10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Klenčí veze body z Postřekova

Ve 24. kole fotbalové I. B třídy svedl los na postřekovský trávník souseda nejbližšího a tak se hrálo vyhlášené okresní derby Postřekov – Klenčí. Tentokrát bylo o to zajímavější, že mužstva okupovala 4., resp. 5. příčku tabulky se shodným počtem bodů a Postřekov mohl v případě vítězství pomýšlet na případnou baráž. Klenčí má pozici mnohem horší, protože mu bude po skončení soutěže odečteno 6 bodů a tak se čekalo, zda domácí svoji šanci na případnou baráž posílí. Ve vyrovnaném prvním poločasu šli do vedení domácí brankou Steinbergera, ale hosté srovnali a ačkoli pak měli postřekovští většinu druhého poločasu aktivitu na svých kopačkách, inkasovali z protiútoku a v nervózním závěru již překonat brankáře Sokola nedokázali, takže si všechny body odvezli hosté z Klenčí.

Sokol Postřekov – Spartak První chodská Klenčí 1:2 (1:1)

Úvod patřil hostům a po Mifkově rohovém kopu pálil volejem z šetnáctky nad Noskovu branku Housar. Ten se dostal ke střele i o chvilku později, ale Nosek míč vyrazil a zachytil. Na druhé straně zamířil nepřesně z 18 metrů postřekovský Závodný. Hra se přelévala ze strany na stranu a v 8. minutě Nosek zneškodnil Hromníkův pokus z 23 metrů. Jen o minutu později vnikl do šestnácky domácích Čech, dostal se tváří v tvář Noskovi, ale ve vyložené šanci jeho střelu ze 12 metrů Nosek reflexivně vyrazil na roh. Domácí odpověděli několika centry před Sokola, se kterými si však klenečtí poradili. Ve 13. minutě pronikl po levé straně hostující Mifek, jeho centr našel nehlídaného Řezníčka, který další tutovku zazdil, když hlavou z 8 metrů trefil jen připravené Noskovy rukavice. Ačkoli byla hra v poli opticky vyrovnaná, útoky hostů byly přímočařejší a nebezpečnější. Ve 21. minutě jen o kousek přestřelil Psutka z tr. kopu Noskovu svatyni, po Hromníkově r. kopu střílel volejem z úhlu zprava hostující Houdek vedle levé postřekovské tyče a ve 25. minutě musel Nosek zasahovat těsně před nabíhajícím Čechem. První branky se diváci dočkali vzápětí, když svoji fotbalovou dovednost předvedl Steinberger, který obešel dva obránce, udělal kličku vybíhajícímu Sokolovi a střelou do prázdné branky poslal domácí do vedení – 1:0. Poté Berouškův tr. kop stačil Sokol vyboxovat a ve 33. minutě po pěkné akci domácího Poláka jen těsně nedosáhl na jeho centr Škrabal. O dvě minuty později poslal klenečský Housar dopředu našlápnutého Čecha, který se dostal sám proti Noskovi a zleva ze 14 metrů srovnal na 1:1. Když pak hostující Psutka z tr. kopu mířil vysoko, uvolnil se na druhé straně Polák, který našel volného Závodného, ale ten volejem ve vyložené šanci z 10 metrů Sokolovu branku přestřelil. Aby toho nebylo málo, další tutovku zazdil těsně před obrátkou i Polák a úplně stejně, když po Škrabalově centru z 10 metrů klenečskou branku rovněž přestřelil.

V úvodu druhé půle zamířil klenečský Houdek nad branku a na druhé straně si s nedůraznou Berouškovou střelou bez problémů poradil Sokol. Ve 49. minutě vznikl po Královcově centru před Sokolem závar, míč se dostal k Polákovi, ale jeho střela z otočky ze 12 metrů minula levou tyč klenečské branky. Poté minul z tr. kopu zprava domácí Adamka soupeřovu branku a o chvíli později musel hostující gólman ven z branky, aby zneškodnil šanci Závodného a vzápětí klenečskou branku přestřelil z 18 metrů Škrabal. V 57. minutě se domácí dostali do soupeřovy šestnáctky, ale Závodného střelu z otočky z 10 metrů srazili hosté na roh. Jen o minutu později pronikl Polák po levé straně, centrem oslovil Závodného, který však tentokrát 9 metrů před brankou hostů „promáchl.“ Domácí v této fázi soupeře výrazně přehrávali a gól doslova visel ve vzduchu. Po hodině hry Sokol vyboxoval Závodného tr. kop a vyrazil i nepříliš důraznou Bučkovu střelu zpoza šestnáctky. Hosté se vymanili ze sevření v 63. minutě, kdy musel Nosek vytlačit Housarovu střelu z úhlu a vzápětí po Mifkově autovém vhazování ve snaze odvrátit míč jej hlavou nasměroval Adamka na pravou tyč vlastní branky. Když pak Královcovu střelu z šestnáctky srazili hosté na roh, přišla 69. minuta, kdy po pravé straně pronikl klenečský Mifek, křížným centrem našel nabíhajícího volného Čecha, který zleva z šestnáctky podél vybíhajícího Noska trefil vzdálenější tyč jeho branky, od které se míč odrazil ke druhé tyči a skončil v síti – 1:2. V 72. minutě hlavičkoval po Adamkově tr. kopu Škrabal vedle klenečské branky a čtvrt hodiny před koncem skončil velký závar před hostující brankou odpískaným faulem domácího hráče. Poté Sokol včasným vyběhnutím zmařil šanci Královce a v 83. minutě, po dalším závaru před hostující brankou, byl odpískán faul domácímu hráči a vše skončilo strkanicí. O tři minuty později stačili domácí zadáci srazit Housarův pokus na roh a na druhé straně skončil volej Kreuze z 25 metrů vedle pravé Sokolovy tyče. Když pak slabou Závodného střelu zneškodnil klenečský brankář a Závodného tr. kop soupeřovu branku minul, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Burdy a body se stěhovaly do Klenčí.

Branky: 25. Steinberger – 35. a 69. Čech.

Před 200 diváky řídil rozhodčí Burda, ŽK: 4:3.

Sokol Postřekov: Nosek – Královec, Cibulka, Janeček (32. Buček), Ledvina (81. Kreuz) – Závodný, Adamka, Beroušek, Polák – Steinberger, Škrabal. Trenér: Petr Váchal.

Spartak Klenčí: Sokol – Osvald, Psutka, Hula, Vejmelka – Houdek, Housar, Řezníček, Hromník – Čech, Mifek (78. Hojda). Trenér: Pavel Smazal.