Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSlavoji Koloveč se podzim v divizi nevydařil

Druhá sezona bývá v soutěži kritická. Toto rčení se po podzimní sezoně v podání Slavoje Koloveč a jeho A mužstva naplnilo a třináctá příčka a pouhých třináct bodů v slabé divizní skupině A spíše všechny fotbalové příznivce tohoto klubu hodně zklamaly. Na začátku sezony se to v kádru Slavoje hemžilo zvučnými jmény a ta si nejprve brousila zuby na třetiligovou Jiskru Domažlice a možnost přivítání nejlepšího mužstva historie Československa a České republiky - mužstva Sparty Praha. Jiskra nedala Kolovči potřetí v mistrovském nebo pohárovém utkání šanci a vyhrála 3:2 (2:1).
Podle slov šéfa Milana Lucáka Slavoj nezvládl úvod divize. "Musím říct, že jsme sezonu nezačali dobře. Po dvou utkáních na domácím hřišti (Slávie Praha B, FC Rokycany) jsme vytěžili pouhý bod. Dále následovalo "vyhoření" na hřišti Slavoje Český Krumlov, potom jsme se začali zvedat výhrou nad výbornou Marilou Votice. Začalo se nám dařit. Po té přišla dvě zbytečná vyloučení na konci podzimu a zápasy jsme dohrávali o desíti. Byla to nedisciplinovanost mužstva. Chyběla nám taková sourodá parta v kádru. Nevsadili jsme, jak se říká na "dobré koně." Nebyli to hráči, kteří cítili sounáležitost s regionem, jako v minulých letech. Někteří hráči si to prostě přišli jenom odehrát, což chceme změnit," zlobí se Lucák a pokračuje: "Chceme se vrátit k osvědčeným jménům, ke hráčům, kteří už u nás působili, jako například Petr Vlček. Jedná se o našeho kmenového hráče, který momentálně hostuje ve stodském Slavoji a je to otázka dalších jednání. Petr vlastní A trenérskou licenci a jeho nezanedbatelný vliv je i v samotné kabině a na hřišti, je to fotbalová osobnost, která nám na podzim chyběla, hráči mezi sebou špatně komunikovali."
Mužstvo Kolovče postupně tedy opustili například Jan Milota, Tomáš Linhart, František Kouba, Tomáš Bereczký, Jakub Puchmertl a oba gólmani Vladan Vršecký a Pavel Bojčuk, o působení dalších hráčů se bude jednat. V prosinci mělo být oznámeno jméno nového kouče, ale to se odkládá na začátek ledna 2012. Spekuluje se o návratu bývalého trenéra Ivana  Kovacse a  o Romanovi Baxovi. Vedení kolovečských prý hledá trenéra z vlastních řad. Jedno známé jméno by se ale v Kolovči mělo objevit. Jedná se o záložníka Spartaku MAS Sezimovo Ústí Vojtěcha Moura, který už v Kolovči působil. V podzimní sezoně oblékal dres  domažlické Jiskry a neprosadil se do kádru trenéra Zdeňka Michálka. Kolovečští funkcionáři nebudou mít jednoduchou pozici, protože Sezimák by rád Moura zpeněžil nemalou částku na přestup. Koloveč má zájem o působení brankáře plzeňské Viktorie Filingera, což bude také předmětem jednání obou klubů.

Příprava Kolovče začíná 4. ledna. Hned 7. ledna hraje Slavoj s rezervou ligové Viktorie Plzeň v Luční ulici v Plzni, kde bude celou zimní přípravu trénovat. Postupně by se měl střetnout například s ligovým dorostem Viktorie Plzeň, s domažlickou Jiskrou, se Spartakem Chrást a Senco Doubravka. Při výhledu na jarní boje v divizi uvedl a úsměvem Milan Lucák, že by rád skončil do třetího místa."Na konec divize určitě nepatříme. Návštěvnost byla na konci podzimu slabší, proto bychom to rádi změnili. Myslím si, že by třeba příchod Vojty Moura mohl zase přitáhnout diváky, byl u nás dost oblíbený, ale o jejich přízeň musíme bojovat všichni."