17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Silně kombinovaná Jiskra uspěla na pouťovém turnaji ve Weidingu

Jiskra Domažlice se zúčastnila pouťového turnaje ve Weidingu u Schönsee, kterého se mimo ní účastnila mužstva hned tří bavorských soutěží a sice A-Klasse, Kreisklasse a Kreisligy, tedy mužstva Schönseener Land, Silbernsee a Eslarnu.

V prvním utkání si Jiskra poradila až po těžkém boji s bojovným Eslarnem, v jehož barvách nastoupili hned tři krajánci z druhé strany hranice, 3:0 brankami Leška, Roberta Vágnera a Majora juniora.

Ve finále již celkem hladce přehrála mužstvo Schönseener Land, kdy o výsledku bylo rozhodnuto již v průběhu prvního poločasu, kdy Jiskra vyzpovídala obranu soupeře hned pětkrát a druhá půle se již jen dohrávala v přátelském duchu a finále skončilo výhrou borců z chodské metropole 7:1 a to dvěma brankami Pyrka a Krakeše a po jedné přidali Lešek, Vágner a Houdek, který si na druhý poločas vyměnil role s forvardem Vágnerem!

Při poturnajovém posezení v pivním stanu za doprovodu řízné bavorské dechovky převzal cenu nejen za první místo Jiskry v turnaji, ale i za nejtvrdší střelu turnaje, která mu byla naměřena při "jedovatou levačkou" záhrávaném přímém kopu, hvězdný Jarda Krakeš. Ještě teď kroutí většina diváků hlavou, jak je možné, že si taková pumelice nenašla cestu do sítě soupeřovy svatyně!

"Jiskrácké" nadšení z účasti na turnaji vyjádřil nejlépe gólman a i novopečený kanonýr Dan Houdek:  "Já ten turnaj fakt žeru, jsem plně nasáklý tou jeho pozitivní atmosférou!"  Druhým dechem vyjádřil i svůj vztah k zemi na druhé straně hranice: "Silnice sou tu fakt parádní, krásný baráky a všechno tu funguje, jak má, ale vůbec se mi tu nelíbí!"

Sestava Jiskry:
Houdek - Pavlíček, Major, Waldmann, Janeček - Pyrka, Vízner, Vágner, Krakeš - Lešek, Malý. Střídal Major junior.

Jako skautské balíčky poslední záchrany byli na lavičce připravena esa Wolf a Svoboda, k jejíchž nasazení do hry naštěstí pro soupeře nedošlo!