19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice – SK Kladno 2:0 (2:0)

Jiskra pokračuje ve vítězné sérii

Ve 27. kole České fotbalové ligy hostila aktuálně pátá Jiskra Domažlice o záchranu bojující, předposlední celek tabulky - SK Kladno. Domácí trenér Purkart se musel obejít bez potrestaných Mužíka s Leitlem a zraněných Matase, Bárty a Havlíčka. Ve velmi svižném a pro diváky atraktivním zápasu byli domácí v první půli aktivnější a získali i díky několika výborným zákrokům svého brankáře Houdka dvoubrankové vedení. I ve druhé půli se hrálo v rychlém tempu, hra se přelévala od branky k brance a obě mužstva se střídala v aktivitě. Obranné řady a oba brankáři však zahráli velmi dobře a tak další branky již nepadly, domácí si připsali další tři body a protáhli tak šňůru vítězných zápasů v řadě na čtyři.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu si první šanci vytvořili hosté již ve 3. minutě, kdy se po Skořepově centru zprava dostal ke střele nehlídaný Růžička, ale z 10 metrů volejem Houdkovu branku přestřelil. Domácí kontrovali o tři minuty později, ale na Braunův centr nedoskočil Bezděk a po akci Bezděka hlavičkoval o chvíli později Došlý vedle kladenské branky. V 9. minutě podržel domažlické výborným zákrokem brankář Houdek, který vytěsnil Skořepovu střelu z šestnáctky, směřující přesně k pravé tyči, na roh. Hrál se oboustranně rychlý, ofenzívní fotbal, bez zbytečné mezihry a diváci byli s nasazením hráčů spokojeni. Ve 20. minutě nedoskočil nikdo na Javorského centr a hosté odvrátili míč na roh. Blíže ke gólu měli podruhé hosté o tři minuty později, kdy rychlonohý Skořepa prošel po levé straně, ale jeho střelu z úhlu výborně vytlačil Houdek na roh. Domácí v této fázi hry kazili přihrávky, marně se snažili prosadit individuálně, neudrželi proti běhavým hostům míč a soupeř ovládl střed hřiště. Ve 25. minutě si se Susovým pokusem poradil Houdek stejně, jako s centrem Hofmana o chvíli později. Ve 33. minutě odcentroval z pravé strany domácí Javorský, na přetažení míč si naběhl Mandous a ačkoli byl tísněn, střelou z úhlu nad padajícího brankáře Víška, která se vešla pod břevno jeho branky, poslal domácí do vedení – 1:0. O pouhé tři minuty později zahrál ve vzdušném souboji zcela nepochopitelně, úmyslně rukou hostující Hofman a nařízenou penaltu, střelou k levé Víškově tyči, proměnil Jendruščák – 2:0. V závěru poločasu se iniciativy chopili domácí, ale Bauerovu střelu z úhlu z 10 metrů srazili hosté na roh a stejně skončil i pokus Došlého z pravé strany.

Ve vysokém tempu odstartoval i druhý poločas a opět byli první v šanci hosté, když ve 47. minutě po odraženém centru nepropálil zblízka z úhlu domácího gólmana Rada a ani z nastalého závaru před domažlickou brankou kladenští nic nevytěžili. Vzápětí se podobný závar odehrál na opačné straně, ale Bauerova střela v pádu z 5 metrů skončila na těle soupeřova zadáka. V 51. minutě se pěkně uvolnil domácí Bezděk, ale na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nedoskočil. Hra se rychle přelévala od branky k brance, ale oběma mužstvům chyběl v zakončení i kousek štěstí. V 56. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Bezděk, centrem oslovil Veselého, ale jeho bomba z 10 metrů trefila tělo bránícího soupeře. O dvě minuty později po Mandousově tr. kopu hlavičkoval Bauer vedle kladenské branky a Mandousův centr o chvíli později vyboxoval Víšek na roh. V 64. minutě stačil Roučkovu střelu z šestnáctky zblokovat domácí stoper Tesař, centr Čurdy odvrátili domácí zadáci a další centr Skořepy zachytil Houdek. Další možnost snížit měli hosté v 68. minutě, kdy po rohu vznikl velký závar před domažlickou brankou, ale několik střel blízka skončilo vždy na tělech domácích hráčů. O dvě minuty později bylo horko na druhé straně, kdy po centru Mandouse hlavičkoval z 8 metrů Bezděk, ale Víšek výborně střelu směřující k jeho levé tyči zneškodnil. Poté se individuálně neprosadil domácí Kovařík a na druhé straně Roučkovu střelu ze střední vzdálenosti zblokovali domácí. Hostující brankář Víšek předvedl svoje umění v 78. minutě, kdy po rohovém kopu Mandouse hlavičkoval Bauer na Bezděka a jeho hlavičku z malého vápna Víšek reflexivně vyrazil. Poté Mandousův tr. kop nebezpečně prolétl malým vápnem hostů, ale nikdo se k usměrnění míče nedostal. Na druhé straně deset minut před koncem srazili domácí Roučkovu střelu na roh, který rozehrál zprava Čurda a Radova hlavička skončila vedle domažlické branky. V 82. minutě bylo rušno před kladenskou brankou, když Došlého střelu zleva stačil Víšek vyrazit a dobíhající Kovařík ve vyložené šanci netrefil z malého vápna odkrytou branku. Poté opět zahrozili hosté, ale Bartošova střela netrefila branku a vzápětí Tóthova  střela zleva minula vzdálenější šibenici Houdkovy branky. Hosté svoji střeleckou smůlu neprotrhli ani tři minuty před koncem, kdy se nejprve prodral zleva do šestnáctky Sus, ale jeho střelu z 8 metrů z úhlu Houdek vyrazil, hosté se opakovaně dostali ke střelám z malé vzdálenosti, ale ani jednou zhuštěnou obrannou zeď domácích neprostřelili a jednou dokonce vykopával míč z brankové čáry Bauer.

Branky: 33. Mandous, 36. Jendruščák PK.

Před 350 diváky řídil německý rozhodčí Jonas Schieder, hráno bez karet.

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Mandous – Kovařík, Braun (69. Strejc), Javorský, Došlý (90. Schamberger) – Veselý, Bezděk (86. Vísner). Trenér: Stanislav Purkart.

SK Kladno: Víšek – Tenkl, Rendla, Rada, Hofman (79. Čížek) – Bartoš, Čurda, Růžička, Švambera (54. Rouček), Sus – Skořepa (67. Tóth). Trenér: Daniel Drahokoupil.