11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: FC Slovan Liberec B - J. Domažlice 3:1 (2:1)

Druhý dlouhý vý­jezd během jednoho týdne podnikli v sobotu fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice. Po středečním vloženém utká­ní v Hlavici je v severočes­kém Liberci ve 24. kole České fotbalové ligy čekal duel s do­mácí juniorkou Slovanu. Do­mažlice se v utkání ujaly ve­dení, ale domácí do poločasu dokázali otočit nepříznivý stav a vybojovali tři body.

Slovan Liberec B – J. Domažlice 3:1(2:1)

Hosté byli v úvodu nebez­pečnější. Veselý se protáhl do pokutového území, ale střelou zprava neuspěl. Ve čtyřiadva­cáté minutě se již skóre měni­lo. Marek Bauer si naskočil na spoluhráčův centr po roho­vém kopu Martina Mandouse a hlavou zaslal balon za bran­káře - 0:1. Své útočné úsilí po­sléze zvýšila také liberecká re­zerva. Zanedlouho, se dočkala vyrovnání, Hadaščok přeho­dil vyběhnutého Houdka a srovnal na 1:1. V domácím tá­boře bylo posléze ještě vesele­ji, když Drobílek poslal pa­rádní střelou z pětadvaceti metrů Slovan do vedení - 2:1.

Druhý poločas nabídl zprvu opatrnou podívanou, o míč se bojovalo převážně ve středu pole. Do šance se dostal hos­tující Kovařík, ale neskóro­val. Domácí byli aktivnější, v 65. minutě se přesně k tyči tre­fil Krystan - 3:1. Poté už Slo­van kontroloval hru, soupeře před svoji svatyni příliš ne­pouštěl. Mohl se naopak po­čtvrté radovat, ve slibné šanci byl střídající Rybanský. Z těs­né blízkostí ovšem trefil jen brankáře. Na druhé straně se dostal do šance ještě Bezděk.

„Předvedli jsme útočný fot­bal, hráli jsme agresivně. Myslím, že jsme měli šance na to, abychom dali klidně i šest, sedm gólů. Soupeře jsme ne­pouštěli do větších šancí, přesto hrozil hlavně ze stan­dardních situací. Především vysocí hráči. Jsem ale spoko­jený s výkonem i výsledkem," uvedl pro klubový web trenér FC Slovan Liberec Josef Pet­řík.

Podle trenéra Jiskry Do­mažlice Stanislava Purkarta patřila jeho svěřencům úvod­ní půlhodina utkání. „Do zá­pasu jsme vstoupili velmi dob­ře a odvážně, vytvářeli jsme si příležitosti. Povedlo se nám vstřelit úvodní branku po na­cvičeném signálu a vše nám vycházelo, jak jsme si přáli. Bohužel jsme ze dvou akcí soupeře dostali dva góly, což nás nalomilo a poločas jsme dohrávali v útlumu. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit ak­tivně, což se nám dařilo. Sou­peř hrál takticky, bránil a hrál to, co jsme chtěli hrát my. Cho­dil do rychlých protiútoků. Naše hra směrem dopředu by­la lepší než v Boleslavi, kde jsme brali bod za bezbranko­vou remízu. Tentokrát jsme měli okénka v obraně, čehož soupeř dokázal využít."

Ve 25. kole se Jiskra před­staví na Střelnici, kde v neděli

29. dubna od 10.15 hodin hostí třináctý Arsenal Česká Lípa. „Nečekám jednoduché utká­ní, protože Česká Lípa nemá špatné mužstvo, což potvrdila domácí výhrou nad pražským Vltavínem 3:1. Informace o soupeři máme. Budeme chtít hrát stejným stylem jako proti HIavici, čili aktivně, kombi­načně, vytvářet si šance a pro­měňovat je. Je to pro nás dů­ležitý zápas, který potřebuje­me vyhrát," dodal k utkání s Arsenalem trenér Purkart.

Liberec: Kolář - Bína, Zieris, Po­korný, Karisik - Hadaščok, Krystan, Soběslav, Drobílek (87. Beníšek), ­Daniel (66. Suk); Musiol (80. Ry­banský). Trenér Josef Petřk.

Domažlice: Houdek - Tesař, Mandous, Bauer, Mužík (84. Leitl, Kovařík, Veselý, Bárta, Došlý (66. Bezděk), Jendruščák, Javorský (80. Matas). Trenér: Stanislav Purkart

Branky: 28. Hadaščok, 36. Dro­b1ek, 65. Krystan - 24. Bauer. ŽK: 0:1. Střety na branku: 8:8. Střely mimo: 8:6. Rozhodčí: Šedivý - Ar­nošt,Tryzna. Diváci: 100. (poj)