Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVýsledky mezinárodního Turnaje 5 měst.

Po chvíli čekání na fotbalisty z rakouského Furth bei Göttweigu se mužstva seřadila na ploše, zazněly proslovy starosty města Domažlice, p. Macha a předsedy fotbalového oddílu Jiskra Domažlice, p. Ticháčka. Následovaly hymny všech pěti států a teprve potom mohl domažlický starosta provést slavnostní výkop prvního utkání.

Dorost J. Domažlice – NK Hajduk Pakrac  0:0
V úvodu turnaje se střetli domácí dorostenci s chorvatským výběrem města Pakrac. Mladíčci byli překvapivě v prvním dějství aktivnější, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Šance přišly až ve druhém poločase, ale Rojt volejem z 8 metrů soupřovu branku přestřelil, Kubicovu chytrou střelu stačil gólman chorvatů vyrazit a Brichcín ze 20 metrů přestřelil branku. Chorvaté se dostali jen ke dvěma střelám, první šla mimo a s druhou si Bratanič poradil.

AS Ludres - J. Domažlice  0:2
Ve druhém utkání se střetli hráči francouzského Ludres s domácí Jiskrou Domažlice. Hráči Domažlic byli po celý zápas aktivnější a zaslouženě vyhráli. Nejprve se aktivní Schötterl dostal do dvou šancí, ale poprvé přestřelil a podruhé jeho pokus ze 14 metrů vyrazil francouzský gólman. Ve 20. minutě se mu však do třetice podařilo skórovat, když Šámalův tr. kop poslal hlavou ke vzdálenější tyči – 0:1. Ve druhém poločase přidal druhý gól do francouzské sítě ve 22. minutě Kohout, který se z 18 metrů pěkně trefil do levé šibenice – 0:2

Dorost J. Domažlice – FC Ränkam  1:0
Dorostenci byli sice v prvním poločase aktivnější, ale do zakončení se často nedostávali. Ve 4. minutě je podržel brankář Bratanič, který sebral míč z nohy jednomu z útočníků a zabránil tak jisté brance. Rozhodnutí přišlo až ve druhém poločase, kdy se ve 33. minutě uvolnil Kubica a střelou zpoza šestnáctky k levé tyči poslal dorost do vedení – 1:0. Tři minuty před koncem mohli hráči německého Ränkamu srovnat, ale jejich útočník na malém vápně netrefil míč.

Furth bei Göttweig – Ludres  1:0
Rakušané rozhodně nebyli v průběhu zápasu lepším mužstvem, ale Francouzi doplatili na malou efektivitu svých útočníků. Na šance vyhráli francouzští hráči 3:2, ale o jejich prohře rozhodl jediný gól, který zaznamenal v 16. minutě Klein. I ve druhé půli byli hráči Ludres aktivnější, ale srovnat se jim díky nepromění šancí, nepodařilo.

FC Ränkam – NK Hajduk Pakrac  0:0
Ve vyrovnaném zápase bylo šancí jako šafránu (3:3) a ty se nikomu nepodařilo proměnit, proto nakonec skončilo utkání zaslouženým smírem.

Furth bei Göttweg – Jiskra Domažlice  0:2
Jiskra byla jasně lepší a vytvořila si několik dobrých příležitostí, které neproměnili Janča, zakončující střelou nad branku, Kohout, jehož střelu z úhlu brankář soupeře vyrazil na roh, ani Šámal po Šotově přihrávce, když i jeho střela byla vysoká. V 9. minutě napřáhl Šot zprava z šestnáctky a od vzdálenější tyče skončil míč v síti – 0:1. O minutu později vybojoval Schötterl míč, šel sám na brankáře, ale ten jeho střelu z 10 metrů vyrazil zpět, Schötterlův centr našel hlavu Šota, ale jeho pokus z 8 metrů výborně rakouský brankář vyrazil. Pak ještě poslal Černého centr Šot hlavou vedle pravé tyče rakouské branky. Ve druhém poločase našel Janča centrem Kohouta, jehož volej z úhlu ze 12 metrů vymetl levou šibenici a Jiskra vedla 0:2. Tlak Jiskry v závěru zápasu sílil, ale další branka už nepadla.

Tak skončily zápasy ve skupinách a po vystoupení tanečního kroužku Venduly Hruškové, následoval zápas o 5. místo.

AS Ludres – FC Ränkam  3:1
Němci šli do vedení brankou Straky ve 4. minutě a tak skončil první poločas přesto, že Francouzi byli jasně lepším mužstvem. Ve 24. minutě srovnal z pokutového kopu Hilbert a začalo se znova. Kvalita Francouzů se však nakonec prosadila, když ve 30. minutě skóroval hlavou po rohovém kopu Ncondy a tentýž snědý hráč ve 33. minutě technicky přehodil vybíhajícího brankáře soupeře a zvýšil na 3:1.

