Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJAK DÁL V ČFL ?

Už několik let se spekulovalo o tom, že by měla být vytvořena nová soutěž, kde by hrála béčka ligových týmů a nebo juniorky. Tím by se uvolnila místa v České fotbalové lize, kam některé týmy právě z těchto důvodů nechtěly postupovat. Ligová béčka totiž využívala hráče ze širšího kádru ligového týmu, a to se některým nelíbilo. 
Od nové sezony 2012/2013 bude založena nová soutěž ligových juniorek, chcete-li ligových rezerv týmů I. ligy. "Pro ně je tato soutěž povinná. Dobrovolně se mohou přidat i některé druholigové týmy. Představa byla, že by mělo být v soutěži 20 družstev. Pokud jsem informován, je jich zatím osmnáct," řekl na úvod vedoucí sekretář České FA, který řídí především ČFL a divizní soutěže.

A právě u těchto soutěží nás zajímá, jak budou v novém ročníku vypadat? 
V každém případě v ČFL končí všechna béčka ligových týmů. Vyjímkou je Sparta, která sice bude mít juniorku, ale béčko si chce v ČFL zatím ponechat.

Odchodem B týmů Mladé Boleslavi, Liberce a Plzně z ČFL se tak uvolní v této soutěži tři místa Budete soutěž snižovat na 16 mužstev?
Původně jsme o tom uvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli počet stávajících mužstev v ČFL, tedy 18, ponechat.

Jak to bude se sestupem a postupem z divizí?
Protože sestup musíme zachovat, půjde do divize poslední tým. Tam je aktuálně Letohrad, Ostatní mužstva sestupovat nebudou, nechceme, aby z divize např. místo 17. nebo 16. týmu postupovala divizní mužstva třeba z osmého místa. Víme, že mužstva na dalších místech postupy odmítají a pak se přihlásí třeba ten osmý, který kvalitu nové soutěže spíše zhorší.

Dobře, to jsou sestupy. Tím vzniknou 4 volná místa? Opomněli jsme, že jde vítěz do II. ligy?
Je to tak. Do ČFL postoupí tradičně vítězově jednotlivých divizních skupin, ale i jedno druhé nejlepší mužstvo.

Stává se ale, že vítěz z divize do ČFL nechce. Příkladem byly Jirny, které tuto soutěž odmítly už pětkrát a přestože soutěž vedou, zatím se nevyjádřily.
Nevím co s nimi bude letos. V každém případě mají oddíly podat přihlášky do soutěží nového ročníku do 30. května. Pak uvidíme, co bude dál.

Znamená to, že kdyby Jirny znovu odmítly, že postoupí druhý ze skupiny?
Přesně tak.

Vznikem soutěže juniorek se vytratí i béčka z divizních soutěží jako Teplice, Bohemians 1905, Jablonec, Slavia Praha a další. Jak tady se to bude řešit?
Nechceme kvalitu soutěže v divizních skupinách zhoršit, proto chceme postupovat jako u ČFL. Odchodem béček by se uvolnila místa, ale radši budeme volit variantu, že by sestoupil jen poslední, vyjímečně někde i předposlední a do divize bychom zařadili jen vítěze krajských přeborů.