19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domažlice remizovaly s Juniorkou Viktorie Plzeň

Zápas ovlivnila branka domácího Kyndla z ofsajdové pozice!

Tlučná - Stadion v Tlučné u Plzně byl dějištěm třetího přípravného utkání  fotbalistů třetiligové Jiskry Domažlice proti bývalé rezervě A mužstva FC Viktoria Plzeň, nynější Juniorce. Trenéři Viktorky Jiří Skála a Martin Lepeška poslali v prvním poločase na hřiště několik hráčů širšího kádru A mužstva trenéra Pavla Vrby. Stotřicet diváků mohlo na hřišti vidět mimo jiné Bakoše, Hejdu, Řezníka, Vágnera, Štípka a Horu. Trenéři Jiskry postrádali pro zranění dlouhodobě zraněného kapitána  Tesaře a Strejce a nově zraněné Bártu a Brauna. Na střídání měli pouze do pole  Vísnera a brankáře  Houdka. Kdo si z přítomných diváků myslel, že to bude v prvním poločase vzhledem k přítomnosti hráčů A mužstva Viktorky jednoznačná záležitost musel být zklamán, protože Jiskra byla lepším týmem. To se změnilo po změně stran. Na hřišti zůstali za Viktorku pouze brankář Brych a Libotovský a přišli noví hráči i s korejskými dvacetiletými talenty obráncem  Her Min Young a útočníkem Lee Min Kyu (hráči jsou ve  Štruncových sadech na testech z Dynama Moskva, kde působili v uplynulých dvou letech) a úvod druhé půle patřil zase domácím. V závěru pustil postraní rozhodčí Čermák vyrovnávající branku Kyndla na 2:2.

Viktoria Plzeň (Juniorka) -  Jiskra Domažlice   2:2 (0:1)

Do utkání vstoupila lépe Jiskra, která šla zaslouženě do vedení  ve 20. minutě po rychlé kombinační akci Veselého, který našel v šestnáctce naběhnutého Bezděka, na jehož dorážku byl brankář Brych krátký 0:1. Ve 24. minutě Mandous nacentroval na hlavu Bauera, jehož pokus brankář Brych kryl. Po půl hodině hry rozehráli hosté trestný kop, z pravé strany nacvičený signál rozehrál Mužík na Mandouse, jehož střela mířila vedle pravé tyče plzeňské svatyně. O chvilku později vracel Došlý před branku, kde opět Mandous mířil vedle branky. Jiskra měla tlak, Bezděk našel Došlého, který mířil vedle levé tyče. Na druhé straně Hora vysunul Řezníka, kterému vyběhnutím Frei vyrazil balon po jeho střele na roh, ve 37. minutě se zahrával první roh Plzně, která měla šanci, když Řezník našel Hamerníka, jeho povedenou střelu Frei opět vyrazil na roh. Ve 39. minutě rozehrál  rohový kop Hora, míč se odrazil ke Končalovi, jeho tvrdou střelu zpoza  šestnáctky  opět výborný Frei lapil. Pět minut před koncem prvního poločasu musel na poslední chvíli hasit nebezpečí Řezník, který uklidil nepříjemný centr Bezděka na roh. Poslední slovo v první půli měla Jiskra po kombinaci Došlého a Leitla , který mířil  vedle branky Viktorky. Ve druhém poločase střídající odpočatí hráči Viktorky vlétli do utkání náporem, který korunovali ve 51. minutě se po centru za obranu  trefil útočník  Lee Min Kyu a vyrovnal na 1:1. O minutu kombinovali Viktoriáni Kyndl- Košťálek a   Hoffmann, který trefil  pravou tyč Houdkovy branky. Po té se do velké šance dostal opět útočník  Lee Min Kyu, ale  mířil vedle pravé tyče branky Houdka. Jiskra se oklepala z náporu a dvakrát neúspěšně zahrávala trestný kop Malým a Mandousem.V 68. minutě mířil Došlý vedle pravé tyče Brycha. Za tři minuty šla Jiskra opět do vedení, když na hranici vápna přihrál Veselý Došlému a ten pod padajícím gólmanem poslal Domažlice do vedení 1:2. Závěr utkání dohrávala Jiskra o deseti bez zraněného Mužíka. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem daroval postraní rozhodčí Vladimír Čermák gól Viktorce a Kyndl  z ofsajdové pozice upravil na konečných 2:2. Jiskra se nejprve v sobotu 28. července  představí od 15:00 hodin v Postřekově, kde nastoupí  proti místnímu Sokolu, aby se v neděli 29. července utkala  v prvním kole poháru České pošty s vítězem duelu předkola FK Ostrov nad Ohří – FK Tachov na hřišti soupeře v 17:00 hodin.

Jiskra Domažlice: Frei (46.Houdek) - Pyrka, Matas, Bauer, Mandous - Leitl, Mužík, Malý , Došlý - Veselý, Bezděk( 64.  Vísner). Trenéři: Purkart a Vágner.

Viktoria Plzeň Juniorka  I. poločas: Brych – Řezník, Hejda, Libotovský, Krčál – Hamerník, Hora, Bakoš – Štípek, Wágner, Končal.
Viktoria Plzeň Juniorka II. poločas: Brych – Košťálek, Chocholoušek, Libotovský, Her Min Young – Kyndl, Hoffmann, Černý – Petráček, Lee Min Kyu, Lukeš.

Rozhodčí: Burda- Čermák- Houdek

130 diváků

Trenér Jiří Skála Viktorka: ,,Bylo to přípravné utkání, ve kterém je výsledek druhořadý. Zápas byl rovnocenný. Domažlice byly asi lepší v  první půli. Ve druhém poločase jsme byli z počátku lepší my, mohli jsme vstřelit dva góly, ale povedlo se nám vsítit jenom jeden. Potom Domažlice šly zaslouženě do vedení a nám se podařilo srovnat, jestli to byl ofsajd nebo ne, tak to v danou chvíli bylo bezpředmětné. Nás ještě čeká ve středu poslední prověrka před ligou s FC Rokycany a 1. srpna začínáme na Slovácku. Pro nás je ta soutěž takový krok do neznáma a uvidíme, co to přinese.“

Trenér Stanislav Purkart Jiskra:,, Já jsem byl s první půlí velice spokojený. Hráli jsme přesně co jsme chtěli a potřebovali. Kluci plnili úkoly, tak jak měli. Soupeře, který měl šest lidí z áčka, jsme do žádné vyložené šance nepustili. My jsme měli tři brejkové situace, kdybychom je lépe vyřešili a plus Mandousův trestný kop, mohlo to být i vyšší skoré. Druhý poločas jsme trochu podcenili a zaspali začátek, protože jsme si mysleli, když nastoupí mladí hráči, že to uhrajeme. Dostali gól, potom jsme šli do vedení, moc šancí nebylo. V závěru už nám docházely síly. Obdržený vyrovnávací gól mě mrzí, protože to byl ofsajd. Dva dny máme odpočinek a potom příprava na nedělní pohár  FAČR České pošty.“