12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice – Loko Vltavín 1:2 (0:1)

Ve 29. kole české fotbalové ligy hostila „rozjetá“ Jiskra na svém trávníku pražský celek Loko Vltavín a po sérii pěti výher čekali fanoušci další domácí vítězství. Domažličtí však narazili na kvalitního soupeře, jehož hráči kralovali ve vzduchu, postupně ovládli střed hřiště a zaměstnávali domácí defenzívu rychlými protiútoky. Po vyrovnaném prvním poločasu, ve kterém domácí inkasovali z penalty, byli ve snaze o vyrovnání domažličtí většinu druhého dějství aktivnější, ale dobře hrající obrana pražanů je do šancí nepouštěla a při absenci většího nasazení, bojovnosti a pohybu bez míče se do šancí nedostávali. Na vyrovnání z pokutového kopu stačili hosté odpovědět dalším gólem a při křečovitém závěru domácích hráčů již vítězství uhájili.

Po opatrném začátku vyslal v 5. minutě domácí Mužík dopředu Leitla, ale brankář hostů Nguyen včasným vyběhnutím šanci zmařil. O minutu později odvrátil na druhé straně nebezpečný Pozníčkův centr Bauer a v 8. minutě po Leitlově centru střílel z šestnáctky Došlý vedle pravé Vltavínské tyče. Poté domácí zblokovali Marčíkův pokus ze 20 metrů a na druhé straně Mužíkova bomba ze střední vzdálenosti o kousek minula pravou Nguyenovu tyč. Když poté hosté nic nevytěžili ze dvou rohových kopů a neujala se ani Předotova střela z 18 metrů, přišla 21. minuta, ve které fauloval Jendruščák v malém vápně jednoho z hostů a následoval pokutový kop, se kterým si bez zaváhání poradil Předota a poslal hosty do vedení – 0:1. Hosté byli v této fázi hry nebezpečnější, ale Předota, který se dostal ke střele ze 12 metrů, minul Houdkovu branku a s tr. kopem téhož hráče, si o chvíli později domácí gólman poradil. Ve 33. minutě vyboxoval Nguyen míč po tr. kopu domácího Mužíka a na druhé straně pronikl po levé straně Štumpf, ale z úhlu Houdkovu branku minul. Ve 37. minutě se do velmi dobré šance dostal nabíhající Kovařík, když postupoval zprava sám na soupeřova brankáře, ale místo, aby s míčem udělal pár kroků a připravil se na střelu, volil 14 metrů před brankou přihrávku „naslepo,“ se kterou si hosté bez problémů poradili. V závěru poločasu byli domácí aktivnější, ale Mužíkův centr zachytil Nguyen, Mandousova střela z 25 metrů skončila vedle jeho branky a rodící se brejk zastavil Kovaříkův odpískaný ofsajd. Poté Mandousův tr. kop zneškodnil pražský gólman a na druhé straně Vltavín nic nevytěžil ze dvou rohových kopů. Domácí mohli vyrovnat ve 45. minutě, ale Veselého volej z 15 metrů, po Došlého centru zatřásl jen břevnem Nguyenovy svatyně. Když pak z tr. kopu mířil Mužík vysoko, šli veseleji, s jednogólovým náskokem, do kabin hosté.

V 50. minutě zachytil míč těsně před dobíhajícím Předotou domácí brankář Houdek a vzápětí stačili hosté odvrátit na roh centr Došlého. Domácí přidali na obrátkách a ve snaze o vyrovnání se hnali do ofenzívy. V 54. minutě, po Jendruščákově centru vznikla před Nguyenem nepřehledná situace, ale hostující gólman nakonec dostal míč pod kontrolu. O dvě minuty později rozehrál tr. kop z 25 metrů Mandous, ve vzniklém závaru pak jeden z hostujících zadáků fauloval Veselého a byl na světě druhý pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Jendruščák a srovnal na 1:1. V 66. minutě srazili domácí na roh nebezpečný centr Předoty a na druhé straně si s Mužíkovým tr. kopem ze 20 metrů poradil Nguyen. Hrálo se svižně od jedné šestnáctky ke druhé, ale k přímému ohrožení branky se žádné z mužstev nedostávalo. To platilo do 70. minuty, kdy rozehrál tr. kop z 25 metrů hostující Předota, míč hlavou přizvedl pod břevno Krilmlák a Houdek byl bezmocný – 1:2. Domácí se opět hnali do útočení a hostující hráči toho využívali ke snadnému a rychlému procházení domažlickou obranou, ale své útočné akce nedokázali dotáhnout do konce. V 77. minutě Mužíkův tr. kop odvrátili hosté na roh,  a na druhé straně zneškodnil tečovanou Štumpfovu střelu z úhlu Houdek. Osm minut před koncem rozehrál domácí Mužík tr. kop, v nastalém závaru před pražskou brankou pak domažličtí reklamovali ruku jednoho z hostů, ale rozhodčí Pechanec byl jiného názoru a tak se hosté ubránili. Závěrečný tlak domácích byl svázaný nervozitou a tak Mužík mířil volejem z 20 metrů vysoko, pronikajícímu Javorskému sebral míč Nguyen a střelu Mužíka z 23 metrů hostující gólman zneškodnil. Již v nastaveném čase srazil hostující Krimlák bez míče jednoho z domácích hráčů a po konzultaci s pomezním mu hlavní rozhodčí ukázal červenou kartu. Pak se hosté ubránili při závaru po Mužíkově tr. kopu, aby se mohli naplno radovat ze tří získaných bodů.

Branky: 56. Jendruščák PK – 21. Předota PK, 70. Krimlák.

Před 350 diváky řídil rozhodčí Pechanec, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (90. Krimlák)

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Mandous (77. Braun) – Leitl (61. Bárta), Mužík, Javorský, Došlý (61. Bezděk) – Veselý, Kovařík. Trenér: Stanislav Purkart.

Loko Vltavín: Nguyen – Bureš, Kozák, Krimlák, Valíček – Škorvánek (81. De la Puente), Štumpf, Pečeňa, Marčík – Předota, Pozníček (90. Zelenka). Trenér: Radek Kronďák.