10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra řádně potrápila favorita

V posledním utkání fotbalové sezony 2011/2012 se třetiligová Jiskra Domažlice (6. místo) v sobotním letním počasí střetla na městském stadionu Střelnice s třetím mužstvem letošního ročníku Gambrinus ligy FC Viktoria Plzeň. Pro Viktorii bez reprezentantů to byl dalších z přípravných utkání na nový ročník Gambrinus ligy a na pohárová utkání předkola Evropské ligy, ve kterém zkoušela i nové posily.

Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň 1:2 ( 1:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Tomáše Grimma se do úvodní šance dostal navrátilec z hostování v FK Mladá Boleslav Martin Fillo s Markem Bakošem a ten v desáté minutě po narážečce minul pravou tyč domácího gólmana Dana Houdka. Po chvilce si na roh Pavla Horvátha naskočil Petr Trapp, ale hlavou mířil nad branku Jiskry. Na druhé straně si s trestným kopem z 25. metrů Petra Mužíka poradila nová posila Viktorie mezi třemi tyčemi Petr Bolek. Minutu nato pěkně kombinovala Viktorka po ose Marek Bakoš – Pavel Horváth a Petr Trapp, který mířil do připraveného Houdka. Na druhé straně kombinovali domácí Petr Jendruščák a Michal Veselý, ale hostující Adam Beránek jejich rodící se šanci odklidil na rohový kop. Roh rozehrál Jiří Bárta na naběhnutého Milana Brauna a s jeho hlavičkou k levé tyči si Petr Bolek v pohodě poradil. Plzeň předvedla v 16. minutě hezkou kombinační akci David Štípek - Martin Fillo, jehož střelu zpoza šestnáctky vyrazil výborným zákrokem Dan Houdek na roh. O dvě minuty později musel opět předvést svoje brankářské umění Dan Houdek, když si poradil s tvrdou střelou z 28 metrů, kterou vyslal Pavel Horváth. Ve dvacáté minutě kryl Dan Houdek střelu Radima Řezníka. O minutu později střílel domácí Michal Veselý vedle levé tyče branky Viktorie. Ve 23. minutě střílel Pavel Horváth nad branku Domažlic. Chvilku na to střílel Marin Fillo vedle pravé tyče, po přihrávce od Marka Bakoše. Hezký fotbalový moment si domácí přichystali na 25. minutu, to se do trestného kopu z levé strany opřel Petr Mužík a jeho střela minula levou tyč Bolkovy svatyně. O minutu později měli domácí opět velkou šanci otevřít skoré utkání, to Petr Mužík Vysunul Luďka Leitla a ten se po levé straně dostal k tvrdé střele k levé tyči, kterou musel Petr Bolek vyrazit na rohový kop. Viktorka odpověděla, v 31. minutě, kdy přihrál Martin Fillo arménskému útočníkovi Edgaru Malkyanovi, z jehož zakončením si Houdek opět poradil. Vzápětí opět armenský útočník Malkyan minul ve velké šanci pravou tyč Houdkovy branky. Jiskra se nevzdávala, ve 33. minutě opět štírek Luděk Leitl se prodral po levé straně a Petr Bolek musel vyrazit jeho přesně mířenou střelu k levé tyči na roh. Ten rozehrál Mandous, plzeňští zadáci míč odvrátili na další roh, po kterém už se necelých sedm stovek diváků radovalo z úvodního gólu v síti Viktorky, když si na roh Petra Mužíka naběhl Marek Bauer a dorazil balon za bezmocného Petra Bolka 1:0. Ve 37. minutě střílel z pravé strany Edgar Malkyan a Houdek musel střelu vytěsnit na rohový kop. Ve 40. minutě střílel po přihrání Malkyana Fillo vedle pravé tyče domažlické brány. Na druhé straně se do stoprocentní šance dostal po vysunutí Milana Brauna Petr Mužík, který šel sám na Petra Bolka a ten reflexivně nohama vyrazil jeho střelu.
 Do druhé půle poslali trenéři obou celků několik nových hráčů. Ve 47. minutě musel řešit domažlický odchovanec Martin Ticháček v plzeňské brance zakončení Marka Bauera po trestném kopu Petra Mužíka. O minutu později orazítkoval břevno domažlické svatyně, kterou hájil Lukáš Frei, hostující útočník Tomáš Wágner. V 51. minutě mířil nad branku Lukáše Freie Michael Krmenčík po přihrání Jakuba Hory. O dvě minuty později podržel Jiskru výborným zákrokem Frei po tvrdé střele Hory. Na druhé straně dvakrát zahrozili vystřídavší Petr Došlý a Lukáš Bezděk, ale skóre se neměnilo. V 58. minutě si Frei opět poradil se střelou Patrika Hrošovského z 25 metrů. Po hodině hry mohla jít Jiskra do dvoubrankového vedení. Jaroslav Kovařík vysunul Petra Došlého, který šel sám na Martina Ticháčka, ale ten nohama vyrazil jeho střelu. Opět se potvrdilo známé pravidlo „nedáš dostaneš“. Viktorka provedla další výpad do obrany Jiskry. Václav Procházka prodloužil míč na Jakuba Horu, který uvolnil Tomáše Petráčka a ten poslal míč za záda Dana Houdka 1:1 - to na ukazateli času běžela 61. minuta. Jiskra se nevzdávala, o pět minut později zatáhl balon Petr Došlý, který přetaženým centrem našel na pravé straně Jakuba Strejce, jehož střela mířila nad branku Plzně. V 67. minutě musel vyrážet Lukáš Frei střelu Mariána Čišovského na rohový kop. V 81. minutě orazítkoval břevno domažlické svatyně Michal Ďuriš střelou zpoza šestnáctky. Viktorka strhla vedení na svoji stranu v 83. minutě, když se trefil Tomáš Wágner 1:2. O minutu později namířil opět do břevna Michael Krmenčík. V 85. minutě kombinovali plzeňští Hora a Wágner, který střílel vedle pravé tyče branky Freie. Na druhé straně mířil vedle levé tyče Ticháčkovy branky Milan Braun. O chvilku později vyrážel Martin Ticháček trestný kop Petra Došlého na roh. To bylo z povedeného přátelského utkání vše. Je velká škoda, že si na duel dvou úspěšných mužstev nenašlo cestu na stadion Střelnice více příznivců fotbalu, protože duel dvou nejúspěšnějších mužstev Plzeňského kraje by si zasloužil minimálně 1500 diváků. Ti co přišli určitě nelitovali, protože viděli pěkný fotbal a spoustu překrásných fotbalových akcí .
Viktoria Plzeň I. poločas: Petr Bolek – Radim Řezník, František Ševinský, Václav Procházka, Adam Beránek – David Štípek, Martin Fillo, Pavel Horváth, Edgar Malakjan, Petr Trapp – Marek Bakoš.
Viktoria Plzeň II. poločas: Martin Ticháček – Matěj Kyndl, Marián Čišovský, Václav Procházka, Michael Krmenčík – Michal Ďuriš, Jakub Hora, Daniel Černý, Edgar Malakjan (60. Petráček) –Tomáš Wágner. Trenér Pavel Vrba
Jiskra Domažlice: Dan Houdek – Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Martin Mandous- Jiří Bárta, Milan Braun, Petr Mužík, Petr Jendruščák, Luděk Leitl- Michal Veselý. Střídali: Lukáš Frei, Lukáš Bezděk, Jaroslav Kovařík, Jan Matas, Petr Došlý. Trenéři: Stanislav Purkart, Roman Vyleta.
Rozhodčí: Tomáš Grimm – Marek Janoch- Jiří Kříž.