18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Domažlice dostaly bůra od Sokolova

Druztová u Plzně

K druhému přípravnému utkání nastoupili v sobotu v podvečer fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice proti třetímu celku druhé ligy v loňském ročníku - FK Baníku Sokolov, na hřišti účastníka 1.B třídy skupiny C Sokolu Druztová. Za Sokolov nastoupili dva hráči, kteří v loňské sezoně hájili modrobílé barvy Jiskry Martin Knakal a Pavel Javorský a  odchovanec Sokola Kout a Jiskry Domažlice Petr Šíma. Baník, už pomalu finišuje s letní přípravou ve které se zaměřuje se součinnost jednotlivých řad, zakládání a vedení útoku, zakončení, protože  ho čeká 4. srpna od 19:00 hodin utkání prvního kola druhé nejvyšší soutěže na půdě Fastavu Zlín. V dresu Jiskry zkoušeli trenéři na postu pravého obránce Polského hráče Matuše Pyrka. V sestavě už se objevili základní kameny loňské úspěšné sezony brankář Dan Houdek obránce Martin Mandous a středopolař Petr Mužík. Pro zranění chyběli kapitán Michal Tesař a obránce Jakub Strejc.

FK Baník Sokolov – Jiskra Domažlice 5:0 (3:0)

Do utkání vstoupila  lépe Jiskra hned v první minutě zahrával z levé strany rohový kop Petr Mužík a k odraženému míči se dostal Jaroslav Malý a tvrdou střelou z poza šestnáctky mířil kousek nad branku domácího Bertelmana. Do vedení šel o osm minut později Baník, když se po rozehrané standardní situaci s levé strany  Davidem Vaněčkem I trefil hlavou Martin Knakal 1:0. V 19. minutě šel Baník do rychlého brejku opět Vaněčkem I který se dostal až do vápna a přihrávkou hledal nabíhajícího spoluhráče, před kterým musel zažehnat hrozící nebezpečí Luděl Leitl. Sokolov šel do dvou brankového vedení ve 23. minutě opět po rychlé kombinační akci na jejím konci přihrál David Vaněček I na zkušeného Jiřího Mliku, který z třinácti metrů obstřelil bezmocného gólmana Houdka na 2:0. Sokolov byl při chuti po půl hodině se dostal k míči po vysunutí opět agilní Vaněček I a Houdek jeho střelu vyrazil. Houdek podržel Jiskru po pěkné akci domácích, Vaněček I vysunul svého jmenovce ten se dostal až před něj a Houdek jeho pokus vyrazil na rohový kop.Jiskra zahrozila trestným kopem z 25. metrů Mužíka  ve  39. minutě , který  musel Sokolovský brankář Bertelman vyrážet.Dvě minuty před poločasem opět po pěkné kombinaci Baníkovců upravil Vaněček II na poločasových 3:0.

Ve druhém poločase se už nehrálo v tak velkém tempu jako v první půli. Trenéři obou celků prostřídali hráče. Hned v 53. minutě musel předvést svoje umění hostující gólman Frei, když reflexivně vyrazil střelu Mliky. Na druhé straně mířil Malý z trestného kopu do horního levého rohu, kde jeho střelu vyrazil Bertelman. Dvě minuty nato měl velkou příležitost Leitl, když k němu propadl míč za obranu a povedenou střelu brankář Baníku lapil. V 68. minutě mířil sokolovský Hrubý do břevna branky Freie. O chvilku později mířil Malý s trestného kopu do zdi a následnou střelu Mandouse obránci zblokovali  na roh. Baník se v závěru trefil ještě dvakrát nejprve Javorský přihrál Mlikovi a ten zvýšil  na 4:0 a v poslední minutě stanovil  krutý výsledek na 5:0 David Vaněček I.

Sokolov: Bertelman- Blažek,Dvorník, Knakal, Šíma-Hrubý, Čada, Vrtělka,Vaněček David I- Vaněček David II , Mlika Střídali: Janovský, Javorský, Pachta Trenér: Aleš Jindra

Jiskra Domažlice: Houdek- Pyrka, Matas, Bauer, Mandous- Leitl, Mužík, Braun,Došlý- Veselý, Malý Střídali:Frei,Waldmann, Bárta, Vísner,Bezděk, Halili Trenéři: Stanislav Purkart a Robert Vágner

Rozhodčí: Josef Schneider

Diváků: 70

Řekli po utkání trenér Sokolova Aleš Jindra:,,Utkání splnilo to co jsme od něj očekávali. Měli jsme třetiligového soupeře. Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké věci, kterým se věnujeme v poslední době. Především rozehrávku a větší zapojení hráčů do přechodové fáze. To se nám podařilo hráli jsme na dobrém hřišti při dobrém počasí. Výsledek je pro nás velmi dobrý já jsem spokojený.Domažlice jsou evidentně nějaké jiné fázi přípravy začínají se soutěží déle. Tak že je vidět jak jsem před zápasem mluvil s trenéry Domažlic tak ho skládají do hromady. Je pochopitelné, že nemůžou být úplně vyladění. Začátek měli velmi dobrý, ale ukazuje se že první gól je vždycky důležitý jak v druhé lize i s tímhle soupeřem“.

Zeptali jsme se trenéra Jindry na prognózu jak bude vypadat sezona Baníku Sokolov?

,,Těžko něco předpokládat. Ta soutěž je obrovsky vyrovnaná. My jsme loni skončili třetí.Vyhráli jsme zápasy ve kterých jsme nebili lepší.Já bych chtěl navázat na tu loňskou sezonu obhajoba  třetího místa bude složitější než to když jsme ho získali“ dodal Jindra.

Trenér Domažlic Stanislav Purkart:,,Nadšený z toho zápasu samozřejmě nejsem. Čekal jsem lepší výsledek. Bylo vidět, že soupeř už je trošku dál v té přípravě byl živější. My jsme vlastně dokončili v neděli soustředění tak že na hráčích to bylo znát. Stejně si myslím, že jsme to utkání měli hlavně v prvním poločase sehrát trošku jinak. Tam jsme byli nezodpovědní a někteří hráči tam neplnili taktické úkoly. V poločase jsme si to vyříkali a myslím si že ta druhá půle byla lepší. Soupeř měl kvalitu a za stavu 0:3 se to těžko zvedalo“.

Vy jste v dnešním utkání zkoušeli na pravém obránci nového hráče Matuše Pyrka jak se Vám jevil?

,,Jedná se o hráče Polské národnosti, který umí dobře Česky.Já si myslím, že dneska nezklamal a patřil k tomu lepšímu.Kdybych měl některé hráče vyzdvihnout, tak on bych k nim patřil dál bych vyzdvihnul Matase a Bauera když dělali taktické chyby,ale bylo to i tím, že jim nepomohla záloha. Honzu Matase zkoušíme na stoperu, protože Michal Tesař je zraněný a my potřebujeme nějakou alternativu a nevíme jestli pokaždé nám pomůže někdo z Viktorky. Dneska to bylo těžké my budeme v přípravě jako dneska Sokolov za čtrnáct dní. Mrzí mě vysoký výsledek a góĺy, které jsme dostali první se standardky, druhý nedohraná situace. Musíme se na to zaměřit. Může to být i z únavy. Já věřím že se to bude zlepšovat a že to půjde na horu“.

V sobotu 21.července  hraje Jiskra A od 11:00 hodin v Tlučné s Juniorkou FC Viktoria Plzeň a v neděli v kombinované sestavě na turnaji v německém Weidingu.