17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Spartak První Chodská Klenčí – 1. FC Horšovský Týn 1:0 (1:0)

Jeden z diváků, odjíždějící po prvním poločasu zhodnotil dosavadní vývoj utkání lakonicky: „Tady dneska efcéčko nemůže vyhrát – rozhodčí to nedovolí…“ Vystihl tak atmosféru průměrného fotbalového utkání I. B třídy orámovanou spíše podprůměrným výkonem sudího Petrželky.

Po úvodním oťukávání se dostal ke střele z 20 metrů domácí Housar, ale Toušovu branku přestřelil. Na druhé straně Adrlův centr srazili domácí na roh. Ve 12. minutě si na centr zleva naskočil klenečský Housar, ale jeho umístěnou hlavičku výtečným zákrokem vyrazil Touš. Zahřmít mohlo i na druhé straně, ale Brychcín v pádu trefil z 12 metrů jen spojnici břevna s levou tyčí domácí branky. Ve vyrovnaném průběhu utkání několikrát zahrozili domácí rychlými brejky po nakopávaných míčích, ale hosté se ubránili. Poté si s tr. kopem Hromníka poradil Touš a Řezníček volejem z 20 metrů minul pravou šibenici hostů. Horšovskotýnští opláceli protiakcemi hlavně po pravé straně a po jedné z nich napřáhl z 25 metrů Paluch, ale Sokol stačil konečky prstů míč výborně vytlačit na roh. Poté si domácí gólman poradil s tr. kopem Palucha a ve 39. minutě srazili domácí zadáci volej Wolfa na roh. Pět minut před obrátkou dostal klenečský Houdek míč mezi hostující zadáky, a sám před Toušem ze 14 metrů otevřel skóre – 1:0.

I druhý poločas byl herně vyrovnaný, žádné z mužstev si však vyloženou šanci nevytvořilo. Nejprve měl s centrem domácího Houdka problémy Touš a o chvíli později na druhé straně brankář Sokol vyboxoval Paluchův tr. kop. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale výsledkem toho bylo jen několik střel na obě branky, všechny nepřesné nebo pro brankáře bezproblémové. V 57. minutě vyboxoval Čechův rohový kop hostující brankář Touš a vzápětí střela téhož domácího útočníka mířila nad branku. O minutu později měl plné ruce práce s tr. kopem Palucha domácí gólman Sokol a po rohovém kopu téhož hráče hostů se míč odrazil k Ouřadovi, ale jeho volej domácí zadáci zblokovali. V 66. minutě se z otočky netrefil domácí Hojda a o chvíli později zneškodnil Sokolův tr. kop ze střední vzdálenosti hostující brankář. V 72. minutě šel domácí Toth do otevřené obrany hostů, našel ve středu hřiště sprintujícího Čecha, ale tomu stačil výborným vyběhnutím a pádem pod nohy sebrat míč Touš. Když byl o chvíli později přehlídnut faul na Palucha před šestnáctkou domácích, viděl tento hráč hostů za svůj následný faul žlutou a protože byla již druhá, i červenou kartu. Hostující trenér si svolal své hráče, aby je uklidnil a po chvíli se vrátili do hry. Ve stále vyrovnaném zápasu byli diváci svědky už jen několika centrů do šestnáctek, ale bez kýženého efektu, Čechovy střely nad branku hostů a několika žlutých karet. Rozhodčí Petrželka nastavil dvě minuty a poté ukončil nepříliš atraktivní zápas a svůj nevydařený výkon závěrečným hvizdem.

Branka: 40. Houdek.

Rozhodčí: Petrželka, ŽK: 2:8, ČK: 0:1 (72. Paluch).

Spartak Klenčí: Sokol J. – Čech V. (46 Hojda), Sokol P., Osvald, Čipera, Hula, Řezníček, Housar, Hromník, Houdek (63. Toth), Čech Vl.  Trenér: P. Smazal.

1. FC Horšovský Týn: Touš – Barnáš (46. Šperl), Bauer, Ouřada Jurko, Blacký (46. Kotlan, 78. Minařík), Paluch, Wolf, Andrle, Brychcín, Šindelář. Trenér: J. Kožíšek.