17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice – Arsenal Česká Lípa 2:0 (0:0)

Ve zlepšené druhé půli dosáhla Jiskra na body

Ve 25. kole České fotbalové ligy hostila za ideálního počasí Jiskra Domažlice třináctý celek tabulky - Arsenal Česká Lípa. Soupeř nasbíral jen o tři body méně než domácí a tak se očekával poměrně vyrovnaný souboj. Hosté překvapili kvalitní kombinací, důrazem a nepřehlédnutelnou převahou ve vzdušných soubojích, domácí se snažili nezaostávat a tak se na střelnici hrál pohledný fotbal. Po úvodní půlhodinové větší aktivitě hostů postupně domácí hru vyrovnali a v závěru poločasu pak převzali režii zápasu do svých rukou. Mírná herní převaha zůstala na kopačkách domácích i většinu druhého poločasu a domažličtí z ní dokázali vytěžit dva góly, znamenající důležité tři body.

V úvodní minutě srazili Došlého centr hosté na roh a pak pomalu převzali herní iniciativu. Ve 4. minutě napřáhli postupně z 20 metrů Patka a Broschinský, ale pokaždé trefili jen domácí zadáky. Ve 12. minutě vyboxoval hostující brankář Bojčuk Bártův rohový kop a na druhé straně po Jankově centru poslal míč hlavou nad Houdkovu branku Kmoníček. Poté si s Bártovým tr. kopem českolipský gólman poradil stejně dobře, jako když v poslední chvíli odkopl míč před nabíhajícím Kovaříkem. Stejnou situaci řešil na druhé straně Houdek, který ve skluzu ukopl míč před hrozícím Procházkou. Ve 22. minutě se po zpětné přihrávce dostal ke střele ze 17 metrů hostující Vrabec, ale Houdkovu branku přestřelil. O čtyři minuty později trefil další střelecký pokus Vrabce domácího zadáka a na druhé straně zabrzdil slibnou Veselého akci domávaný ofsajd. Ve 28. minutě vyzkoušel Bojčukovu pozornost zpoza šestnáctky domácí Leitl, ale gólman jeho střelu vyrazil na roh. S blížícím se závěrem poločasu přebírali iniciativu domácí. Po půlhodině hry posunul hlavou Bauer míč na volného Kovaříka, ale tento kanonýr tutovku odmítl, když polovysoký míč 8 metrů před odkrytou bránou špatně trefil a poslal jej vedle. Ve 31. minutě se uvolnil domažlický Kovařík, ale vychýlená muška nasměrovala míč z 18 metrů vedle hostující branky a další slibnou domácí akci zastavil odmávaný ofsajd. Domácí se snažili hrát míče příliš vzduchem a to byla voda na mlýn urostlým hostujícím zadákům, kteří ve vzduchu dominovali. Ve 40. minutě odmítl další tutovku domácí Veselý, který šel po Kovaříkově vysunutí sám na Bojčuka, ale ze 14 metrů jeho branku přestřelil. O pouhou minutu později se v další vyložené příležitosti po Mužíkově vysunutí ocitl Došlý, ale trefil pro změnu jen tělo vybíhajícího gólmana. Aby toho nebylo málo, těsně před obrátkou, po Mužíkově rohovém kopu se míč dostal k volnému Tesařovi, ale ten zvolil špatné načasování výskoku a hlavou z malého vápna poslal „koníkem“ míč vedle branky.

Domácím aktivita vydržela i v úvodu druhé půle a ve 47. minutě nejprve Mužík trefil z trestňáku zeď a následně na druhé straně stačil v poslední chvíli ukopnout domácí Bauer míč z nohy napřahujícího Kmoníčka, v blízkosti Houdkovy branky. Tento hostující útočník vystřelil v 50. minutě zleva, tečovanou střelu, směřující k pravé Houdkově tyči však stačil domácí gólman vytěsnit na roh. O tři minuty později předvedl Matasově přihrávce parádní akci domácí Leitl po pravé straně, kde se uvolnil přes dva obránce, ostrým centrem našel v malém vápně nabíhajícího Mužíka, který volejem zblízka poslal domácí do vedení – 1:0. Poté si s Kovaříkovým centrem poradil Bojčuk a po hodině hry utekl opět po pravé straně štírek Leitl, centrem našel nabíhajícího Došlého, ale ten z 15 metrů těsně minul levou českolipskou tyč. Stejně se vedlo v 62. minutě i střele Veselého, která levou Bojčukovu tyč minula o několik centimetrů. Poté si s Mužíkovým tr. kopem poradil hostující gólman a v 69. minutě se uvolnil po Veselého vysunutí Došlý, ale jeho střela z šestnáctky skončila na těle bránícího soupeře. Hosté v této fázi hry podnikali rychlé kombinační akce, ale domácí obrana je do vyložených šancí nepouštěla a střely z dálky nebyly účinné. V 75. minutě musel Bojčuk ven z branky, aby zametl míč před nabíhajícím Matasem a deset minut před koncem vyslal hostující Kučera z 30 metrů pozdrav nad Houdkovu branku. V 83. minutě podnikl jeden ze svých průniků po pravé straně s chutí hrající Leitl, jeho centr našel na hranici malého vápna Došlého, který otočkou trefil míč k levé Bojčukově tyči – 2:0. Poté zazlobili hosté, ale centr Kučery domácí odvrátili a tečovaný tr. kop téhož hráče výborně zneškodnil u tyče Houdek. V 88. minutě pronikl po levé straně domácí Bárta, našel rozběhnutého Bezděka, ale tomu stačil před střelou míč ukopnout jeden z vracejících se soupeřových zadáků. Když pak ze tří centrů útočících hostů nic nebylo, mohli se domácí radovat z vydřených tří bodů.

Branky: 53. Mužík, 83. Došlý.

Rozhodčí: Henych, ŽK: 0:2 (43. Broschinský, 61. Beran).

Diváků: 350.

J. Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Bárta – Leitl (85. Strejc), Mužík, Matas, Došlý (89. Havlíček) – Veselý, Kovařík (63. Bezděk). Trenér: Stanislav Purkart.

Česká Lípa: Bojčuk – Janek, Beran, Bohata, Broschinský – Knobloch, Patka, Vrabec (46. Kučera), Jordák (81. Zulič) – Procházka, Kmoníček (55. Šmidrkal). Trenér: František Šturma.