12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskře vyschl střelný prach...

V 19. kole České fotbalové ligy se po pardubickém debaklu představili na domácím hřišti hráči Jiskry, ale svým příznivcům ani tentokrát mnoho radosti neudělali. Po bezkrevném prvním poločasu nedokázali v poslední půlhodině svoji aktivitu zúročit v ranku a zachránit alespoň bod. Mužstvo, které bylo na podzim Na Střelnici postrachem všech soupeřů, jakoby vystřílelo prach v první části soutěže a ve dvou jarních kolech vyšlo brankově naprázdno.
Jiskra Domažlice – FK Králův Dvůr 0:1 (0:1)
Ve vyrovnaném úvodu zápasu se obě mužstva dostala k několika centrům před branky soupeře, ze kterých však vážnější nebezpečí nehrozilo. Prvního a jak se později ukázalo i jediného gólu se diváci dočkali ve 14. minutě, kdy při ofenzívní akci domácích ztratil naivní kličkou míč Jindruščák, hosté šli z vlastní půle do brejku, míč zprava nacentroval Květoň na volného Toporčáka a jeho volej z hranice šestnáctky skončil za Houdkovými zády – 0:1. Jedinou odpovědí komplikovaně hrajících domácích byl rohový kop Mužíka ve 23. minutě, kdy po Bezděkově hlavičce vytlačil nedůraznou střelu nad břevno Mokrohajský. Fotbalovější hosté převyšovali domácí v pohybu, důrazu, přesnosti přihrávek a po 25 minutách postupně převzali iniciativu. Po půlhodině hry si se sraženou střelou hostujícího Michala Nováka poradil Houdek a o tři minuty později pronikl po levé straně Brusch, ale jeho střela skončila vedle vzdálenější tyče domácí branky. Ve 35. minutě si s tr. kopem téhož hostujícího hráče poradil domácí gólman a pět minut před obrátkou poslal odražený míč volejem z 18 metrů nad domažlickou branku Toporčák. Jedinou nadějnou akci domácích vypracoval ve 41. minutě Mužík, který obešel u rohového praporku dva protihráče, ale na jeho střílený centr před brankou nedosáhl Javorský. Když pak na druhé straně minul volej Jakuba Nováka z 25 metrů Houdkovu branku, šli do kabin zaslouženě spokojenější hosté, protože osamocený Kovařík na hrotu ani jeho spoluhráči branku „cábelíků“ vážněji neohrozili.
Ve stejném duchu jako začátek zápasu se nesly i úvodní minuty druhé půle, kdy se hrálo v poli vyrovnaně, ale před brankami příliš vzruchu nebylo. Se stereotypními centry si obě obrany v klidu poradily nebo byli na svém místě brankáři. První střelu domácích jsme zaznamenali až v 52. minutě, kdy Mužíkův pokus srazili hosté na roh. O tři minuty později zamrazilo domácí, když po pravé straně pronikl Dochtor, ocitl se sám proti Houdkovi, ale jeho střela z úhlu skončila vedle vzdálenější tyče. Na bezkrevnou ofenzívu reagoval domácí trenér v 65. minutě, kdy vystřídal Bezděka Leitlem a Braun se posunul k Veselému na hrot. Změny se okamžitě projevily - Leitl několikrát zatáhl míč po pravé straně, ale centrované míče nacházely jen obsazené spoluhráče, kteří si pohybem málo hledali volné prostory. V 66. minutě se po Leitlově centru dostal ke střele volejem Braun, ale hosté stačili jeho projektil zblokovat a další centr srazili na roh. Ten v 67. minutě rozehrál zprava Mužík, před hostující brankou vznikl velký závar, ale ve spleti těl nestačil míč nikdo z domácích usměrnit do soupeřovy branky. O minutu později zamířil Leitl kousek vedle levé Mokrohajského šibenice a v 71. minutě Veselého tečovanou střelu z 18 metrů hostující brankář kryl. Domácí trochu zapomněli na obranu a to se jim mohlo vymstít o dvě minuty později, kdy se po pravé straně probil Petr až před Houdka, ale ten jeho střelu ze 12 metrů reflexivně vyrazil na roh. Domácím nepomohl ani další závar před brankou Králova Dvora, a když se v 79. minutě opřel vší silou do voleje z šestnáctky Mužík, trefil jen tělo obětavě bránícího soupeře. Na porážce Jiskry už nic nezměnila vysoká střela Javorského, ani dalekonosný pokus Mužíka, či nepřesná hlavička Brauna v závěru zápasu.

Branka: 14. Toporčák. Před 350 diváky řídil rozhodčí Tereba, ŽK: 0:1.
Jiskra Domažlice: Houdek – Jindruščák (81. Havlíček), Bauer, Braun, Mandous – Bezděk (65. Leitl), Matas, Mužík, Javorský, Bárta – Kovařík (46. Veselý). Trenér: Zdeněk Michálek.

FK Králův Dvůr: Mokrohajský – Petr, Fulín, Šilhavý, J. Novák – Květoň, Kobler, Toporčák (59. Frydrych), Brusch – Dochtor (79. Lobe Lobe Kevin), M. Novák (90. Gnenegbe Zady Moise). Trenér: Miloslav Kučera.