Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPostřekov skončil na třetím místě v 1.B třídě

V letní pauze jsme si povídali s trenérem a srdcařem v jedné osobě Jindřichem Kapicem o účinkování mužstev Postřekova a v soutěžních cílech a komentáře o ostatních fotbalových celcích na domažlickém okrese. Kapic také mimo jiné okomentoval v rozsáhlém rozhovoru svoji srdeční záležitost pražskou Spartu a naše reprezentanty na Euru 2O12.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu z pohledu Sokola Postřekov? 

Uplynulá sezona se nám vcelku povedla, myslím tím, co se týká postavení v tabulce. Skončili jsme na pěkném třetím místě. Co se týče předvedené hry, tak to už tolik spokojení nejsme. Domácí zápasy jsme zvládli podle našich představ a pouze jednou jsme prohráli, jinak jsme všechny domácí utkání zvítězili. Horší to už bylo na hřištích soupeřů. Tam se nám vůbec nedařilo a myslím si, že ztráta bodů v Bezdružicích, Krchlebech, Chodově, vlastně s týmy, které sestoupily, nás stála postup. Jinak jsem vcelku spokojen s přístupem většiny hráčů, jak k tréninkům, tak k zápasům, samozřejmě našli se i tací, kteří mě zklamali, ať už s předzápasovou životosprávou, tak k přístupu k zápasu samotnému. Celkově jsem ale spokojen a proto tímto všem hráčům děkuji.

Jak bude probíhat  letní příprava a na co se budete zaměřovat?

Začátek přípravy jsme s Petrem Váchalem naplánovali na 20. Července. Hned 21. července od 16 hodin nás čeká první zápas v německém Bernriedu, kde působí několik českých hráčů (Vachtl, Franěk, Beroušek), další zápas by měl být na naší pouť s ligovou Jiskrou, termín ještě bude upřesněn, dále tradiční memoriál 4. a 5. 8. (Chodov, Tlumačov a ČAD Praha) a poslední zápas s Meclovem doma 19. srpna od 16 hodin. Budeme trénovat dvakrát až třikrát týdně a o víkendu zápas.

Kdo opustí a naopak posílí váš  kádr?

Věřím, že náš kádr nikdo neopustí, není to u nás zvykem a myslím si, že máme dobrou partu kluků, kteří chtějí hrát za Postřekov a společně chceme doma něco dokázat ! Na posilách ještě pracujeme, přijde na roční hostování Míra Tomášek z Hostouně, dále jednáme s Chodovem o přestupu Přemka Macha a s velký zájem máme o dalšího našeho odchovance Radka Šindeláře. Myslím si, že tito tři hráči by byli velké posily. Radek i Přemek jsou velice zkušení hráči a přesně to nám chybělo v některých zápasech. Navíc oba dva jsou odchovanci Postřekova. Míra Tomášek už u nás hostoval a i on je velice kvalitní hráč, kterého sleduji už od dorosteneckého věku a věřím, že i on bude velká posila.

Jaký cíl máte do nové sezony?

Cíl pro příští sezonu máme takový, že chceme, abychom měli šanci do posledního kola bojovat o postup. Myslím si, že kádr máme sice pořád ještě mladý, ale natolik zkušený, že si jiné cíle ani dávat nemůžeme. Hlavně si přeji, aby se nám už konečně začala vyhýbat zranění.

Vaše B mužstvo skončilo na čtvrtém místě ve třetí třídě, jak jste spokojeni s umístěním a výkony?

Výkony béčka byly jako noc a den. Jednou hráči zahráli vynikající zápas a podruhé to nebylo nic moc. Jejich výkonost se také odvíjela od toho, který den hrálo áčko, kluci co byli na lavičce chodili béčku pomoct a jejich kvalita byla znát. Jinak si nemůžu vynachválit spolupráci s trenérem Járou Steinbergerem, jediné, co mě mrzí je to, že si většina hráčů béčka neváží jeho práce a zatím co on nechyběl na jediném tréninku, tak hráče béčka jsem tam mohl spočítat pokaždé na prstech jedné ruky a to by mě někdy stačily dva prsty.

