12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice – FK Kunice 2:0 (1:0)

Ve vloženém 34. kole České fotbalové ligy hostila ve středu Jiskra Domažlice třetí celek tabulky, tým FK Kunice, který nasbíral 49 bodů, tedy o devět více než sedmá Jiskra.

Těsně před zahájením utkání poděkovali president Jaroslav Ticháček, vicepresident Ivan Rybár a kapitán A mužstva Jiskry Domažlice Michal Tesař za práci, kterou pro domažlický fotbal vykonal ve funkci trenéra panu Zdeňku Michálkovi a předali mu malý dárek.

Ve vyrovnaném prvním poločasu se podařilo domácím proměnit jednu akci a ujmout se vedení, zatímco hosté si vyloženou šanci nevypracovali. Ve druhé půli byly Kunice aktivnější, ve středu hřiště většinou domácí přehrávaly a převyšovaly je kombinací. Soustředěně hrající domácí obrana v čele s výborným Tesařem je však do přímého ohrožení Houdkovy branky nepouštěla a z protiútoku v závěru zápasu pak přidal střídající Bezděk výsledkovou pojistku. Domácí trenér se musel obejít bez vykartovaného Mužíka, jehož přehled, držení míče a přihrávky Jiskře citelně chyběly.

Hned v úvodní minutě vystihl rozehrávku hostujícího zadáka Došlý, získal míč, ale zleva z hranice šestnáctky minul vzdálenější tyč Šilhavého branky. Ve 2. minutě zatáhl míč po levé straně domažlický Bárta, ale jeho střílený centr srazili hosté na roh. Vzápětí si s technickou Kovaříkovou střelou, snášející se pod břevno, hostující gólman poradil a na druhé straně zachytil Houdek Radošův centr. V 10. minutě napřáhl z 22 metrů domácí Veselý, ale o metr minul levou Šilhavého tyč. O tři minuty později musel z branky Houdek, aby odvrátil míč před nabíhajícím Sklenářem. Ve 14. minutě našel Kovařík nabíhajícího Veselého, ale ten ze 22 metrů branku Kunic přestřelil. Ve 20. minutě vystřelil zprava z 18 metrů Došlý, tečovaný míč, směřující vedle vzdálenější tyče, usměrnil zblízka nabíhající Bárta – 1:0. O minutu později tečovali hostující zadáci Došlého centr a brankář Šilhavý míč zachytil. Vzápětí mířil Kovařík zprava z šestnáctky vedle vzdálenější tyče kunické branky, v 25. minutě pronikl po levé straně hostující Sklenář, jehož střelu z šestnáctky Houdek vyrazil a míč těsně před nabíhajícím Koubkem odkopl Bauer. O dvě minuty později stačil Sklenářovu bombu z 20 metrů zblokovat Jendruščák a na druhé straně po Kovaříkově centru zblokovali hostující zadáci volej Došlého z 10 metrů. Ve 29. minutě si na Javorského centr naskočil domažlický Bauer, ale hlavou z 10 metrů kunickou branku přestřelil. Po půlhodině hry našel hostující Sklenář nabíhajícího Radoše, ale s jeho nedůrazným volejem si Houdek poradil. Další nebezpečnou akci hostů zastavil avizovaný ofsajd. Ve 34. minutě pronikl na druhé straně Došlý a z 22 metrů mířil nad Šilhavého branku. Poté domácí zadáci odvrátili Koubkův centr zprava a zblokovali Balšánkovu střelu ze střední vzdálenosti. Velkou šanci zvýšit vedení měli domácí ve 37. minutě, kdy si na Jendruščákův tr. kop zleva naskočil Bauer a hlavou z 8 metrů trefil břevno soupeřovy branky. Hosté dobře kombinovali, ovládli střed hřiště, ale byli nebezpeční jen k šestnáctce Domažlic. Když pak ve 39. minutě Houdek vyrazil Tenklův pokus z hranice šestnáctky a poradil si i tr. kopem téhož hostujícího hráče, bylo to v první půli vše a do šaten šli s jednogólovým náskokem domácí.

Hned ve 47. minutě zatáhl míč domácí Kovařík, jeho centr zprava stačil v pádu Veselý tečovat, míč se odrazil od jednoho ze soupeřových zadáků k Bártovi jehož volej z 10 metrů hosté zblokovali. O dvě minuty později zastavili hosté Bártův průnik po levé straně odkopem na roh a na druhé straně domácí zadáci odvrátili Radošův centr rovněž na roh. V 54. minutě byli domácí blízko zvýšení náskoku, když se po rohovém kopu Jendruščáka míč odrazil k Leitlovi, který volejem z šestnáctky trefil levou tyč Šilhavého branky, a následnou Bártovu dorážku z 12 metrů stačili hosté zblokovat. Na druhé straně musel Houdek boxovat míč před naskakujícím útočníkem Kunic a následná střela Radoše z šestnáctky skončila vedle domažlické branky. V 63. minutě mířil z 23 metrů nad Houdkovu branku Radoš a o chvíli později musel Houdek pádem pod nohy pronikajícího Sklenáře zabránit nejhoršímu. Kuničtí v této fázi domácí přehrávali, na dlouhé minuty je zatlačili na vlastní polovinu, ale klíč ke ztečení Houdkovy branky nenašli. V 80. minutě na ostrý Rejhonův centr zleva nedosáhl u vzdálenější tyče Vilám a nasměroval míč daleko vedle branky. O minutu později vyboxoval Šilhavý tr. kop domácího Jendruščáka a kunický Šilhan mířil vedle domažlické branky. V 86. minutě poslal domácí Bauer dopředu nastartovaného Bezděka, ten obešel soupeřova zadáka a střelou zprava z šestnáctky překonal Šilhavého – 2:0. Poté si s volejem Leitla poradil kunický brankář a když několik centrů hostů stačili domácí zadáci odvrátit, bylo to v zápase vše a domácí si připsali další tři body.

Branky: 20. Bárta, 86. Bezděk.

Před 270 diváky řídil rozhodčí Benedikt, ŽK: 2:3.

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Mandous – Leitl (88. Strejc), Kovařík, Javorský, Bárta (73. Braun) – Došlý, Veselý (84. Bezděk). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Kunice: Šilhavý – Kopta, Hyský, Havlíček, Radoš – Koubek (54. Tafat, 74. Šilhan), Balšánek, Kordiak, Tenkl (77. Vilám) – Sklenář, Rejhon. Trenér: Zdeněk Hašek.