18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Benfika sfoukla Slavoj Žihle

Domažlická Benfika postoupila do krajského přeboru

V sobotu po povedeném utkání Jiskry Domažlice a Viktorie Plzeň nastoupili k poslednímu utkání sezony fotbalisté Domažlické Benfiky, kteří po tříročním snažení završili ve 29. kole v Nepomuku další historický postup mezi Plzeňskou krajskou fotbalovou elitu, poslední třicáté kolo si v domácím prostředí dokonale užili a porazili Slavoj Žihli vysoko 10:0! Po utkání mohli zasloužený postup oslavovat se svými fanoušky a funkcionáři.

Jiskra Domažlice B – Slavoj Žihle  10:0 (2:0)

Nástup do utkání měla Benfika skvělý. Hned v první minutě se z úvodní branky radoval Pepík Schamberger, který ramenem tečoval střelu z pravé strany se šestnáctky Jana Havlíčka - 1:0. V 10. minutě kombinovali dva nejlepší střelci Benfiky Jan Havlíček a Jiří Hartl, který mohl jít sám na brankáře, špatně si však zpracoval míč a zkušený čtyřicetiletý gólman Jaroslav Bronec mu balon stáhl. O několik minut později poslal centr na malé vápno Michal Pavlíček z pravé strany kde si naběhl Havlíček a jeho střelu opět Bronec lapil. Na druhé straně se vyznamenal brankář Jiskry Franta Lorenc, když vyběhl z branky a chytil lob hostujícího Michala Strunze. Ve 29. minutě odstartoval svoje gólové hody Jirka Hartl, který po narážečce vymetl levou šibenici branky Žihle - 2:0.
Ve druhém poločase si Benfika ,,otevřela opravdovou Střelnici“ a za záda bezmocného brankáře Jaroslava Bronce nasázela osm branek. Všechno odstartoval po třech minutách Jirka ,,Pačes“ Pačesný, který šel z poloviny hřiště sám a prostřelil Bronce na zadní tyč - 3:0. V 53. minutě zúžitkoval Pačesný centr Pepíka Rojta z levé strany, který nejprve promáchl ,,Jarýý Krakýý“ Jarda Krakeš a Jiří Pačesný míč odklidil do modrobílé sítě na 4:0. V 59. minutě se před brankou hostů nejlépe orientoval Milan Jamín Janeček a Střelnice se radovala po páté - 5:0. V 63. minutě předvedla Benfika rychlou kombinační akci Pačesný vysunul Krakeše, ten našel nabíhajícího Hartla a bylo to 6:0. Jiskra byla na ,,koni“ a vytvářela si šanci za šancí, jako v 68. minutě to střílel Pačesný vedle pravé tyče branky. V 71. minutě zatáhl míč Jakub Ferra, našel nabíhajícího Hartla a jeho střelu brankář Bronec vyrazil na roh. Hosté měli náznak šancí nejprve Strunz a potom v 77. minutě vyrazil Lorenc trestný kop Marcela Majera na roh. Závěr utkání patřil Benfice v 78. a 80. minutě se dvakrát prosadil ostrostřelec Jiří Hartl na 7:0 a 8:0. Poté se nejprve Janeček zastřeloval, aby za půl minuty zvýšil na 9:0. Toužebně očekávaný desátý gól a svůj hattrick zpečetil Jirka Pačesný v 89. minutě na konečných 10:0!

Po utkání se za ´Benfiku vyjádřil její kapitán Michal Pavlíček: ,,Dnešní zápas jsme si chtěli hlavně užít, protože už byl jasný náš postup a mohli jsme akorát doufat v to že Sušice ztratí v Mýtě a my budeme první, což se bohužel nestalo. Pro nás je stejně velký úspěch o který jsme se snažili už třetím rokem a konečně se nám to povedlo. Žihle byl dneska odevzdaný soupeř, který měl zraněné hráče a museli za ně nastoupit dorostenci a sem si to přijeli akorát odehrát, aby nedostali nějakou pokutu. Pro Žihli krutý výsledek, který mohl skončit klidně 20:0, kdybychom využili další naše šance. Sezona pro nás byla taková houpačka jednou na hoře potom dole. Tři kola před koncem jsme přišli o první místo což byla škoda. Je to prostě fotbal někdy prohraješ venku 1:0 a nedáš šance. V předposledním kole jsme díky pomoci kluků z Áčka zvládli utkání v Nepomuku, které nás katapultovalo do kraje. Jsme spokojený a teď to náležitě oslavíme.“
Dále nás zajímal názor na účinkování Benfiky v kraji?

,,Hlavně musíme pořádně trénovat. Mužstvo se musí doplnit hlavně na pozici středního záložníka, který dá naší hře myšlenku. Myslím si, že když budeme pořádně trénovat, tak na tu soutěž máme a kdybychom skončili v prvním ročníku našeho účinkování někde v prostředku tabulky, tak by to bylo super“ dodal kapitán Michal Pavlíček.

Sestava Jiskry Domažlice B : František Lorenc- Jiří Pačesný,Lukáš Neumann(46.Josef Rojt), Jakub Ferra,  , Michal Pavlíček- Vojtěch Hošek , Martin Vísner, Lukáš Waldmann(46.Milan Janeček), Josef Schamberger- Jiří Hartl, Jan Havlíček(46.Jaroslav Krakeš) Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Sestava Slavoj Žihle: Jaroslav Bronec- Zbyněk Balý, Marcel Majer, Jan Čapek , Robert Otcovský, Ondřej Čapek, Jan Najmon, Jiří  Tiesl(41. Jakub Fidler), Michal Strunz, Lukáš Sklenička (38.Martin Sklenička), Daniel Kunt(27.Stanislav Bláha).Trenér: Robert Otcovský

Rozhodčí: Vladimír Sirotek – Miloš Fillinger- Jiří Klička

ŽK: 0:1 89. Ondřej Čapek