Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDorostenci Jiskry Domažlice se zúčastnili turnaje ve Francii

Cestu i samotný pobyt v partnerském  francouzkém městě Ludres okomentoval trenér Jiskry Domažlice Ferdinand Forro:

"Úderem sedmé hodiny ranní se na Střelnici začala scházet obě mužstva dorostenců Jiskry, aby vyrazila do francouzského města Ludres,  tam reprezentovala město Domažlice a obhájila svá loňské vítězství v obou kategoriich. Po nezbytných formalitach pak kolem 7.45 hod vyrazily dva autobusy směr Francie (ve druhém byli basketbalisté a judisté). První velkou zastávkou bylo muzeum letadel v Heilbronu. Tam si někteří z borců vzpomněli na ještě ne tak vzdálené chvíle dětských her a za mohutného povzbuzováni svých kamarádů vyzkoušeli závodní vozy  ,formule 1´ a závratnou rychlostí cca 3-5 km v hodině předvedli strhujíci bitvu, která ovšem zůstala bez vítěze neboť všem došly ještě před cílem pohonné hmoty (Eura). Poté jsme vyrazili dál abychom se zastavili na Německo-Francouzských hranicích v Hagenau u zdymadel. Poté jsme již nabrali směr Ludres, kam jsme dorazili v podvečer. Byli jsme uvítaní zástupci města, dobře jsme povečeřeli a vyrazili jsme se ubytovat. Někteří se již nemohli dočkat a vyrazili si vyzkoušet jak jsou na tom po náročném cestováni fotbalově. Další se vydali na obhlídku města. Ráno nás čekala snídaně a jelikož pro nás turnaj začal až odpoledne vyrazili jsme nejdříve do obchodního centra a poté fandit judistům. Bohužel fandění nepomohlo a naši prohráli o bod. Krátce po obědě jsme se začali připravovat na to kvůli čemu jsme do Francie cestovali.
Daleko jednoduší to měli mladší dorostenci, kteří porazili Furth in Wald 8:0 a Ludres 3:0 a neinkasovali žádnou brankou,  takže celý svůj turnaj vyhráli. Druhé skočilo Ludres po vítězství nad Furthem 5:0. Jelikož starší dorost Furthu nedorazil tak Jiskra sehrála dvě utkáni proti vrstevníkum z Ludres. Do prvního Jiskra vlétla jako uragán, ale své tři tutovky neproměnila. Poté se ujala vedení brankou Čadka, po pěkné akci D. Stróže. Domácim se povedlo vyrovnat pět minut před koncem. Zápas tak skončil 1:1.
I druhé utkáni bylo zpočátku vyrovnané, ale poté se začala projevovat herní převaha Jiskry a bylo jen otázkou času kdy se jí podaří dát gól. Ten přišel desát minut před koncem, po kombinační akci, na jejímž  konci byl T. Lešek. Kluci byli mohutně povzbuzováni celým vedením výpravy, na čele se starostou p. Machem. Po  zkončení turnaje jsme se přesunuli do místní sportovní haly, kde hráli naši basketbalisté. Těm se i přes povzbuzování nedařilo a své utkání prohráli. Večer proběhlo slavnostní vyhlášení v místním lesoparku. Fotbalsté své prvenství obhájili a navíc byl Kuba Čapský (Čapi) vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Poté byla volná zábava. V neděli ráno jsme se opět vydali na cestu domů. Po zastávce na zámku v Lunewille jsme se rozdělili, starosta p. Mach nám poděkoval za vzornou reprezentaci města což nás velmi potěšilo a vyrazili na cestu domů.
Druhý autobus se ještě vydal do Strassbourgu. My se zastavili ještě jednou v Heilbronnu, ale tentokrát na stadionu bundesligového Hoffenheimu 1899. Dovnitř jsme se bohužel nedostali, ale i tak to byl pěkný zážitek. Pak již následovala cesta domů, kam jsme dorazili okolo 21.30.
Závěrem bych chtěl jménem všech fotbalistu, včetně vedení poděkovat městu Domažlice za možnost zúčastnit se této akce a vyzkoušet si také hru proti zcela jinému soupeři. Je jen škoda že německý  Furth vyslal jen své mladší zástupce.“

(poj)