14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Lídr ČFL poprvé doma prohrál

Fotbalisté Domažlic pěti góly pokořili suverénní MFK Chrudim, který má s předstihem titul.

Chrudim - Fotbalisté Do­mažlic se v sobotu postarali o největší překvapení letošního ročníku třetí ligy. V duelu no­váčků v Chrudimi smetli pěti góly už jistého postupujícího do druhé ligy, domácí MFK. Suverén soutěže, který pět kol před koncem slavil titul, po­prvé v sezoně doma prohrál.

MFK Chrudim - J. Domažlice 1:5 (0:1)

Po slavnostním výkopu Mi­chala Teresky, který statečně bojuje s dětskou obrnou a na jehož rehabilitační pobyt byl věnován výtěžek ze vstupné­ho a sponzorské dary (vybralo se 55 357 Kč!), se jako první vrhli do útoku hosté, ale obra­na MFK jejich akci zastavila a Kovaříkova kolmice o pět mi­nut později na Bezděka byla nepřesná. Na druhé straně Hauf po přiťuknutí od Adám­ka pálil z hranice velkého váp­na nad Houdkovu svatyni. V 11. minutě kapitán domácích Linhart namazal Leitlovi, ten si však šlápl na balon a sám se připravil o příležitost jít sám na bránu. Zbrkle hrající mi­stři třetí ligy se do první vážné šance dostali až ve 14. minutě, kdy Štěpánek napřáhl z velké dálky a Houdek jeho projektil lapil jen s problémy. Pak do­stal tvrdý direkt balonem do obličeje kapitán Jiskry, do­mažlický 'Terminátor' Tesař. V dalších minutách se útoky přelévaly ze stranu na stranu, domácí hrozili z obávaných standardek, ale hostující obrana s Houdkem za zády si s nimi pokaždé poradila. Po půlhodině hry se jal ztrestat nedorozumění v chrudimské obraně „profesor" Kovařík. Zmocnil se balonu a svůj úprk na branku zakončil lišáckým přehozením Mrázka - 0:1. O dvě minuty později se gólu do­čkali i Chrudimští, avšak za­končující Holub byl v době centru v ofsajdu. Pak pálil nej­pilnější střelec domácích, pra­vý bek Štěpánek, jenže mu balon sjel po noze a střela, na níž by ani 'Houdini' neměl nárok, skončila těsně vedle břevna. Hosté po gólu dál hýřili akti­vitou, ale jejich nejaktivnější hráč Leitl mířil do středu branky, kde stál Mrázek. Prv­ní půle skončila po Holubově akci, při níž zahrál Mužíkovi na housle, ale Vodrážka, je­muž ex - ligista v dresu MFK přihrál, mířil pár metrů od prostoru hájeného Houdkem.

O pauze domácí zřejmě vy­střízlivěli z oslav a hned mi­nutu po návratu na hřiště Houdek skvěle vytěsnil Holu­ba proniknuvšího za obranu z jeho gólové pozice. Dlouhé mi­nuty se pak hrálo na polovině Chodů. Domácí z tlaku vytě­žili i vyrovnání, když Kesner ze standardky posadil centr na Adámkovu hlavu a ten mířil přesně -1:1. Hosté, kteří si ko­ledovali, se po brance probrali a v 71. minutě je poslal znovu do vedení domažlický expres Bezděk, který po rohu poslal míč hlavou o břevno za Mrázkova záda -1:2. 0 minutu poz­ději unikající Kovařík svedl souboj s Drahošem, přesto sta­čil posunout balon na Leitla a ten nekomprómisně přibil třetím hřebíčkem skalp dru­holigového nováčka na štít Jiskry - 1:3. Šest minut hrůzy MFK završil Bauer, který se prosadil po rohovém kopu Do­mažlic - 1:4. V 83. minutě Bezděka vystřídal Veselý a po letmém rozkoukání pokořil suveréna letošníhoo ročníku České fotbalové ligy pátým gó­lem, když v nájezdu dvou Cho­dů vzal zakončení na sebe a po kličce uklidil míč k tyči- 1:5.

MFK Chrudim: Mrázek - Adá­mek, Linhart (46. Drahoš), Radouš, Štěpánek - Kesner, Luptovský, Vodrážka, Hauf (78. Valda), Do­stálek (78. Vágner) - Holub.

Jiskra Domažlice: Houdek-Te­sař, Mandous, Bauer, Mužík, Kova­řík, Leitl (79. Strejc), Bezděk (83. Veselý), Jendruščák, Došlý (67. Braun), Javorský. Trenér. S. Pur­kart. Rozhodčí: Monik Slavíček, Trynza. Diváků: 428.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: Z utkání jsem měl tro­chu obavy. Poslední týden byl atypický z hlediska doznívajících oslav našeho prvenství, zdravotního stavu hráčů, kteří možná podvědomě z těchto důvodů polevili. Byť jsme první poločas pro­hrávali, tak se tým dokázal ve druhé půli zvednout, vyrovnali jsme a zhruba 25 minut soupeře přehrávali. Pak jsme dostali la­ciný gól a tým to pak už neuhrál a závěr zápasu jsme byli pod psy­chickou dekou. Soupeř byl maximálně produktivní a zaslouže­ně vyhrál. Porážka pro nás naštěstí není žádnou tragédií. "

Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: „Opět jsme k utkání přistoupili zodpovědně, důsledně jsme bránili a po zisku míče jsme byli nebezpeční. V první půli, která tolik vyložených šancí nepřinesla, nám vyšel nákop za obranu a Jarda Kovařík vy­užil nedorozumění brankáře s obránci. Ve druhé půli vyvinuli do­mácí tlak, který byl korunován vyrovnávací brankou, ale nám se povedlo dvěma góly po sobě znovu dostat do zápasu, soupeř to pak otevřela my přidali ještě dva góly. Závěr jsme dohráli ve vel­ké pohodě. Nakolik se na výkonu domácích projevila jistota pr­venství, nevím, nechci snižovat náš výkon. Na našem výkonu se od­razila dobrá pohoda v týmu po sérii výher. Nastoupili jsme v ro­zestavení čtyři čtyři dva, do toho nesaháme, daří se nám. Vyjíž­děli jsme v pět hodin ráno, ale dobře jsme se rozcvičili, zápas s již jistým vítězem ČFL kluky motivoval. "            (nov, tau)