10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sokol Postřekov – Jiskra Bezdružice 3:0 (2:0)

22. kolo fotbalové I. B třídy přivedlo na postřekovský trávník zdecimované mužstvo Jiskry Bezdružice, které nastoupilo pouze s deseti hráči, když jedenáctý přišel na trávník až po odehrané půlhodině zápasu. Domácí roli favorita zvládli a celý zápas se odehrál v jejich režii. Ačkoli se chvílemi hrálo ve valčíkovém tempu, nebyla o zajímavé situace, hlavně před brankou hostů nouze, ale více než tři góly za Beranova záda se domácím vstřelit nepodařilo.

Po úvodním oťukávání a několika náznacích domácích útoků zastavil rodící se Berouškův brejk odpískaný ofsajd. Na druhé straně Bastlův tr. kop z 25 metrů vytlačil Nosek na roh a vzápětí domácí zahráli po ose Steinberger – Adamka – Polák, ale posledně jmenovaného slabou střelou zneškodnil Beran. Tento hostující brankář si poradil o chvíli později se Škrabalovou střelou z 18 metrů, směřující k jeho levé tyči. Domácí se stále více tlačili do blízkosti bezdružické branky a v 19. minutě se Závodný uvolnil u brankové čáry, zpětnou přihrávkou našel volného Adamku, který střelou ze 14 metrů poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté odpověděli tr. kopem Filipa, se kterým si Nosek poradil a po chvíli skončil Bastlův tr. kop na domácí zdi. Poté ještě Nosek vyboxoval další tr. kop hostujícího Bastla a ve 28. minutě pronikl postřekovský Steinberger za hostující obranu, udělal kličku vybíhajícímu brankáři, ale jeho střelu do odkryté branky stačil jeden z vracejících se zadáků odkopnout na roh. Po jeho rozehrání domácí kombinací rozebrali hostující obranu a Královec z 8 metrů zvýšil na 2:0. Ve 33. minutě musel na zem Nosek, aby zneškodnil šanci nabíhajícího Čady. O dvě minuty později trefil z tr. kopu Závodný zeď hostů a na druhé straně po Blažkově tr. kopu hlavičkoval z 10 metrů těsně vedle pravé Noskovy šibenice Gengel. S přibývajícími minutami narůstal tlak domácích hráčů, ale jejich centry končily na vysokých zadácích hostů, neujaly se ani dvě opakované střely Závodného a Ledvinova střela těsně minula pravou Beranovu šibenici. Několik nadějných situací domácích hráčů zastavily odpískané ofsajdy a na druhé straně se hosté prezentovali jen Kalistovou střelou přes hlavu, která však Noskovu branku nenašla.

V úvodu druhé půle se dostal po Steinbergerově rohovém kopu ke střele volejem Kočiš, ale z 8 metrů bezdružickou branku přestřelil a stejně se dařilo v 55. minutě i Adamkovi. Domácí se snažili procházet hostující obranou individuálně, hlavně Steinberger hodně spoléhal na svoji technickou vyspělost, ale prosadit se jim nedařilo. Herní převaha domácích pokračovala, ale střelecké pokusy Berouška a Poláka Beranovu branku minuly, ale domácí se dočkali v 66. minutě, kdy vznikl před brankou hostů závar, míč se dostal k Závodnému, jehož střela z 15 metrů znamenala vedení 3:0. O dvě minuty později fauloval hostující Gengel pronikajícího domácího Poláka, uviděl za to žlutou kartu a protože to byla již druhá, musel do šatny. Dvacet minut před koncem zneškodnil centr domácího Kreuze hostující brankář Beran, který za chvíli vyrazil střelu téhož domácího hráče na roh. V 75. minutě napřáhl z 18 metrů domácí Beroušek, ale Beran stačil míč vyrazit. Poté bezdružickou branku přestřelil Královec a v 81. minutě poslal Steinberger do šance Kreuze, ale jeho střelu ze 14 metrů výborně vyrazil Beran na roh. Poté se neujala Závodného střela ze střední vzdálenosti a slabý pokus Kreuze skončil vedle. Když pak tečovaná střela domácího Steinbergera jen olízla pravou Beranovu tyč, bylo to v zápasu vše a body zůstaly zaslouženě doma.

Před 80 diváky řídila rozhodčí Špindlerová, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (68. Gengel).

Sokol Postřekov: Nosek – Královec (87. Steinberger D.), Cibulka, Kočiš, Ledvina – Závodný, Adamka (64. Kreuz), Beroušek, Polák – Steinberger P., Škrabal (76. Kuželka).

Jiskra Bezdružice: Beran – Blažek M., Bastl, Blažek T., Filip – Grůber, Houser, Gengel, Gábor – Kalista, Čada.