10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Efcéčko tentokrát doma nezaváhalo

V 19. kole fotbalové I. B třídy hrálo letos horšovskotýnské efcéčko poprvé na své trávě a hostilo celek předposledního Baníku Zbůch. I přes nevydařený předchozí domácí zápas s Krchleby, byli domácí papírovými favority a tentokrát svoji roli splnili, když po vyrovnaném prvním poločasu, ve kterém se trefili Šindelář a Andrle, převzali ve druhé půli iniciativu a góly Palucha a Cretua završili vysokou výhru.

1.FC Horšovský Týn – Baník Zbůch 4:0 (2:0)

Po úvodním oťukávání a nevydařených tr. kopech Palucha na jedné a Böhma na druhé straně musel před nabíhajícím Böhmem zachraňovat domácí brankář Touš. Ten pak ve 14. minutě špatně rozehrál, ale s následnou střelou Pauma si poradil. Po čtvrthodině hry rozehrál domácí Paluch rohový kop, na míč si u vzdálenější tyči naskočil Šindleář a z úhlu lobem do vzdálenější šibenice poslal domácí do vedení – 1:0. V 16. minutě se po centru zleva dostal ke střele volejem z 8 metrů, ale netrefil Toušovu branku. Poté mířil po akci Böhma nad branku hostující Bufka. Ve 25. minutě si s Paumovým pokusem z 25 metrů poradil domácí gólman a následný tr. kop Prokopa odvrátili domácí zadáci. Po půlhodině se dostal ke střele volejem hostující Mrázek, ale z šestnáctky trefil jen domácího zadáka. Vzápětí přiťukl Bufka patičkou míč na Mrázka. jehož bombu z 10 metrů stačili domácí srazit na roh. Ve 31. minutě na jedné straně prohrál vzdušný souboj s hostujícím brankářem Šperl a na druhé straně si s nedůraznou střelou Bufky poradil Touš. Ve 38. minutě trefil z tr. kopu hostující Böhm zeď domácích hráčů a vzápětí na druhé straně našel centrem zprava Kotlan volného Palucha, ale ten zamířil zleva nad branku hostů. Minutu před obrátkou zatáhl míč po pravé straně domácí Blacký, centrem našel Andrleho, který volejem ze 14 metrů zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase převzali pomalu domácí aktivitu a hned ve 49. minutě po faulu Prokopa na pronikajícího Palucha rozehrál tento domácí záložník tr. kop tak zdařile, že míč skončil u levé Strakovy tyče- 3:0. V 51. minutě našel centrem zprava domácí Ouřada Palucha, ale ten ze 20 metrů minul branku hostů. O chvíli později srazili hosté na roh Paluchův tr. kop a hosté v této fázi hry kontrovali dvěma rychlými akcemi, kterým však chyběla přesná finální přihrávka. V 56. minutě našel domácí Jurko volného Bauera, ale jeho pokus zprava skončil vedle vzdálenější tyče. Po hodině hry si s Paumovým tr. kopem poradil Touš a na druhé straně vybojoval míč Jurko, ale ve slibné šanci ze 14 metrů Strakovu branku přestřelil. V 63. minutě se po Barnášově centru dostal ke střele volejem z 10 metrů domácí Ouřada, ale zprava z 10 metrů trefil jen bližší tyč soupeřovy branky. Vzápětí stačil na druhé straně Bauer srazit Böhmovu střelu na roh a pak mířil Paum zprava nad domácí břevno. To však bylo ze strany hostů vše a s přibývajícím časem je domácí stále častěji uzavírali na jejich polovině hřiště. V 67. minutě našel Kotlan Barnáše, ten dal Ouřadovi, ale jeho zakončení zprava skončilo vedle vzdálenější tyče Strakovy branky. O chvilku později rozehrál Paluch tr. kop, ale Ouřada hlavou hlavou z 8 metrů mířil kousek nad branku hostů. Dvacet minut před koncem našel Jurko volného Ouřadu, ale ten ve vyložené šanci místo střely z 8 metrů přihrával zpět a Jurkův gól nebyl pro ofsajd uznán. Poté skončila technická střela Jurka ze 20 metrů těsně nad Strakovou brankou. V 73. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Paum a za vulgaritu směrem k rozhodčímu Königovi uviděl červenou kartu. V 79. minutě vytlačil Barnášovu střelu nad branku hostující gólman Straka a Šindelář mířil po chvíli zleva vysoko. Několika akcím hostů chyběla v rozhodující chvíli přesnost. Když pak skončily pokusy domácího Barnáše a Šperla shodně vedle pravé Strakovy tyče, našel v 89. minutě Šindelář volného Cretua, který zleva z 15 metrů prostřelil hostujícího brankáře – 4:0.

Před 50 diváky řídil rozhodčí König, ŽK: 0:1, ČK: 0:1 (73. Paum).

1.FC Horšovský Týn: Touš – Barnáš, Šindelář, Ouřada, Brychcín – Blacký, Bauer, Paluch, Andrle – Šperl, Kotlan. Trenér Kožíšek.

Baník Zbůch: Straka – Prokop, Vladař, Hrdlička, Mrázek – Pfeifer, Paum, Böhm, Šindelář – Bufka, Hnát.