Potom diváci shlédli vložené utkání hráčů mladších přípravek Domažlic a Furth im Waldu, ve kterém domácí podlehli 1:2.

Další částí programu byl zápas o konečné 3. místo:

NK Hajduk Pakrac – Furth bei Göttweig  2:1
První půli se hrálo vyrovnané střetnutí, každé z mužstev si vytvořilo pouze jednu velkou šanci, ale gólu se diváci nedočkali. Ve druhém poločase se ve 27. minutě uvolnil chorvatský Malbašič a střelou ze 17 metrů poslal Pakrac do vedení – 1:0. O dvě minuty později se prosadil Jednakovič a zvýšil na 2:0. Konečnou podobu dostal výsledek minutu před koncem, kdy snížil Paleskic na 1:2.

O přestávce následoval zápas fotbalových školek Domažlice a Furth im Waldu, který naše drobotina vyhrála 3:1.

Vrcholem turnaje bylo finálové utkání, ke kterému nastoupily:

Dorost J. Domažlice – Jiskra Domažlice  0:2
Favorizované A mjžstvo měla více ze hry, ale hlavička Černého skončila nad a Šámalův volej z 15 metrů vyrazil Bratanič ke Kohoutovi, jehož střelu zblokovali obránci dorostu. V 18. minutě po individuální akci prošel do Pokutového území dorostu Schötterl a střelou zprava ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 0:1. I ve druhé půli byli hráči áčka aktivnější, ale dorost se snažil jim zápas znepříjemňovat rychlými protiútoky. Pojistku mohl výsledku dát ve 30. minutě Schötterl, který šel sám na Brataniče, ale ten jeho střelu 10 metrů kryl! Druhý gól padl až ve 36. minutě, kdy Kohoutův volej ze 20 metrů skončil přesně u pravé Brataničovy tyče – 0:2.

Předávání trofejí pak proběhlo Městském kulturním středisku vDomažlicích, při společenském večeru u bohatého rautu, kterého se zúčastnili hráči a doprovody všech mužstev, čestní hosté a funkcionáři Jiskry Domažlice.

Konečný výsledek mezinárodního turnaje 5 měst:

1. Jiskra Domažlice

2. Jiskra Domažlice dorost

3. NK Hajduk Pakrac (Chorvatsko)

4. FC Furth bei Göttweig (Rakousko)

5. AS Ludres (FRancie)

6. FC Ränkam (Německo)

Detail [›]
Úvod turnaje1
Detail [›]
Úvod turnaje2
Detail [›]
Úvod turnaje3
Detail [›]
Dorost-Pakrac1
Detail [›]
Dorost-Pakrac2
Detail [›]
Dorost-Pakrac3
Detail [›]
Dorost-Pakrac4
Detail [›]
Dorost-Pakrac5
Detail [›]
Dorost-Pakrac6
Detail [›]
Dorost-Pakrac7
Detail [›]
Dorost-Pakrac8
Detail [›]
Domažlice-Ludres1
Detail [›]
Domažlice-Ludres2
Detail [›]
Domažlice-Ludres3
Detail [›]
Domažlice-Ludres4
Detail [›]
Domažlice-Ludres5
Detail [›]
Domažlice-Ludres6
Detail [›]
Domažlice-Ludres7
Detail [›]
Dorost-Ränkam1
Detail [›]
Dorost-Ränkam2
Detail [›]
Dorost-Ränkam3
Detail [›]
Ränkam-Pakrac1
Detail [›]
Ränkam-Pakrac2
Detail [›]
Ränkam-Pakrac3
Detail [›]
Ränkam-Pakrac4
Detail [›]
Ränkam-Pakrac5
Detail [›]
Ränkam-Pakrac6
Detail [›]
Ränkam-Pakrac7
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice1
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice2
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice3
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice4
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice5
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice6
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice7
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice8
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice9
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice10
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice11
Detail [›]
Furth b.G-Domažlice12
Detail [›]
Ludres-Ränkam1
Detail [›]
Ludres-Ränkam2
Detail [›]
Ludres-Ränkam3
Detail [›]
Ludres-Ränkam4
Detail [›]
Ludres-Ränkam5
Detail [›]
Ludres-Ränkam6
Detail [›]
Ludres-Ränkam7
Detail [›]
Ludres-Ränkam8
Detail [›]
Ludres-Ränkam9
Detail [›]
Pakrac-Furth b.G.1
 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.