15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jiskra Domažlice – FC Písek 1:1 (0:0)

Špatný závěr sezóny, kdy z posledních tří zápasů nezískala Jiskra ani bod, se domažlickým nepodařil příliš vylepšit ani v posledním kole. Po velmi rozpačitém výkonu byli nakonec domažličtí hráči rádi za bod, který jim přinesla penalta pět minut před koncem zápasu. Hosté na 14. místě ztráceli na 8. Jiskru sedm bodů a tak domažličtí fanoušci čekali zisk dalších tří bodů, které by mužstvo posunuly na konečné krásné 5. místo tabulky. Domácí však herně zklamali a za vytrvalého deště podali jeden z nejhorších jarních výkonů. Písečtí byli většinu zápasu fotbalovější, pohyblivější, přesnější v kombinaci a zaslouženě šli po hodině hry do vedení. Domažličtí stačili z pokutového kopu vyrovnat až při závěrečné ofenzívě a na víc už nárok podaným výkonem neměli. Zápas dobře zvládlo ženské trio rozhodčích s hlavní sudí Olgou Zadinovou.

Hned v úvodní minutě si s Hřebečkovou střelou z 22 metrů poradil domácí brankář Houdek a na druhé straně po Bezděkově hlavičce zakončil svoji akci Bárta střelou vedle Satrapovy branky. V 6. minutě rozehrál Mužík tr. kop, ale Bauer míč hlavou nasměroval vedle písecké branky. O osm minut později zakončil svůj průnik hostující Hřebeček střelou ze střední vzdálenosti vedle levé Houdkovy tyče. Ve 14. minutě pronikl po levé straně domažlický Bárta, ale jeho střílený centr usměrnil Bezděk kousek vedle bližší písecké tyče. Satrapa si pak poradil s Kovaříkovým centrem a na druhé straně museli domácí za cenu rohového kopu odvracet Štrajtův centr. Vzápětí musel Houdek vyboxovat další centr Motejzíka a první větší šance se zrodila ve 22. minutě, kdy domácí Mužík poslal dopředu Bártu, ten však zbytečně brzy zakončil a s jeho střelou ze 17 metrů si Satrapa poradil. Poté skončil centr Bezděka v náruči píseckého gólmana a Mašátovu střelu po Malého přihrávce zblokovali domácí na roh. S blížícím se koncem poločasu zvýšili hosté aktivitu, ale Štrajtovu střelu zneškodnil Houdek stejně, jako nebezpečný průnik po pravé straně vedený Krejčím, jehož střelu z 15 metrů výborně kryl. Ve 33. minutě se sice hosté dočkali i branky, ale ta nebyla pro avizovaný ofsajd Malého uznána. Další útočná akce hostů pak skončila útočným faulem. Do šance se dostali i domácí, ale Bezděk ve 36. minutě po Mužíkově vysunutí prováhal vhodnou chvíli na střelu a míč mu stačil jeden z hostujících zadáků 14 metrů před brankou ukopnout. O minutu později musel Satrapa ven z branky, aby zachytil míč před nabíhajícím Bezděkem a na druhé straně jen těsně nedosáhl písecký Štrajt na nebezpečný centr Hřebečka. Hosté hráli otevřenou hru - ve 42. minutě musel do Mašátovy střely skočit Braun a vzápětí hosté na druhé straně odvrátili Bezděkův centr na roh. Když pak Zušťák z 22 metrů o kousek minul pravou Houdkovu šibenici skončil první poločas, vyznačující se množstvím nepřesností v domácí kombinaci a hrou poznamenanou vytrvalým deštěm, smírně.

Druhé dějství začalo vyrovnaně, hrálo se na obě strany, ale Štrajtův centr domácí odvrátili a stejně skončily i dva centrované míče domácích před Satrapu. V 51. minutě netrefil Houdkovu branku z 25 metrů Baubín a vzápětí na druhé straně na Mandousův tr. kop těsně hlavou nedosáhl u vzdálenější tyče naskakující Tesař. O tři minuty později nasměroval Strejcův centr hlavou vedle písecké svatyně Bárta. Když pak na Kovaříkův centr zleva nedoskočil Bezděk a s nedůraznou střelou Bárty si poradil Satrapa, převzali postupně hosté iniciativu a přišpendlili domácí na jejich polovinu. Nejprve stačil výborně zastavit Tesař nebezpečný průnik Štrajta, poté se domácí ubránili při nepřehledné situaci před svojí brankou odkopem a pak stačili zblokovat Hřebečkovu střelu z 18 metrů. Tlak hostů vyústil ve vedoucí branku v 60. minutě, kdy hostující Hřebeček poslal nabíhajícímu Krejčímu přihrávku za domácí obranu, ten se ocitl sám před Houdkem a střelou ze 14 metrů otevřel skóre – 0:1. Poté musel domácí gólman zachraňovat před nabíhajícím Malým a z protiútoku nechal domažlický Mužík vyniknout Satrapu, který jeho střelu pod břevno bravurně vytlačil nad branku. V 67. minutě si s tr. kopem Malého poradila domácí defenzíva a o dvě minuty později na druhé straně nedosáhl na Kovaříkův centr nabíhající Leitl. Domácí s blížícím se závěrem zápasu převzali iniciativu a snažili se o vyrovnání, ale jejich akce postrádaly moment překvapení, důraz a přesnost. Čtvrthodinu před koncem se ke střelám odhodlali Mandous a Leitl, ale oba jejich pokusy hosté zblokovali. V 78. minutě srazili písečtí zadáci Leitlův centr na roh a střela téhož domácího hráče ze střední vzdálenosti o chvíli později skončila mimo Satrapovu branku. V 85. minutě vznikl před hostující brankou závar, Satrapa vlétl do chumlu hráčů, přičemž podrazil Kovaříka běžícího za míčem a byla na světě penalta. Tu s přehledem proměnil Braun a srovnal na konečných 1:1. Nic na tom už nezměnila ani akce domácího Jendruščáka, zakončená střelou zprava do boční sítě písecké branky, ani střely hostujících Šťastného a Pivoňky.

Branky: 85. Braun PK – 60. Krejčí.

Rozhodčí: Zadinová – Šecová, Mifková, ŽK: 1:1 (83. Leitl – 85. Satrapa).

Diváků: 240.

Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc, Tesař, Bauer, Mandous (76. Došlý) – Leitl, Braun, Mužík, Bárta – Kovařík, Bezděk (65. Jendruščák).  Trenér: Stanislav Purkart.

FC Písek: Satrapa – Motejzík, Pivoňka, Šlehofer, Baubín – Hřebeček, Malý, Mašát, Štrajt (81. Šťastný) – Krejčí (65. Zahrádka), Zušťák.  Trenér: Zbyněk Busta.