14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Benfika ztratila vedení v 1.A třídě

Dvacáté druhé kolo svedlo za soupeře aktuálně první tým tabulky rezervu třetiligové Domažlické Jiskry, která zavítala na malé hřiště k třetímu týmu tabulky 1. A třídy, Tatranu Přimda. Domažličtí trenéři postrádali pro zranění Josefa Schambergera, Jana Havlíčka, Jakuba Brichcína a Milana Janečka. Naopak mohli počítat s Lukášem Bezděkem z A mužstva. Domácím se v utkání dařilo proměňovat šance  zápas ovlivnilo i přísné vyloučení Martina Vísnera ze 30. minuty.

Tatran Přimda – Jiskra Domažlice B  4:0  (1:0)

V typicky aprílovém počasí - jednou pršelo, potom kroupy a nakonec sluníčko - se do první vážnější akce dostali hosté z chodské metropole. Ve čtvrté minutě se před branku přehnal rychlík jménem Lukáš Bezděk a domácí obrana musela hasit nebezpečí odkopem na rohový kop. V šesté minutě se domácí dožadovali penalty po údajném hraní rukou jednoho z obránců Jiskry, ta odpověděla rychlým výpadem do obrany Tatranu, po spolupráci Bezděka a Hartla, druhý jmenovaný nestačil v šestnáctce zakončit. Dvě minuty nato musel Domažlický obránce Josef Rojt hasit zaváhání  gólmana Lukáše Freie a odkopávat míč mířící po střele Jana Hečka do prázdné brány. Poté Přimda dvakrát zahrávala roh Miroslavem Zámečkem a Ondřejem Malým a roh druhého jmenovaného musel ,,Jumbo“ Frei boxovat. Velká příležitost se zrodila v jedenácté minutě, kdy vysunul Jiří Pačesný Jiřího Harla, ten přihrál na Lukáše Bezděka, který ve vyložené šanci před gólmanem Jiřím Hlaváčkem zaváhal. V 21. minutě utkání po autovém vhazování hostujícího Lukáše Waldmanna našel Vojtěch Hošek naběhnutého Michala Pavlíčka, který mířil vedle pravé tyče branky Přimdy. O dvě minuty později zahrával po faulu a žluté kartě domácího Milana Růžičky na Hartla Pačesný trestný kop, který dolétl do vápna, kde spolu ve výskoku hlavičkovali Hošek a Pavlíček nad bránu Hlaváčka. Ve dvacáté páté minutě se ze třiceti metrů prezentoval střelou z trestného kopu mířící pod břevno domácí Miroslav Zámeček, ale Frei ji pěkným zákrokem vyrazil na roh. Ten rozehrál Malý, odhlavičkovaný míč putoval na hranici šestnáctky, kde využil domácí Jan Hečko toho, že byl Frei z branky a hlavičkou poslal domácí do vedení 1:0. Jednou z rozhodujících událostí v utkání byla 28. a 30. minuta, kdy obdržel hostující záložník Martin Vísner dvě žluté karty. Druhou žlutou kartu mu nepřesný rozhodčí Antonín Liškutín udělil, až na velké naléhání hráčů domácího celku a poslal hosty do desíti! Jiskra se nevzdávala a i v deseti byla lepším mužstvem. Ve 32. minutě vysunul Hartl  po levé straně Waldmanna, jehož  přesnou střelu s námahou vyrážel Hlaváček na rohový kop. Jiskra záhy zahrávala dva rohy Waldmannem a ten druhý musel Hlaváček boxovat. Pět  minut před koncem poločasu střílel Hošek po rohovém kopu z hranice velkého vápna nad branku. Na druhé straně zahrával roh Zámeček který Freii  boxoval a domácí kapitán mířil vysoko nad branku Béčka Jiskry.

Do druhé půle vstoupili opět aktivně hosté. Ti  se po dlouhém výkopu Freie na Bezděka, který přihrál na levou stranu na Pavlíčka, ale s jeho zakončením neměl Hlaváček problém. V 52. minutě Pavel  Opava nacentroval na Tomáše Coufala a ten mířil nad branku Freie. Za dvě minuty nejprve střílel domácí Zámeček a na druhé straně Bezděk, oba nebyli úspěšní. Přimdě se povedlo zvýšit na 2:0 v 58. minutě když střídající Teplárek našel na levém rohu vápna Zámečka, jehož přesný volej do levého dolního rohu nadal Freiovi šanci.  V 67. minutě se ofsajdové pozice trefil opět Zámeček na 3:0. Na konečných 4:0 se v 73. minutě po rohovém kopu Zámečka hlavou prosadil podruhé v utkání Jan Hečko. Závěr utkání přinesl střelu k levé tyči  Pavlíčka po přihrání Waldmanna, kterou Hlaváček kryl. V 88. minutě našel na levé straně Hartl Pačesného, který trefil břevno domácí svatyně.

Domácí se tak mohli radovat už ze druhé výhry v této sezoně nad Jiskrou Domažlice, kterou na podzim porazili na Střelnici 5:3. Domažlice  díky výhře TJ Sušice nad Žihlí 4:2 klesli v tabulce o horší skoré na druhou příčku. V neděli 29. dubna  se po utkání ČFL Jiskra Domažlice - Arsenal Česká Lípa (10:15 hodin) střetne od 14:00 hodin s aktuálně dvanáctým celkem tabulky Slavojem Mýto. S tímto soupeřem prohráli na podzim 5:2. právě tato porážka Jiskru v podzimní části soutěže ,,nakopla“ k lepším výkonům a k titulu půlmistra 1. A třídy. V to samé teď věří všichni Domažličtí fandové, že se jejich milovaná Benfika vzchopí a dovede zbytek sezony do jasného cíle a tím je postup do krajského přeboru.

Tatran Přimda : Jiří Hlaváček – Jan Sopko,Pavel  Opava, Martin Stec (82.Jaroslav  Hečko), Jan Hečko, Miroslav Zámeček, Jiří Karásek (73.  Martin Krýsl), Petr Brouzda, Milan Růžička (58. Teplárek), Ondřej Malý (77. Robert Morávek),Tomáš  Coufal. Trenér  Jan Sopko.

Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei- Josef Rojt (60.Jan Šmirkl),  Lukáš Neumann,  Jakub Ferra,  Jiří Pačesný-  Lukáš Waldmann ,  Vojtěch Hošek(80.Jaroslav Krakeš),  Martin Vísner ,  Michal Pavlíček- Jiří Hartl , Lukáš Bezděk.  Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Rozhodčí: Antonín Liškutín- Jana Šauflová- Gabriel Bogdan.

Delegát: Zdeněk Krejčí

ŽK: 20.Jiří Karásek, 23. Milan Růžička-  28a 30 Martin Vísner, 43. Jakub Ferra, 71. Lukáš           Waldmann.

ČK: 30. Martin Vísner