova jsme získali útočníka Mirka Šilhana, který naposledy kopal za Kunice. Kádr se ještě doplňoval, nakonec máme i Michala Doležala z Teplic, tedy vynikajícího a zkušeného záložníka. Děláme ještě mladého Hlaváčka, předpokládáme, že to dotáhneme do úspěšného konce. Je tady třeba i Šmidrkal. Kádr se tedy z nějakých padesáti procent obměnil, ale zdravé jádro tady zůstalo. Trošku mě mrzí, že odešel Tomáš Hrdlička, ale takový je fotbal. Nepodařilo se nám ho udržet.

Odehráli jste několik zápasů, ve kterých se vám dařilo.
Roudnice dostala v sezoně hodně branek, chtěli jsme tedy zapracovat hlavně na obraně. A to se, myslím, podařilo. Hráli jsme se silnými týmy, podlehli jsme těsně Teplicím 0:2, Varnsdorfu 0:3, ale to měli hráči po soustředění, takže toho měli dost. Ostatní zápasy, které jsme měli vyhrát, jsme zvládli. Naposledy jsme porazili divizní Libiš 5:0. S výsledky v přípravě jsem tedy celkem spokojený. Mrzí nás jen zranění několika hráčů, třeba Müllera, Vobořila, či Medka. Snad se dají brzy dohromady.

Vyzkoušeli jste si s týmem také různé herní systémy. Které byly ty nejúspěšnější?
Hráli jsme na jednoho útočníka, ale to příliš nefungovalo. Navíc Šilhan s Brožíkem si vyhovují, takže začneme asi na dva. V domácích zápasech někdy nasadíme i podhrotového ofenzivního fotbalistu. Když bude někde třeba více bránit, samozřejmě se tomu přizpůsobíme.

Kde byste se chtěli v tabulce pohybovat?
Vzhledem k tomu, že Roudnice skončila na nějaké sedmé příčce, když to tam bylo jen o body, takže je mým přáním skončit do pátého místa. Doma je třeba vyhrávat a něco přivést i z venku. Každopádně se chci pohybovat v první třetině tabulky.

Koho v novém ročníku ČFL favorizujete?
Když si vezmeme, že po půlce byl minule Chomutov na padáka a pak to projel a byl nejúspěšnější na jaře, tak ve špičce bude asi on. Sestoupilo sparťanské béčko s ambiciózním trenérem Martinem Haškem, které také nebude špatné. Dlouhodobě mají dobrý mančaft Kunice, o postup se na jaře snažila Chrudim. K těm lepším mančaftům bychom chtěli patřit i my.

Začínáte už v sobotu v Domažlicích. Máte jasno o sestavě?
Tak z 99 % ano.