Sokol Postřekov v krajském přeboru dorostu skončil předposlední místě, jak jste viděl toto mužstvo a jeho účinkování ?

Dorostu se v této sezoně moc nedařilo, beru částečně zodpovědnost i na sebe, pokusil jsem se v zimě sehnat dorostu posily, ale netrefil jsem se do výběru hráčů a prakticky ani jeden z těch, které jsem sehnal, pořádně nefungoval. Proto jsme se rozhodli od této sezony spolupracovat v mládežnických kategoriích s Tatranem Chodov. Většinu vesnic teď v těchto letech trápí nedostatek hráčů, což se projevuje úbytkem mládežnických týmů ve všech okresech. Kde jsou ty doby, kdy měla každá vesnice žáky, minižáky a dorost. Dnes je situace taková, že jsme požádali Chodov o pomoc, abychom mohli i v budoucnu společně vytvořit tyto mládežnické týmy. V Chodově se mládeži věnují mladí kluci, které znám a vím, že tam s dětmi pracují velice dobře, proto věřím, že naše spolupráce bude fungovat, což se projeví hlavně v budoucnosti. Dále budeme opět spolupracovat s Hostouní, která dorost také zrušila, a někteří hráči by měli přijít k nám. Chodovu i Hostouni chci také tímto poděkovat za spolupráci.

Soutěž opustil váš velký rival Tatran Chodov, co tomu říkáte,  povede se mu návrat zpět do 1.B třídy?

Mrzí mě, že právě Chodov sestoupil, mám tam plno kamarádů a také už kvůli spoluprác, kterou jsem popisoval v minulé otázce. Odpadne nám taky tradiční derby, zápasy s Chodovem byly vždy vyhecované, jediná kaňka na nich byla ta, že nás v poslední době Chodov dost často porážel. Myslím si, že až se Chodovu uzdraví jeho klíčoví hráči, postoupí zpátky, doufám ale, že my už tuto soutěž hrát nebudeme smích..

To samé potkalo i Sokol Krchleby, jak si povedou podle vás v okresním přeboru a vrátí se zpět do 1. B třídy?

O Krchlebech přehled nemám, tak ani nevím, jak to budou mít s hráčským kádrem, postup zpět ale přeji Chodovu a z baráže Meclovu, který se už o to pokouší několik let.

Do 1. B třídy postoupila dvě nová okresní mužstva ( Start Tlumačov a FK Holýšov B), co  od nich očekáváte, jací to budou soupeři, čekal jste, že postoupí a nebo někdo jiný?

Oba tito soupeři budou velice těžcí, v Tlumačově se bude hrát asi každému špatně a Holýšov hrál na jaře suveréně. Navíc Holýšov může posílit áčkaři, což má svojí výhodu. Znám oba trenéry těchto mužstev, jak Vojtu Fořta tak Romana Strejce, takže pro mě budou mít tyto zápasy i motivační příchuť. Navíc s Romanem dělám v práci. Obě mužstva ale postoupila do 1Btřídy zaslouženě.

Dalšími mimo okresními nováčky jsou mužstva Chodové Plané a Merklín, a co od těchto soupeřů očekáváte?

Tato mužstva jsou pro nás velkou neznámou. Jedině možná o Merklínu se něco dozvím od Jirky Noska, je totiž stálým návštěvníkem místních diskoték.

V 1.B třídě bude působit ,,nové“ mužstvo FC Dynama Horšovský Týn B, které  nahradilo 1.FC Horšovský Týn, jakou bude mít podle vás úroveň a jak  byste okomentoval spojení dvou mužstev v Horšovském Týně?

