Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPovedené odpoledne Jiskry Domažlice

Umělá tráva stadionu Střelnice hostila v pátek 15. června fotbalové odpoledne dětí s rodiči, které pod záštitou starosty Města Domažlice Miroslava Macha pořádali fotbalisté Jiskry Domažlice. Tento oddíl celkem reprezentuje v nejrůznějších soutěžích a turnajích  jedenáct mládežnických mužstev.
Za starší a mladší dorost hraje pod vedením trenérů Martina Steinbrückera, Ferdinanda Forra a Oldřicha Timury 30 mladých fotbalistů. V kádru starších žáků působí 19 fotbalových talentů, které trénují Radek Neumann, Libor Bočan a vedoucí mužstva jsou Jiří Šrámek s Josefem Dufkem.
Kategorii mladších žáků reprezentují dokonce tři družstva s počtem 41 fotbalistů a fotbalistek. „A“ a „B“ družstvu se věnuje Václav Sladký s Vojtou Hoškem a Jiřím Černým.
Družstvo „C“ je samostatně vytvořeno pouze z dívek, které trénují Antonín Vlček, Petr Baumann a Martin Volfík. Vedoucí družstva je Hedvika Baumannová.
V nejmladší kategorii  přípravek působí dvě družstva starší přípravky s 23 hráči trénované Pavlem Červeným, Jiřím Zdráhalem a Jaroslavem Krakešem.
Mladší přípravku „A“ (15 dětí) trénuje Antonín Vlček a Zdeněk Kruml s vedoucím družstva Tiborem Pomothym.
Mladší přípravku „B“(19 dětí) připravují Miroslav Rejthar, Jiří Koza s vedoucím Radkem Försterem.
Nejmladší fotbalové naděje ročníků 2006 a mladší navštěvují takzvanou fotbalovou školičku v počtu 18 dětí, kde na jejich první fotbalové krůčky dohlíží Antonín Vlček spolu s Jiřím Schlägelem.

Momentálně se jedná celkem o 165 dětí. Je vidět, že vzory dospělých opravdu fungují a je pro mladé hráče velká motivace stát se  jednou jejich nástupci.

Všichni, kdo se věnují fotbalové mládeži, tak činí zcela zdarma a na úkor svého volného času. Například družstva přípravek sehrála v jarní části fotbalové sezony více než 50 mistrovských utkání a zúčastnila se 20 turnajů po celém kraji. Málokterý klub se může pyšnit tak velkou fotbalovou základnou, která by bez těchto dobrovolných trenérů a funkcionářů nemohla fungovat.

Za toto jim všem patří velké poděkování.

Poděkování patří také Městu Domažlice a všem sponzorům, kteří mládežnická družstva podporují.

 

Program celého odpoledne zahrnoval:

fotbalová školka: od 14.15 hod  - soutěž tatínků o penaltového krále, 14.30 hod  - 15 min. utkání maminek proti dětem

ml. přípravka „A“ od 15.00 hod  - 20 min. utkání maminek proti dětem,15.20 hod - soutěž tatínků, dědečků,strýců, o penaltového krále

st. přípravka„A+B“ od 16.00 hod  - 20 min. utkání maminek proti dětem,16.25 hod  - soutěž tatínků,dědečků,strýců, o penaltového krále

ml.žáci „C“- dívky –  od 16.35 -  20 min utkání tatínků proti dětem.

ml. přípravka „B“:  od 16.45 hod  - 20 min. utkání maminek proti dětem,17.15 hod - soutěž tatínků,dědečků,strýců, o penaltového krále

Klání se zúčastnilo necelé tři stovky hráčů, maminek, tatínků příbuzných trenérů a funkcionářů což je velké číslo. V jednotlivých utkáních bylo vidět velké zaujetí pro hru radost z fotbalu dětí i jejich rodičů. Při občerstvení v přistaveném stanu u hřiště spolu rodiče poseděli a pobavili se což bylo velmi potěšující. Hlavním organizátorem akce byl Antonín Vlček.
Současné zastupitelstvo města uvažuje o tom, že kvůli chybě hospodáře klubu mají fotbalisté Domažlické Jiskry podporu ve formě grantů vrátit.
"Chtěl bych požádat všechny zastupitele města, aby zvážili vrácení grantu na činnost kopané. Jejich rozhodnutí vrátit grant znehodnotí práci a úsilí všech lidí, kteří se věnují mládeži. Bylo by to pro nás likvidační.“

Organizátoři děkují sponzorům:

Velkoobchod s nápoji pan Karel Sladký

Dotiko s.r.o. –  pan Jaroslav Ticháček

Truhlářství Filuta – pan  Pavel Červený

Sani Top Centrum-  pánové Jiří Zdráhal a  Pavel Pivoňka

Text a foto Jiří Pojar

Detail [›]
Sportovní odpoledne 01
Detail [›]
Sportovní odpoledne 02
Detail [›]
Sportovní odpoledne 03
Detail [›]
Sportovní odpoledne 04
Detail [›]
Sportovní odpoledne 05
Detail [›]
Sportovní odpoledne 06
Detail [›]
Sportovní odpoledne 07
Detail [›]
Sportovní odpoledne 08