Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBenfika obhájila loňské vítězství v Memoriálu J. Baara

V sobotu 21. července pořádalo FC Dynamo Horšovský Týn již 7. ročník Memoriálu Josefa Baara. Pořadatelům situaci zkomplikovalo odřeknutí účasti přihlášeného mužstva Kolovče, za něhož se nepodařilo zajistit náhradu a tak se turnaj hrál netradičně za účasti pouze tří mužstev: domácího FC Dynama, Baníku Stříbro a Jiskry Domažlice B.

FC Dynamo Horšovský Týn – Jiskra Domažlice B 0:3 (0:0)

Loňské vítězství přijelo obhajovat mužstvo rezervy domažlické Jiskry - „Benfika,“ která nastoupila v prvním zápasu proti domácímu FC Dynamu. Ačkoli se v poli hrálo vcelku vyrovnaně, Jiskra předčila soupeře kvalitnější obranou a důraznější hrou v útoku. V prvním poločasu se diváci branky nedočkali, ačkoli si obě mužstva několik slibných příležitostí vytvořila.
V úvodu druhé půle se po zaváhání horšovskotýnské obrany poprvé prosadil Waldman a poslal Benfiku do vedení. Když se ve 23. minutě trefil domažlický Janeček, mohl zápas zdramatizovat Schötterl, který přehodil vybíhajícího brankáře Čapského, ale míč skončil pouze na břevně opuštěné domažlické branky. Důraz v ofenzívě se pak Jiskře vyplatil v poslední minutě zápasu, kdy brankář Touš podcenil lehký centr směřující obloučkem k malému vápnu, míč mu vypadl a Lešek jej uklidil zblízka do prázdné branky.

Jiskra Domažlice B – Baník Stříbro 6:3 (3:1)

Hráči Jiskry šli do vedení ve 4. minutě, kdy se prosadil Lešek a byli i přesto, že hráli druhý zápas po dvacetiminutové přestávce, aktivnější. V 19. minutě rozehrál tr. kop ze 20 metrů domažlický Krakeš a baníkovský brankář na jeho umístěnou střelu neměl nárok – 2:0. Ve 23. minutě se blýskl parádní akcí dobře hrající Bláha, udělal kličku i brankáři a do prázdné branky zvýšil na 3:0. Poté se do hry dostali i hosté - Bůžek s Néméthem však své šance nevyužili, ale podařilo se to ve 32. minutě Vraštilovi, na jehož umístěnou střelu Čapský nedosáhl 3:1.

Benfika však žádné drama nepřipustila a v prvních čtyřech minutách druhé půle dvakrát rozvlnil soupeřovu síť domažlický Bláha, čímž upravil stav na 5:1. Jiskra na hřišti dominovala, a i když se stříbrští snažili o rychlé brejky, na dobře organizovanou domažlickou obranu nevyzráli. Další hřebíček do baníkovské rakve zatloukl ve 14. minutě Soukup – 6:1. Stříbrští se však nevzdali a o pět minut později se prosadil střelou z 25 metrů Honzík – 6:2. Chvíli před závěrečným hvizdem rozhodčího se proháčkoval soupeřovou obranou Bůžek, který svoji krásnou individuální akci zakončil lobem přes Čapského – 6:3.

Jiskra Domažlice B tak dvěma vítěznými zápasy celý turnaj vyhrála a obhájila loňské vítězství v turnaji. Putovní pohár symbolicky kapitánovi mužstva Krakešovi předal J. Baar.

K zápasu o další umístění nastoupili hráči domácího FC Dynamo a celek Baníku Stříbro. Chvíli po zahájení se rozpršelo a celý zápas se odehrál za místy i silného deště.

FC Dynamo Horšovský Týn – Baník Stříbro 2:1 (1:1)

Ve vyrovnaném prvním poločasu si obě mužstva vytvořila několik příležitostí, ale žádnou nevyužila. Nejblíže k brance měl domácí Mathauser, který ve 35. minutě z 25 metrů trefil břevno stříbrské branky.

Hned v úvodu druhého dějství se po rohovém kopu prosadil domácí Šindelář a poslal Dynamo do vedení 1:0. Hosté však nesložili zbraně a ve 13. minutě odpověděli brankou Táborka, který si zaběhl pro přesnou přihrávku za domácí obranu – 1:1. Dynamovci postupně přebírali iniciativu, a když byl ve 20. minutě v pokutovém území nešetrně faulován pronikající Wolf, poslal z pokutového kopu domácí do vedení Mathauser – 2:1. Stříbrští do konce zápasu zlobili svými rychlými protiútoky, ale někdy i s trochou smůly žádný z nich neproměnili a tak domácí vybojovali celkově 2. místo v turnaji.

Celý turnaj odřídila trojice rozhodčích Kopejtko, Pohančeník a Rubáš. Hrálo se 2x40 minut.

Za jednotlivé týmy nastoupili tito hráči:

Jiskra Domažlice B: Čapský, Lorenc, Pavlíček, Kubr, Lešek, Rojt, Hacenhörl, Soukup, Hošek, Bláha, Krakeš, Waldmann, Brichcín, Janeček.

FC Dynamo Horšovský Týn: Touš, Rada, Wolf, Falout Marek, Blacký, Kotlan, Falout Petr, Praštil, Hradecký, Mathauser, Brychcín, Matulka, Šindelář, Schötterl.

Baník Stříbro: Dostál, Lacman, Huško, Honzík, Hřebík, Petrlák, Táborek, Petraška, Vraštil, Néméth, Pubrdle, Forus, Bůžek.

Detail [›]
Memoriál J.Baara 01
Detail [›]
Memoriál J.Baara 02
Detail [›]
Memoriál J.Baara 03
Detail [›]
Memoriál J.Baara 04
Detail [›]
Memoriál J.Baara 05
Detail [›]
Memoriál J.Baara 06
Detail [›]
Memoriál J.Baara 07
Detail [›]
Memoriál J.Baara 08
Detail [›]
Memoriál J.Baara 09
Detail [›]
Memoriál J.Baara 10
Detail [›]
Memoriál J.Baara 11
Detail [›]
Memoriál J.Baara 12
Detail [›]
Memoriál J.Baara 13
Detail [›]
Memoriál J.Baara 14
Detail [›]
Memoriál J.Baara 15
Detail [›]
Memoriál J.Baara 16
Detail [›]
Memoriál J.Baara 17
Detail [›]
Memoriál J.Baara 18
Detail [›]
Memoriál J.Baara 19
Detail [›]
Memoriál J.Baara 20
Detail [›]
Memoriál J.Baara 21
Detail [›]
Memoriál J.Baara 22
Detail [›]
Memoriál J.Baara 24
Detail [›]
Memoriál J.Baara 25
Detail [›]
Memoriál J.Baara 26
Detail [›]
Memoriál J.Baara 27
Detail [›]
Memoriál J.Baara 28
Detail [›]
Memoriál J.Baara 29
Detail [›]
Memoriál J.Baara 30
Detail [›]
Memoriál J.Baara 31
Detail [›]
Memoriál J.Baara 32
Detail [›]
Memoriál J.Baara 33
Detail [›]
Memoriál J.Baara 34
Detail [›]
Memoriál J.Baara 35