14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň B 2:1 (1:1)

Ve druhém domácím jarním zápasu hostila Jiskra Domažlice v krajském derby rezervu mistra Gambrinus ligy, celek FC Viktoria Plzeň. Hosté předvedli se svým mladým týmem technický, rychlý fotbal, na který Jiskra odpověděla bojovností a nasazením a výsledkem všeho bylo poměrně pohledné utkání se šťastným koncem pro domácí.

Úvodní desetiminutovka patřila hostům, kteří byli aktivnější a v 7. minutě musel domácí brankář Houdek vyrážet střelecký pokus Petráčka z 18 metrů. O čtyři minuty později pronikl po pravé straně domažlický Kovařík, našel centrem Javorského, ale jeho volej ze 17 metrů trefil jen tělo jednoho z bránících hráčů. Hra se vyrovnala a pak se na chvíli aktivita přestěhovala na kopačky domácích. Ve 14. minutě sebral míč před nabíhajícím Kovaříkem plzeňský gólman Mandous, ale když o dvě minuty později poslal dlouhou kolmou přihrávkou Mužík našlápnutého Kovaříka do šance, vzpomněl si tento kanonýr na to nejsprávnější zakončení a střelou z šestnáctky otevřel skóre – 1:0. Poté si s technickou střelou domažlického Javorského poradil hostující brankář, který měl o chvíli později štěstí, že v závaru před brankou netrefil volejem z 15 metrů Javorský míč. Poté se dostali hosté opět do hry, ale střela Štípka skončila na těle domácího obránce a s Libotovkého střelou ze 20 metrů si vzápětí poradil Houdek. Aktivita hostům přinesla vyrovnání ve 37. minutě, kdy prošel po pravé straně Kyndl, centrem našel nehlídaného Končala, který volejem ze 14 metrů srovnal – 1:1. A mohlo být pro domácí ještě hůř, když se o pouhou minutu později dostal ke střele z 15 metrů Šípek, ale padající brankář Houdek stačil míč nohou reflexivně odkopnout. Když pak mířil nepřesně plzeňský Hoffmann, mohlo se skóre měnit na druhé straně. Ve 43. minutě zatáhl míč po pravé straně domácí Bezděk, na přetažený centr si rybičkou naskočil u vzdálenější tyče Mužík, ale překonaného Mandouse zastoupil na brankové čáře jeden z hostujících zadáků a míč z branky odhlavičkoval. Po neuznaném gólu Matase, vstřelený hlavou z jasně ofsajdové pozice, se šlo do šaten zaslouženě za vyrovnaného stavu.

Ve druhé půli se hrálo systémem „každý chvilku tahá pilku“ a iniciativa se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Ve 49. minutě rozehrál domácí Mužík zprava tr. kop, na míč si u vzdálenější tyče naskočil Matas, ale jeho hlavička skončila těsně vedle Mandousovy branky. O dvě minuty později po Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval Matas jen do náruče plzeňského gólmana a tak mohlo udeřit na druhé straně. V 54. minutě totiž pronikl po pravé straně hostující Šípek, jeho přihrávka našla nabíhajícího Kyndla, který volejem z 8 metrů trefil jen pravou Houdkovu tyč. O čtyři minuty později platilo známé „nedáš-dostaneš.“ Domažlický Mužík rozehrál tr. kop z úhlu z levé strany, oproti očekávání však nasměroval míč přímo do branky, čímž překvapil všechny, včetně brankáře Mandouse – 2:1. Hosté se však nehodlali vzdát a po hodině hry se pěkně uvolnil Štípek, našel volného Končala, jehož střelu z 15 metrů ale Houdek výborně reflexivně v pádu odkopl na roh. Na druhé straně zamířil po Mužíkově tr. kopu hlavou těsně vedle domácí Matas. Když si pak s tr. kopem domažlického Martina Mandouse jeho bratr v plzeňské brance Aleš poradil, zamířil na druhé straně v 70. minutě Hoffmann z 25 metrů vedle domažlické svatyně. O deset minut později si tr. kopem Plzně poradil Houdek a domácí pak už zahráli zbytek zápasu takticky, drželi míč co nejvíce na polovině soupeře a své vítězství uhájili.

Branky: 17. Kovařík, 58. Mužík – 37. Končal.

Před 380 diváky řídil rozhodčí Berka. ŽK: 1:1.

Jiskra Domažlice: Houdek – Braun (12. Jendruščák), Tesař, Bauer, Mandous – Bezděk (67. Došlý), Javorský, Mužík, Matas, Bárta (81. Leitl) – Kovařík. Trenér: Zdeněk Michálek.

FC Viktoria Plzeň B: Mandous – Hrubý, Růžička, Libotovský, Beránek – Štípek, Kyndl (83. Lukeš), Hoffmann, Končal – Šípek, Petráček (78. Dvořák). Trenér: Jiří Skála.