10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

1. FC Horšovský Týn – DIOSS Nýřany 1:3 (1:2)

V předposledním kole letošního ročníku fotbalové I. B třídy hostil čtvrtý celek tabulky, horšovskotýnské efcéčko lídry skupiny B a největšího aspiranta postupu, celek DIOSS Nýřany, který měl před druhým Rozvadovem náskok dvou bodů. Domácím se závěr sezony nevyvedl, když po porážce doma s Rozvadovem a na hřišti posledního Chodova klesli na 4. místo tabulky, ale očekávalo se, že by mohli nýřanským postup zkomplikovat. Ti však domácí zaskočili velkým pohybem, rychlým napadáním a důrazem v ofenzívě. Než se horšovskotýnští vzpamatovali, bylo na jejich kontě dvougólové manko, které sice stačili kontaktním gólem zmírnit, ale chybou v defenzívě znovu inkasovali a to byla konečná.

V úvodu vyrovnaného zápasu se do šance dostal po centru Barnáše domácí Minařík, ale jeho střelu z 15 metrů hosté zblokovali. V 6. minutě si špatně zpracoval Bauerovu přihrávku Brychcín, míče se zmocnil Cvachouček, který našel volného Zdvihala a pro něj už nebyl problém poslat volejem z 8 metrů míč za Toušova záda – 1:0. Než se domácí vzpamatovali, přišla 10. minuta, kdy rozehrál Cink zleva rohový kop, míč posadil přesně na hlavu nehlídaného Maška, který jej nasměroval do vzdálenější šibenice a změnil stav na 0:2. Domácí to však nepoložilo a o tři minuty později měl po Minaříkově centru zleva možnost snížit Wolf, ale hlavou z 8 metrů míč jen přizvedl a nenasměroval do brány. V 16. minutě pronikl po levé straně hostující Cvachouček, ale na jeho centr na malém vápně těsně nedosáhl nabíhající Zdvihal. Poté skončila Barnášova akce jen rohovým kopem a další možnost domácích po Andrlově nevydařené střele skončila odpískaným útočným faulem na malém vápně hostů. Nýřanští zahrozili ve 27. minutě, kdy míč směřující pod břevno z Čiperova tr. kopu, musel Touš vytěsnit nad břevno. Po rozehrání rohového kopu se ke střele dostal Liška, ale domácí gólman ji zneškodnil. Hrál se stále vyrovnaný zápas a domácí se neustále snažili o kontaktní gól. Ve 29. minutě napřáhl z šestnáctky Ouřada, ale tečovanou střelu zneškodnil hostující brankář Vasko. Na druhé straně musel před nabíhajícím Slámou zasahovat po Liškově centru Touš. O chvilku později podržel hosty při střele Ouřady z 20 metrů jejich gólman, který míč směřující k tyči vytlačil na roh. Ten rozehrál zleva Paluch, na míč si nejvýše naskočil Brychcín a hlavou z 8 metrů snížil na 1:2. Ve 32. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Ouřada po Minaříkově přihrávce zprava ze 14 metrů netrefil v dobré šanci soupeřovu branku. Domácí byli v závěru poločasu aktivnější a ve 37. minutě musel po Paluchově tr. kopu z 22 metrů vytlačit Vasko míč nad břevno a další tr. kop, zahraný Bauerem skončil nad nýřanskou brankou.

V úvodu druhého dějství musel skluzem domácí Šindelář v poslední chvíli vypíchnout míč nebezpečně pronikajícímu Liškovi, v zápětí se po Slámově přihrávce dostat tentýž hostující hráč ke střele z 15 metrů, ale minul levou Toušovu tyč. Domácí odpověděli po Minaříkově centru nepřesnou a nedůraznou Ouřadovou střelou z 15 metrů. Tento domácí hrotový hráč zazdil svoji šanci v 54. minutě, kdy se po Paluchově přihrávce dostal ke střele ze 12 metrů, ale trefil jen místo, kde stál připravený Vasko. Šance však byly i na druhé straně, kde v 57. minutě po Zdvihalově centru hlavičkoval z 8 metrů volný Čipera metr vedle pravé Toušovy tyče a střelu nýřanského Slámy domácí zblokovali. O deset minut později napřáhl z 18 metrů domácí Brychcín, tečovaný míč se snášel k pravé Vaskově tyči, kde se jej volejem snažil usměrnit do sítě Wolf, ale těsně minul levou šibenici. Poté převzali mírnou iniciativu hosté, ale se Zdvihalovou střelou si Touš poradil a Cvachouček mířil po Liškově centru hlavou z 8 metrů vedle levé Toušovy tyče. Domácí odpověděli vysokou střelou Brychcína a Paluchovým tr. kopem, který stačil Vasko vyboxovat a nýřanská obrana míč odklidila. Když poté Ouřadův centr hostující brankář vyboxoval do pole a na druhé straně mířil nepřesně Mašek, přišla 80. minuta, kdy rozehrál tr. kop z 35 metrů hostující Liška, do souboje s Toušem naskočil Cvachouček, který hlavou míč před gólmanem nadzvedl a ten doputoval do opuštěné branky – 1:3. Pak měli hosté další šanci, ale Mašek mířil hlavou z 8 metrů po Liškově tr. kopu kousek vedle levé Toušovy tyče. Na druhé straně se vytáhl Vasko, který po Paluchově tr. kopu zneškodnil hlavičku Ouřady zpoza malého vápna, směřující k levé tyči. Poslední nebezpečná akce domácích začala u Bauera, který vysunul Wolfa, ale jeho střelu ze 14 metrů srazil padající Vasko a míč z brankové čáry vykopl jeden z hostujících zadáků.

Hosté si vítězstvím posílili o bod své postavení v čele tabulky, když jejich rival z Rozvadova zvítězil ve Staňkově jen na pokutové kopy a získal pouze 2 body, takže jim v posledním domácím zápasu s Mrákovem stačí k postupu remíza.

Branky:  31. Brychcín – 6. Zdvihal, 10. Mašek, 80. Cvachouček.

Rozhodčí: Vocelka, ŽK: 4:0. Diváků: 60.

1. FC Horš. Týn: Touš – Barnáš, Šindelář, Bauer, Brychcín – Blacký, Wolf, Paluch, Andrle (46. Jurko) – Ouřada, Minařík (60. Šperl). Trenér: Josef Kožíšek.

DIOSS Nýřany: Vasko – Loukota, Duspiva, Říha, Liška – Cink (61. Aliyev), Mašek, Cvachouček, Čipera – Zdvihal, Sláma. Trenér: Josef Štulc.