17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Bod pro efcéčko zajistil Paluch

V 16. kole fotbalové I. B třídy hostili hráči 1. FC Horšovský Týn na umělé trávě další celek z popředí tabulky, rezervu Slavoje Koloveč. Zatímco domácí byli o bod za vedoucími Nýřany, hostům patřila o skóre pátá příčka za Postřekovem, když na svého hostitele ztráceli jen tři body. Kolovečtí byli fotbalovější, přesněji kombinovali a tím se hlavně v úvodu zápasu dostávali často na dostřel Toušovy branky. Vytěžili z toho dvoubrankové vedení, o které však v průběhu zápasu přišli a zahozené šance na obou stranách nakonec přinesly zaslouženou dělbu bodů.

1. FC Horš. Týn - Slavoj Koloveč B 2:2 (1:2) PK 2:4.

Kolovečtí začali zápas aktivněji, rychlou kombinační hrou, která dělal domácím problémy celý zápas, se dostávali často před domácí branku, ale střely Staňka a Puchmertla ve 3. minutě se neujaly. O čtyři minuty později musel pozorný Touš ven z branky, aby zažehnal nebezpečí před dotírajícím Perglem. V 8. minutě pronikl po pravé straně kolovečský Rejthar, jeho centr našel nabíhajícího Tomáška, který hlavou z 10 metrů nedal Toušovi šanci - 0:1. Než se stačili domácí otřepat, pronikl děravou obranou opět po pravé straně Staněk, jeho centr skončil u nehlídaného Puchmertla, který volejem ze 12 metrů zvýšil na 0:2. Když do třetice poslal z pravé strany centr hostující Šlajs na hlavu Součka, zneškodnil jeho pokus Touš. Domácí odpověděli v 18. minutě, kdy trestný kop ze 20 metrů rozehrál Paluch přes zeď a brankář Hůla jen přihlížel, jak se míč snesl do sítě – 1:2. Podobnou akci si Paluch zopakoval ve 35. minutě, ale tentokrát jeho tr. kop skončil těsně vedle pravé Hůlovy tyče. Hra v poli se vyrovnala, a protože se obě mužstva snažila o útočný fotbal, přelévala se od branky k brance. V 29. minutě zamířil kolovečský Staněk kousek vedle a o šest minut později si s tr. kopem Tomáška poradil Touš. Ve 36. minutě přiťukl domácí Kotlan míč nabíhajícímu Andrlemu, ten šel sám proti Hůlovi, ale ve vyložené šanci trefil ze 12 metrů jen jeho tělo. O chvíli později prodloužil hlavou Paluchův centr Šperl na Kotlana, ale ten místo střely volejem míč zpracovával a hosté mu jej ukopli. Vzápětí na druhé straně sebral míč před nabíhajícím Perglem včas vyběhnuvší Touš. Těsně před poločasem posunul hlavou míč domácí Kotlan na Palucha, jeho střela z šestnáctky se odrazila od levé Hůlovy tyče, dobíhající Andrle míč sice vrátil do sítě, ale gól pro jeho ofsajd uznán nebyl.

Ve druhé půli začali aktivněji domácí, hnáni do ofenzívy snahou o vyrovnání, ale první šanci si vytvořili hosté, když po závaru před Toušem střílel zprava Šlajs a domácí gólman jeho střelu vytlačil na roh. V 54. minutě poslal dopředu domácí Andrle nabíhajícího Kotlan, ale ten tísněn obráncem zamířil ze 12 metrů vedle pravé Hůlovy tyče. Hosté byli pro domácí neustálou hrozbou svými rychlými protiútoky a jen díky pozornému Toušovi, který včasnými výběhy zmařil mnoho nebezpečných situací, nepadl do jeho sítě další gól. Po hodině hry dal Paluch míč Kotlanovi, ale jeho střelu z 18 metrů Hůla zkrotil. O dvě minuty později rozehrál Paluch tr kop zprava, ale minul vzdálenější kolovečskou tyč. Na druhé straně napřáhl ze střední vzdálenosti Kruml a míč o metr minul pravou Toušovu tyč. V 63. minutě přiťukl domácí Kotlan míč nabíhajícímu Ouřadovi, ale jeho bomba volejem z 18 metrů skončila na těle soupeře. Domácí nemohli ani v době svého tlaku zapomínat na nebezpečné brejky hostů, ale těm nakonec vždy chyběla přesná finální přihrávka. V 67. minutě si na Jurkův centr zleva naskočil Kotlan, ale jeho hlavička z 12 metrů skončila těsně nad kolovečskou brankou. Stejně skončila i akce Mastného a hlavička Pergla na druhé straně. V 73. minutě se pěkně uvolnil Wolf, ale jeho střela ze 25 metrů skončila vedle Hůlovy branky. Čtvrthodinu před koncem mohli hosté zvýšit vedení, když Puchmertl vysunul Součka, který šel sám na Touše, ale ten jeho střelu výtečně vyrazil, rotující míč se však kutálel k brance, odrazil se od tyče a teprve poté jej domácí uklidili do bezpečí. V 79. minutě Paluch z tr. kopu jen těsně minul pravou kolovečskou šibenici a o minutu později se tento domácí záložník pěkně uvolnil, jeho střela ze 23 metrů se odrazila od levé Hůlovy tyče a dobíhající Šperl míč poslal do odkryté branky – 2:2. Ve 42. minutě našel Paluch nabíhajícího Andrleho, ale s jeho střelou zleva si Hůla poradil. Hosté zazlobili minutu před koncem, ale Rejtharův volej zprava minul vzdálenější Toušovu šibenici. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Jirsy se dostal domácí Kotlan k odraženému míči, šel sám na vybíhajícího Hůlu, místo přihrávky na dobíhající spoluhráče však volil přehození gólmana, ale minul při tom jeho vzdálenější tyč a tak se nakonec body dělily.

Branky: 18. Paluch, 80. Šperl – 8. Tomášek, 12. Puchmertl.

Rozhodčí: Jirsa, ŽK: 1:0, diváků: 50.

1.FC Horšovský Týn: Touš – Brychcín, Ouřada, Šindelář, Jurko – Blacký, Wolf, Paluch, Andrle – Kotlan, Šperl. Trenér: Kožíšek.

Slavoj Koloveč B: Hůla – Šlajs, Kruml, Gabriel, Mastný – Rejthar, Staněk (46. Kadlec), Puchmertl, Tomášek – Pergl, Souček.