FC Chomutov - Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)

Rozhodčí: Šifalda - Teuber, Vaňkát
Diváci: 263

FC Chomutov: Štěpnička - M. Smola, Hyneš, Švec, Kejha - Pavlíček, Pikl, Kwame, Dubský - T. Smola, Nádeníček (71‘ Gibala)
Jiskra Domažlice: Houdek - Tesař, Mandous, Bauer, Mužík, Braun, Veselý, Bárta, Leitl (85‘ Strejc), Jendruščák, Došlý

Zřejmě poslední utkání na stařičkém Letním stadionu vůbec, odehráli domácí fotbalisté proti Domažlicím. Jelikož ve středu předehrávali 32. kolo v Letohradu, byl to pro ně zároveň i poslední zápas sezony. A rozloučit se chtěli samozřejmě výhrou.
Kdo přišel na zápas o čtvrthodinu později, o nic nepřišel. Na domácích se možná projevila únava z dalšího anglického týdne a domažličtí se dopředu také moc nehrnuli. Prostě fotbal oku naprosto nelahodící.
První šance zápasu přišla až v 18‘ minutě. Propadlého míče se zmocnil v šestnáctce Nádeníček, ale jeho střelu k levé tyči Houdek výtečně vyrazil na roh. Z rohového kopu pak tentýž hráč hlavičkoval těsně vedle.
Ve 27‘ minutě se ke střele odhodlal Dubský, ale jeho střelu Houdek zpacifikoval a naopak založil rychlý protiútok dlouhým výkopem. Domažličtí tak vtrhli do chomutovské obrany v přečíslení dva na jednoho, ale Švec se vyznamenal parádním skluzem a celou akci zastavil.
Ke konci poločasu pak měly oba týmy po jedné šanci. Tomáš Smola ukázal, že v dnešním zápase mu přáno prostě nebylo a v nadějné pozici minul, na druhé straně si to samé mohl říci Leitl s jeho střeleckým pokusem.
Ve druhém poločase se odehrál klíčový okamžik utkání. Brankář Houdek neohrabaně bránil T. Smolu, který souboj neustál a rozhodčí nařídil penaltu. Tu jako vždy proměnil nelítostný exekutor pokutových kopů Vít Pavlíček. 1:0
V 59‘ minutě zahodili domácí obrovskou šanci, jmenovitě Nádeníček, který se ještě teď musí držet za hlavu. Pikl se nádherně opřel z dálky o míč a jeho střela se zastavila až o tyč. Odražený míč však letěl přímo na Nádeníčka, kterému ho stačilo v letu usměrnit pouze do prázdné brány – jeho pokus o pěkný gól pod břevno pak bohužel skončil přestřelením branky.
Po celou dobu utkání zahrával všechny přímé kopy kapitán chomutovských Pikl, k tomu v 80‘ minutě se však postavil Pavlíček a po jeho střele se rozezvučelo břevno Houdkovy svatyně.
A jelikož se do konce zápasu už nikdo k ničemu zajímavému nedostal, výsledek zůstal stejný a fotbalisté se mohli rozloučit se svými fanoušky a s právě uběhlou sezónou ČFL 2011/2012.