11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - SK Hlavice 4:0 (2:0)

V dalším jarním domácím zápasu hostila Jiskra Domažlice v České fotbalové lize celek SK Hlavice. Domácí s 30 body okupovali 8. příčku tabulky a hosté, kteří získali o pět bodů méně byli 14. Po porážce v Karlových Varech se domácím opět přiblížil spodek tabulky jen na několik bodů a tak si v domácím prostředí nemohli dovolit jejich další ztrátu. Trenér Purkart vsadil na ofenzivnější pojetí a postavil dva klasické útočníky, což se mu vyplatilo, protože Veselý se zapsal dvakrát do listiny střelců.
Po vyrovnaném úvodu zápasu převzala postupně Jiskra iniciativu, kterou korunovala do poločasu dvěma góly. Aktivita domácích pokračovala i v úvodu druhého poločasu, ale potom se dostali ke slovu hosté. Těm patřilo 25 minut, ve kterých uzamkli domácí na jejich polovině, ale místo kontaktního gólu naopak dvakrát inkasovali a odjeli bez bodu.

V úvodu zápasu musel ven z branky Houdek, aby odvrátil nebezpečí před dotírajícím Němcem. Domácí gólman ve 2. minutě vystrašil své spoluhráče, když se při jeho nevydařeném odkopu silně rotující míč vydal do opuštěné domácí branky, kde se odrazil od pravé tyče a pokračoval podél brankové čáry, než jej uklidil do bezpečí Bauer. V 11. minutě se na druhé straně dostal do šance Veselý, ale s jeho technickou střelou si hlavický brankář Arkenberg poradil. Poté skončil tr. kop domácího Mandouse vedle soupeřovy branky stejně, jako Studíkův volej na druhé straně. V 9. minutě zakončil Mužík svoji akci střelou nad hlavickou branku a o chvíli později spálil šanci osamocený Leitl, který po Kovaříkově centru zleva hlavičkoval z 10 metrů nad branku hostů. Pak pronikl po pravé straně domažlický Kovařík, ale jeho centr či střela o hodně minula vzdálenější tyč Arkenbergovy branky. V 16. minutě kontrovali hosté, ale Němcovu bombu z 15 metrů stačil Tesař srazit na roh. O osm minut později odcentroval hlavický Šollar, ale v dobré šanci zahrál jeden z hostujících hráčů rukou. Hosté rozbíjeli kombinaci domažlických hráčů rychlým napadáním, chvílemi je ve středu hřiště přehrávali a hrozili rychlými přechody do útoku. Po půl hodině hry rozehrál domácí Mandous tr. kop zprava, míč se odrazil k Leitlovi, ale jeho volej ze 23 metrů minul o metr pravou Arkenbergovu tyč. Ve 31. minutě sice přetavili domácí narůstající převahu po pěkné Mužíkově akci v branku, ale ta nebyla pro Veselého ofsajd uznána. Hráči Jiskry se dočkali o dvě minuty později, kdy si na Mužíkův tr. kop zleva naskočil Bauer a hlavou z 8 metrů nedal Arkenbergovi šanci – 1:0. O chvíli později pronikl po levé straně Veselý, centrem našel Kovaříka, ale jeho střelu ze 14 metrů stačil jeden ze soupeřů tečovat a hostující brankář následně míč zachytil. Domácí se nastěhovali před šestnáctku soupeře, ale Jendruščákův centr srazili hosté na roh a stejně tak i Mandousův volej z 15 metrů. Tento rohový kop rozehrál zleva Mužík, na malém vápně míč u přední tyče hlavou usměrnil Veselý tak, že zapadl k zadní tyči – 2:0. Hosté se dostali do hry až těsně před obrátkou, ale Gröblovu střelu ze 20 metrů domácí obrana zblokovala.

Domácí ve své ofenzivní aktivitě pokračovali i v úvodu druhého dějství a v 50. minutě se parádní bombou ze 23 metrů předvedl domažlický Leitl, ale Arkenberg stačil míč směřující pod břevno výborně vytlačit na roh. Vzápětí Veselého střelu hosté srazili na roh a po centru Mužíka hlavičkoval vedle Mandous. V 57. minutě se prodral zleva před soupeřovu branku domácí Bárta, ale jeho střelu hosté zblokovali na roh. O minutu později zamířil po Mužíkově centru hlavou vedle hlavické branky Veselý. V 61. minutě si nerozuměl domácí Bárta s Tesařem, k míči se dostal Prückner, ale jeho střelu zleva ze 14 metrů Houdek výborně vyrazil. Od tohoto momentu jakoby se domácí zalekli a hosté naopak přidali na obrátkách, čímž na 25 minut ovládli hru, přišpendlili domácí na jejich polovinu a nebezpečně ohrožovali jejich branku. V 62. minutě zamířil hlavický Petrášek nad Houdkovu svatyni a o dvě minuty později byli hosté nejblíže vstřelení kontaktního gólu, když se po rohovém kopu míč odrazil k Novotnému, který volejem z 15 metrů trefil břevno Houdkovi branky, míč se odrazil k brankové čáře odkud jej domácí obrana odklidila. V 67. minutě vybojoval hostující Petrášek míč, pronikl po pravé straně, ale z úhlu trefil jen tělo domácího zadáka a míč pak zachytil Houdek. Vzápětí hostující Novotný vystřelil zleva z 15 metrů, ale domácí obrana srazila míč na roh. Domácí se dostali po delší době před šestnáctku hostů v 69. minutě, kdy si Mužík postavil míč k tr. kopu. Než stačili hosté postavit zeď jej rozehrál a všichni už jen strnule sledovali, jak míč doplachtil do nekryté branky – 3:0. Hosty však ani tento gól nezlomil, dále se hnali do ofenzívy a domácí obrana chvílemi hořela jako papír. V 72. minutě po Klímově centru hlavičkoval nehlídaný Veselka nad domácí branku a stejně skončila i střela Šollara o chvíli později. V 75. minutě prošel po levé straně hostující Veselka, ale mířil nepřesně a s Prücknerovou střelou si poté poradil Houdek. V 83. minutě se do pokutového území hostů prodral domácí Veselý, ale tísněn vystřelil z šestnáctky a Arkenberg jeho pokus zneškodnil. Tento domácí útočník se však druhé branky dočkal o minutu později, kdy míč zatáhl po pravé straně Kovařík, centrem našel nabíhajícího Veselého, který se dostal sám proti vybíhajícímu Arkenbergovi, udělal mu kličku a do prázdné branky zleva zvýšil na 4:0. Když pak po pěkné akci domácího Bezděka srazili hosté Kovaříkův centr na roh, bylo to v zápasu vše a povinné body zůstaly na Střelnici.

Branky: 33. Bauer, 43. a 84. Veselý, 69. Mužík.

Rozhodčí: Pešek, ŽK: 1:3, diváků: 310.

J. Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Mandous – Leitl (75. Bezděk), Mužík (82. Matas), Javorský, Bárta (80. Došlý) – Veselý, Kovařík. Trenér: Stanislav Purkart.

SK Hlavice: Arkenberg – Novotný, Duben, Petrášek, Ježdík- Benetka, Němec (64. Klíma), Studík, Gröbl (70. Veselka), Prükner – Šollar. Trenér: Jiří Dvořák.