Horšovský Týn udělal dobře, že tyto dvě mužstva spojil. Nevím, jak teda zvládnou mít jeden tým v oblasti a jeden v 1B třídě, bude to asi dost náročné, ale snad si s tím poradí. Každopádně přeju panu Vlčkovi, ať se jim alespoň v oblastním přeboru daří, vím, že tento člověk fotbalem žije a dělá pro fotbal už řadu let hodně.

Co říkáte tomu, že Slavoj Koloveč se rozhodl hrát krajský přebor?

Nevím, jak se tváří na účinkování Kolovče v divizi jeho fanoušci. Jsou na to dva pohledy. První je, že měli možnost vidět za tu dobu několik velice kvalitních hráčů – Vlčka, bratry Došky, Moura atd, což se jim nepoštěstí každý rok. Ale druhý pohled je ten, proč hrát takovou soutěž, platit drahé hráče, kteří nemají k mužstvu absolutně žádný vztah a vlastní kluky nechat hrát za běčko někde v Chudenicích nebo Únějovicích. To mi připadá od vedení Kolovče dost sobecké.

V letní přestávce musí mít každý klub své členy FAČR řádně zaregistrovány a musí mít zaplacen příspěvky do asociace, jak hodnotíte zavedení této povinnosti?

Je to nesmysl, nevím, kdo může vymýšlet takové blbosti. Týmy do dneska pořádně neví jak to všechno bude, akorát kluby s tím mají plno starostí. Nechci se k tomuto víc vyjadřovat, protože úplně přesně nevím o co jde, u nás to má na starosti Venca Kreuz.

Jak jste viděl vrchol sezony fotbalové EURO 2012?

Samozřejmě, že jsem EURO sledoval a naši mě překvapili. Po úvodní porážce jsem nečekal, že postoupíme, ale Polsko a Řecko jsou kluby, se kterými se nyní můžeme rovnat, navíc bohužel momentálně asi nemáme. Já fandil nám a pak Itálii. Španělsko ale vyhrálo zaslouženě. Propadák bylo asi Holandsko, každý je pasoval do role favorita a asi hodně lidí zklamali.

Jste velkým fanouškem AC Sparta Praha, co jste říkal uplynulé sezoně z pohledu Sparty?

Mrzí mě, že Sparta nezískala titul, ale na jaře hrála špatně, myslím si, že v zimě zbytečně dělalo vedení Sparty moc změn. Celkově se teď liga docela vyrovnává. Každopádně za rok to vidím, že mistr bude Sparta a Slávie se zase zachrání… smích

Jak jste hodnotil účinkování Jiskry Domažlice ve třetí lize?

Jak už jsem několikrát říkal, pro náš okres je dobře, že Domažlice hrají třetí ligu a hrají ji dobře.Teď, co se staly farmou Plzně, by mohla jít kvalita nahoru a bylo by dobré pokusit se postoupit. Jen bych byl rád, aby za Jiskru hrálo víc hráčů z našeho okresu.

Po dlouhé době nebude mít okres Domažlice zastoupení v 1. A třídě, co tomu říkáte a povede se to v tomto ročníku někomu z našich zástupců postoupit a proč?

1.A třída je taková zajímavá soutěž, může se v ní obměnit za rok až sedm týmů, nikdo nemá jistotu skoro až do konce sezony. Z B třídy se letos o postup snažily dva týmy Klenčí a Postřekov. Možná, že Klenčí by se to i povedlo nebýt zkratu v Chodově. Já si myslím, že za rok bude o postup hrát i Staňkov, letos to měli těžké, ale slyšel jsem, že hodně posilují kádr a určitě budou jedni z aspirantů na postup.

Naopak po dlouhé době bude mít okres zastoupení v krajském přeboru čtyřnásobné, co tomu říkáte?

Asi to bude hodně sledovaná soutěž jak kvůli Kolovči a Jiskře“B“ a taky budou lidé zvědaví na nové FC Dynamo. Děkuji za rozhovor a přeju všem hráčům pevné zdraví do nové sezony.