14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Tatran uhrál důležité body v boji o záchranu

I přes domácí prohru s Rozvadovem a výhru Chodova v Krchlebech nastupovalo mužstvo 1. FC Horšovský Týn na hřiště posledního Tatranu jako velký favorit. Svoji úlohu však i přes trvalou převahu efcéčko nesplnilo a když nedokázalo zareagovat ani na vedoucí gól domácích, odjeli horšovskotýnští překvapivě bez bodu.

Tatran Chodov – 1. FC Horš. Týn 1:0 (0:0)

Aktuálně čtvrtý celek tabulky I. B třídy 1. FC Horšovský Týn začal zápas aktivněji, ale první střelu na bránu vyslal z tr. kopu domácí M. Holar, ale Touš přes problémy nakonec míč zkrotil. V 5. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti hostující Wolf, ale Staviarského branku netrefil. Vzápětí sražený centr zachytil těsně před dobíhajícím Pfeiferem hostující gólman Touš a v 9. minutě našel Wolf zpětnou přihrávkou volného Ouřadu, ale ten z šestnáctky domácí branku přestřelil. O pět minut později rozehrál hostující Bauer tr. kop z 25 metrů, ale Staviarsky míč směřující pod břevno vytlačil nad branku. V 18. minutě pronikl po levé straně hostující Minařík, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Šperla, ale jeho nedůraznou střelu v pádu zneškodnil Staviarský. O dvě minuty později centrovaný míč Blackému odskočil a vybíhající Staviarský šanci efcéčka zmařil. Ve 24. minutě našlápl po levé straně Kotlan, prošel domácí obranou až před malé vápno, ale namísto střely ve vyložené šanci volil neadresnou přihrávku a bylo po šanci. Hosté byli stále ofenzivnější, ale recept na překonání domácí obrany se jim nalézt nedařilo. Ve 35. minutě si nepříliš razantní střelou Ouřady z 15 metrů, směřující k pravé tyči poradil Staviarský a o minutu později zakončil svoji akci technickou střelou z 18 metrů těsně nad domácí branku Kotlan. Pět minut před obrátkou odvrátili domácí Kotlanův centr na roh a o chvíli později si narazil Minařík s Kotlanem, aby se dostal sám proti Staviarskému, ale trefil zblízka jen jeho tělo a bylo po tutovce. Když pak ze střední vzdálenosti hostující Bauer přestřelil chodovskou branku, šlo se do šaten bez gólu.
Hned v úvodu druhé půle si Staviarský poradil s Kotlanovou nedůraznou střelou z 15 metrů a následně domácí nevytěžili nic ze tří rohových kopů. V 51. minutě rozehrál horšovskotýnský Bauer tr. kop z 18 metrů, ale těsně minul pravou Staviarského tyč. O dvě minuty později zakončil svoje sólo z půlky hřiště hostující Brychcín přihrávkou na nabíhajícího Ouřadu, ale ten v pádu na míč na malém vápně nedosáhl. V 55. minutě z tr. kopu opět minul pravou tyč domácí branky Bauer, ale na druhé straně pronikl po levé straně chodovský Kobes, jeho centr našel nabíhajícího Pfeifera, který v pádu volejem z 9 metrů prostřelil Touše – 1:0. Poté si se střelou Minaříka z šestnáctky poradil Staviarský a v 66. minutě stačili domácí zadáci zblokovat Kotlanovu střelu ze 17 metrů a Staviarský míč zachytil. O dvě minuty později trefil na druhé straně z tr. kopu Kobes horšovskotýnskou zeď a následnou Kobesovu střelu zachytil Touš. Hosté měli více ze hry a stále se snažili dobýt chodovskou branku, ale domácí několikrát zahrozili do vysunuté obrany, horšovskotýnští však, někdy i se štěstím zabránili nejhoršímu. V 70. minutě se po Paluchově rohovém kopu pokusil o střelu blízka přes hlavu Šindelář, ale míč u vzdálenější tyče netrefil. V 74. minutě využil zbytečné ztráty míče hostujícího Minaříka chodovský Pfeifer, který centrem našel volného Kobese, ale jeho střelu ze 14 metrů výborně vyrazil Touš a následně míč zachytil. Sedm minut před koncem se po autovém vhazování k hlavičce ze 12 metrů dostal domácí P. Holar, ale mířil vedle a stejně se vedlo na druhé straně i střele Minaříka ze 22 metrů. V 86. minutě po Paluchově centru a zaváhání Staviarského se v dobré šanci ocitl hostující Andrle, ale hlavou míč místo na odkrytou branku ze čtyř metrů poslal nad sebe a Staviarský jej zachytil. V 88. minutě zatáhl míč po pravé straně hostující Wolf, centrem našel volného Ouřadu, ale ten z 15 metrů trefil jen místo, kde stál domácí brankář, který míč vyrazil, a chodovská obrana zahrála na roh. Poté další Wolfovu střelu srazili domácí zadáci stejně, jako tr. kop, který z 18 metrů rozehrál Paluch. Když pak domácí protiútok skončil rohovým kopem, ze kterého chodovští nic nevytěžili, ozval se konečný hvizd rozhodčího Brůhy a všechny body zůstaly doma.

Branka: 63. Pfeifer.
Před 120 diváky řídil rozhodčí Brůha. ŽK: 2:1.

Tatran Chodov: Staviarský – Kapic, M. Holar, Veselý – P. Holar – Hála, Ticháček, Pfeifer, Konop – Kobes, Svoboda. Trenér: Libor Měsíček.
1. FC Horšovský Týn: Touš – Barnáš, Šindelář, Bauer, Brychcín – Blacký (76. Andrle), Minařík, Wolf, Kotlan (76. Jurko) – Ouřada, Šperl (65. Paluch). Trenér: Josef Kožíšek.