29 30 31

Mrákov porazil rezervu Jiskry

V sobotu 23. června nastoupili fotbalisté Sokola Mrákov v rámci oslav 60. let od založení TJ Sokol Mrákov proti rezervě třetiligové Jiskry Domažlice. Hostující mužstvo Jiskry nastoupilo v hodně kombinované sestavě se čtyřmi dorostenci, z toho tři  budou hrát za muže (Kubr, Čadek a Lešek) a s novou akvizicí kosovským hráčem Labinotem Halilim, kterého Jiskra bude testovat.

TJ Sokol Mrákov – Jiskra Domažlice B 2:1 (1:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Jaroslava Rubáše se do vedení dostali domácí, kteří vycházeli ze zabezpečené obrany, s přechodem do rychlých brejků. V 8. minutě právě  domácí hráči předvedli rychlý výpad do obrany Jiskry po centru Tomáše Duffka z pravé strany. Domácí  kanonýr Jakub Mlynár hlavou zcela nepokrytý otevřel skóre utkání - 1:0.  Jiskra se dostala do náznaku šance po kombinaci Leška a Pavlíčka, který centroval před branku, kde ale byl pozorný brankář domácích Korba a centr stáhl. Poté zahrávali hosté roh Pačesným a Hošek hlavičkoval vedle levé tyče domácí svatyně. Po dvaceti minutách hry přihrál kosovský hráč Halili, kterého Jiskra testuje Pavlíčkovi, ten střílel z hranice šestnáctky vedle pravé tyče branky Mrákova. Ve 23. minutě se po přihrávce Janečka dostal do zakončení Lešek, opět mířil vedle pravé tyče domácí branky. O minutu později se prezentovala skákavou střelou z hranice šestnáctky  těsně vedle pravé tyče nová akvizice v dresu hostů Halili. Ve 28. minutě využil zaváhání hostujícího Pačesného domácí  Luboš Konopík, který přihrál před branku, kde Václav Duffek mířil vedle pravé tyče branky Freie. Po půlhodině hry pěkně kombinovali hosté Pačesný – Hošek - Vísner, který vrátil přihrávku na Hoška a ten střílel do připraveného Korby. Na druhé straně mířil nepřesně z trestného kopu Pavel Konopík a stejně nepřesně vedle pravé tyče Martin Ševčík. Jiskra zahrozila v 36. minutě, když před vápnem přihrál Ferra na Janečka, který pálil nad branku Korby. Dvě minuty nato musel vyrážet ostrý roh Pačesného Korba. Ve 42. minutě se středem protáhl Hošek a jeho tvrdou střelu ze 17 metrů musel Korba vyrážet před sebe.
Obraz hry se ani ve druhém poločase nezměnil. Hosté se snažili o kombinaci, ale nemohli se prosadit proti dobře bránícím domácím hráčům. V 52. minutě přihrál Pačesný před branku střídajícího brankáře domácích Lukáše Krhouna, ale Čadek mířil vedle branky. O pět minut později se středem hřiště prosadil hostující středopolař Vísner a jeho umístěnou střelu musel Krhoun vyrazit na roh. O chvíli později našel Pačesný přihrávkou před bránou domácích Čadka, který místo toho aby hlavičkoval, mířil kolenem nad bránu Krhouna. Po hodině hry mohli domácí jít do dvoubrankového vedení, to se sám na Freie řítil Jan Dufek po vysunutí Václava Duffka, ale Frei jeho pokus vyrazil na roh. O tři minuty pouději mířil vedle pravé tyče hostující Halili po narážečce s Hoškem. Vzápětí musel domácí gólman Krhoun vyrážet Janečkův roh. V 65. minutě domácí potrestali špatnou rozehrávku Hoška a Pavel Konopík se dostal i přes Freie a střelou do dolního levého rohu rozjásal domácí fanoušky 2:0. Na druhé straně mohl snížit ve stoprocentní šanci Pačesný, který nastřelil zcela osamocený pravou tyč Krhounovy svatyně a následnou dorážku Čadka domácí zblokovali. Jiskra se snažila o snížení pro ní nepříznivého stavu. Halili zatáhl po levé straně balon, našel nabíhajícího Waldmanna, který mířil vedle levé tyče branky Mrákova. To se jí povedlo v 83. minutě, když se po přihrávce středem od  Haliliho trefil Janeček, který upravil skoré na konečných 2:1.

Jiskra Domažlice B : Lukáš Frei - Michal Pavlíček, Jan  Kubr, Jakub  Ferra, Jiří Pačesný - Vojtěch Hošek, Martin Vísner, Labinot Halili, Tomáš Lešek - Tomáš  Čadek, Agon Ljoki.  Střídali hokejově: Milan  Janeček, Lukáš Waldmann. Trenér: Ivan Rybár

Sestava Sokol Mrákov: Ondřej  Korba - Jan Hofman,Vojtěch Vozár, Vojtěch Vojtko, Ivo Vojtko,Václav Duffek, Jan, Tomáš Duffek - Jakub Mlynár, Luboš Konopík. Střídali hokejově: Jiří Skala, Martin Ševčík, Lukáš Krhoun Trenér: Vladimír Duffek

Rozhodčí: Jaroslav Rubáš.

Diváků: 150.

Řekli po utkání: Trenér Ivan Rybár Jiskra Domažlice: ,,Bylo to klasické přátelské utkání, odhalilo to všechny naše nedostatky, které nás provázely celou tu uplynulou sezonu, nedůslednost obrany a neproměňování brankových příležitostí. Zkoušeli jsme hráče z dorostu a toho hráče z Kosova. Je vidět, že je to dobře technicky vybavený fotbalista, ale podle jednoho zápasu se dá těžko hodnotit. Navíc to mužstvo nepracovalo kompaktně, takže si neměl s kým přihrát. Jak na tom bude, všechno ukáže čas. Mužstvo Mrákova je mladé běhavé a je tam vidět rukopis Míry Dufka, mužstvo je v obraně pozorné a vyráží do brejkových situací. Byl to dobrý zápas.“

Trenér TJ Sokol Mrákov Vladimír Duffek: ,,Porazit Benfiku se každý den nepoštěstí. Já jsem spokojený. Jiskra byla velmi kvalitní soupeř, kád je bezvadný. My jsme hráli naši hru, to znamená  zodpovědně dozadu, rychle dopředu a ovoce to přineslo. Teď si chceme chvilku oddechnout a přípravu zahájíme 27. července v Meclově na turnaji“.