22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Generálka na ČFL: J. Domažlice - FK Tachov 3:1 (3:1)

V dresu Tachova nastoupil s kapitánskou páskou Martin Šinál

V posledním utkání před novou sezonou ČFL se fotbalisté Jiskry Domažlice střetli opět po týdnu s účastníkem divizní skupiny A - mužstvem FK Tachov. Stejně jako v úspěšném pohárovém utkání České pošty, i v tomto utkání zvítězilo šesté mužstvo minulého ročníku třetí nejvyšší soutěže 3:1. Domácí kouč Stanislav Purkart nemohl počítat s distancovaným útočníkem Michalem Veselým, který od disciplinární komise FAČR obdržel stop na tři soutěžní utkání za vyloučení v minulém pohárovém utkání v Tachově. Pro zranění chyběli obránci Jakub Strejc a Michal Tesař a středopolař Jiří Bárta. Za hostující celek nastoupil s kapitánskou páskou odchovanec hostouňské kopané a bývalý hráč Jiskry Domažlice, Slavoje Kolovče a Dynama Horšovský Týn, Martin Šinál, kterého Tachov získal z Lokomotivy Hostouň na půlroční hostování. V zeleném dresu Tachova se pro zranění neobjevil hráč se zkušenostmi z působení v Domažlicích, záložník Lukáš Hudec. Všechny branky padly v pohlednějším prvním poločase.

Jiskra Domažlice – FK Tachov 3:1 (3:1)
 Do prvního ohrožení branky se dostal hostující Šinál hned v první minutě střelou z hranice pokutového území, ale domácí brankář Houdek byl na místě. Jiskra šla do vedení v 6. minutě, když ideálně našel Mužík středem hřiště Bezděka, který nedal Bobčíkovi v brance hostů šanci 1:0. Poté se zastřelovali domácí Došlý a Leitl. Velmi povedenou akci domácího mužstva viděli diváci po čtvrt hodině hry. Braun našel centrem na pravé straně Leitla, který nahrál před branku, kde si Malý vychutnal Bobčíka a přehodil ho na 2:0. Hosté potrestali chybu v obraně ve 22. minutě, když se po centru Habarta z levé strany trefil Žemlička 2:1. Ve 36. minutě trefil Leitl po úniku po pravé straně boční síť. Na druhé straně o minutu později vysunul Folejtar Habarta, který trefil vybíhajícího Houdka do nohou. Do šaten se šlo za stavu 3:1. Rohový kop dvě minuty před poločasovým hvizdem sudího Červeného rozehrál na krátko Mandous na Mužíka, který nádhernou technickou střelou z pravé strany přehodil Bobčíka - 3:1. Hosté se nevzdávali, Dvořák vysunul středem Žemličku, jehož střelu ze 17 metrů vyrazil Houdek na roh.
Do druhého poločasu hostující trenér Jaroslav Pták poslal tři nové hráče Mančala, Čížka a gólmana Ptáka a na domažlické lavičce zůstal Mužík, kterého nahradil Vísner. Do úvodní šance se dostal po narážečce s Waldmannem domácí Došlý, obešel brankáře ale netrefil odkrytou branku hostů. Tachov zahrozil akcí, když Žemlička vysunul Folejtara, ale toho opět Houdek vychytal. V 59. minutě olízl Folejtarův roh břevno Houdkovy svatyně. V 70. minutě střílel z trestného kopu po faulu na Malého z rohu šestnáctky Mandous do náručí připraveného Ptáka. O devět minut později musel řešit střelu Bezděka gólman hostů Pták, když jí nohama vyrazil. Vzápětí sebral Matas rozehrávku Folejtera, potáhl míč a nebezpečnou střelu Pták vyrazil na roh.

Jiskra Domažlice: Houdek (60. Frei) - Mandous, Bauer, Matas, Waldmann - Leitl, Braun, Mužík (46. Vísner), Malý - Bezděk, Došlý.
Trenér: Stanislav Purkart
FK Tachov: Bobčík (46. Pták) - Kaše, Šácha P. (60. Šácha M.), Habart (53. Janoušek), Viterna, Šinál (46. Čížek), Hutta (46. Mančál), Dvořák, Folejtar, Žemlička, Tušl.
Trenér: Jaroslav Pták.
Rozhodčí: Červený- Pohančeník
Diváků: 100

Řekli po utkání:

Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: ,,Já jsem spokojený hlavně s prvním poločasem. Mužstvo jsme poskládali z těch hráčů, kteří byli k dispozici. Chyběli nám čtyři hráči a nemohli jsme využít hráčů z Viktorky, protože jich má hodně zraněných. Chtěli jsme poctivě bránit, ale nabídli jsme soupeři dvě šance. Směrem dopředu to bylo od nás s chutí hrané, vytvářeli jsme si šance. Vstřelili tři góly a dvě tutovky jsme měli lépe řešit a mohl být vyšší rozdíl. Do druhého poločasu jsme přeházeli posty a naše hra ztratila plynulost. Chtěli jsme si vyzkoušet i jiné varianty. Dnešní zápas se odehrál na rozdíl od minulého v klidu. Zápas ukázal, že směrem dopředu máme kvalitu. V každém zápase dostáváme minimálně jeden gól a to je špatně. Na jaře se nám povedlo odehrát pět zápasů doma bez inkasované branky a přineslo nám to body. Musíme na tom přes týden zapracovat a na standardních situacích, při kterých špatně nabíháme a neprosazujeme se z nich. Co se týče zraněných hráčů - Bárta a Tesař ještě nezačnou trénovat, naopak Strejc už by měl začít.“

Domažlice samozřejmě vyslaly na poslední prověrku SK Roudnice nad Labem – Libiš svého zvěda, asistenta trenéra Roberta Vágnera, který si hru dalšího soupeře Jiskry zmapuje a mužstvo na něj připraví.

Jaroslav Pták trenér FK Tachov: ,,Já si myslím, že první půle byla z obou stran živější se šancemi na obou stranách, my jsme samozřejmě opět udělali chyby, první gól hrubka gólmana a třetí gól taky. Mužík to udělal geniálně, ten třetí gól byl opravdu pěkný. To je o té kvalitě toho hráče, vidí to a ještě k tomu to umí i zahrát. Jsou hráči, kteří to jenom třeba vidí. Tam rozhodla ta kvalita, nadstandardní hráči jako jsou Jarda Malý a Petr Mužík, to jsou prostě výborní fotbalisté. Bohužel nás každý zápas trápí proměňování šancí, to nás zabíjí a potom dostaneme takové hloupé branky. Pracujeme na tom na tréninku, jenomže zápas a trénink je rozdíl. Nervy pracují na tréninku, to hráči promění, v utkání je to problém. Dneska jsem ještě míchal se sestavou, zkoušeli jsme nového hráče Martina Šinála, který je po zranění a s námi absolvoval pouze jeden trénink. Já jsem ho chtěl vidět v zápase. Nezklamal mě, je vidět, že není rozehraný, dlouho netrénoval a měl handicap i fyzický, řekl bych. Myslím si, že to pro nás bude platný hráč.“

V prvním ostrém startu v divizní skupině A čeká Tachov těžký soupeř SK Benešov, který podle slov trenéra Ptáka je favoritem soutěže a rádi by z jeho stadionu přivezli alespoň bod. Bude záležet na proměňování šancí.