12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

1. FC předvedlo dokonalý obrat

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání I. B třídy přivítalo horšovskotýnské efcéčko celek z Heřmanovy Huti. První poločas byl ze strany domácích špatný, vázla kombinace, důraz technika. Přesto, že ani soupeř nehrál super fotbal, byl důraznější a oslabenou domácí obranou procházel mnohem snáz. Když toho heřmanskohuťští dokázali ve 14., 25. a 38. minutě využít, a získali tříbodový náskok, nikdo by na domácí nevsadil. Přesto se jim podařilo do obrátky snížit na 1:3 a po přestávce přidat další tři góly, aby se mohli nakonec radovat z vydřených tří bodů. Rozestavení domácích ovlivnilo zranění Šindelářova kotníku a tak tento stopér hrál nezvykle na hrotu útoku.

1. FC Horšovský Týn – SHH Heřmanova Huť 4:3 (1:3).

Ve vyrovnaném prvním poločasu napřáhl ve 12. minutě domácí Šperl, ale trefil jen hostujícího obránce, vzápětí pak nestačil centr do šestnáctky usměrnit na gólmana Konvalinku  Šindelář. Ve 14. minutě pronikl po špatné hlavičce Bauera po levé straně hostující Poslední, centrem našel nehlídaného Németha, který volejem z 8 metrů nedal Pareskému šanci – 0:1. Hosty poměrně snadno vstřelená branka povzbudila a chopili se ofenzívní aktivity. Když ve 25. minutě zaváhal s odkopem domácí Ouřada, musel o míč urputně bojovat s Némethem, ten mu však skočil na ruku a byla z toho penalta, kterou s přehledem proměnil Veselovský – 0:2. O chvilku později trefil bombou Veselovský jen záda spoluhráče Belosa asi 10 metrů před domácí brankou. Domácí se otřepali ve 34. minutě, kdy pronikl po pravé straně Wolf, ale jeho střelu z úhlu stačil brankář Konvalinka vytlačit na roh. O tři minuty později se dostal Wolf k další střele, hostující gólman míč vyrazil a poradil i s Andrleho dorážkou. Ve 38. minutě našel zpětnou přihrávkou Poslední nabíhajícího Németha, kterého neuhlídal Bauer a jeho volej z 15 metrů znamenal hrozivé skóre – 0:3. Domácí však nešli do kolen a ve 41. minutě po Paluchově rohovém kopu snížil zblízka Šperl – 1:3. Když pak tr. kop hostujícího Belosa skončil na zdi a na druhé straně po Jurkově centru zcela volný Andrle hlavou ze 14 metrů Konvalinkovu branku přestřelil, šli do kabin veseleji hosté.

Samotný úvod druhé půle vyzněl pro hosty, ale Némethův volej z 8 metrů po centru Jana Lakó, reflexivně výborně vyrazil Pareský na roh. Ve 49. minutě nacentroval domácí Paluch, na míč si naskočil Šindelář a poslal jej hlavou velkým obloukem do vzdálenější šibenice, aniž na něj Konvalinka dosáhl – 2:3. Domácí ucítili šanci, byli v této fázi zápasu lepší a hnali se do trvalé ofenzívy. To se jim vyplatilo hned v 61. minutě, kdy ze střední vzdálenosti napřáhl Barnáš k tečovanému, vzduchem plachtícímu míči se tlačil s brankářem a obráncem hostů i dotírající Kotlan tak, že míč skončil překvapivě v síti – 3:3. V tyto chvíle skrápěl hrací plochu silný déšť z bouřkové přeháňky a to byla, jak se ukázalo, voda na mlýn domácích i proto, že hostům začaly docházet síly. Ti však občas ještě zazlobili: nejprve v poslední chvíli „upálil“ míč z nohy Némethovi Ouřada, a na zem musel za chvilku při odkopu před stejným hostujícím hráčem Pareský. Németh byl nejaktivnějším hráčem hostů a v 67. minutě, když se pěkně uvolnil, jeho střelu z šestnáctky výborně vyrazil Pareský. Vzrůstající nervozita přinesla několik žlutých karet na obou stranách. Další pěkný kousek předvedl Németh v 76. minutě, kdy obešel dva soupeře a střelou ze 17 metrů jen těsně minul pravou Pareského tyč. Stejně se však dařilo na druhé straně i Šindelářovi, jehož pokus skončil metr vedle. Zarputilá snaha domácích o tři body byla vyslyšena v 86. minutě, kdy se po tr. kopu Palucha ze 30 metrů prosadil hlavou Wolf a poslal domácí do vedení – 4:3, což znamenalo, že první tři jarní body zůstaly doma.

1. FC Horš. Týn: Pareský – Barnáš, Ouřada, Bauer, Jurko (69. Brychcín) – Blacký, Wolf, Paluch, Šperl (59. Kotlan) – Šindelář, Andrle. Trenér: J. Kožížek.

Rozhodčí: Mezera, ŽK: 5:4.