Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlická Jiskra začíná 9. ledna zimní přípravu, bude hrát se Spartou

V pondělí 9. ledna od 18.00 hodin zahájí fotbalisté Jiskry Domažlice - páté mužstvo ČFL, zimní přípravu na náročnou jarní část osmnáctičlenné nejpočetnější ligy v České republice. Ze začátku přípravy se svěřenci trenérů Michálka a Vylety zaměří na hrubou přípravu, hodně běhání a posilovacích cviků, budou trénovat čtyřikrát v týdnu a nebudou se dívat na výsledky. Kádr opouští záložník Vojtěch Mour, který koketuje s  Kolovčí. Velký zájem projevil Baník Most o svého kmenového hráče Martina Knakala, na kterém chtějí postavit hru a pokusit se o záchranu druhé ligy v tomto městě. Vedení Jiskry i sám hráč by rádi pokračovali v dosavadní plodné spolupráci i na jaře v Domažlicích. Vše bude záležet na jednání obou klubů. Čtyři hráči plzeňské Viktorie Houdek, Bauer, Matas, Mandous by měli na jaře dál oblékat modrobílý dres a vedení Jiskry je předběžně domluveno s hráči i s vedením Viktorie, se kterým bude jednat i o jiných hráčích, kteří by se mohli v Domažlicích objevit. To samé se týká i Jaroslava Kovaříka, který hostuje z plzeňského Rapidu.

Domažlice budou testovat kmenového hráče SSC Bolevec Petra Došlého, který hostuje v Kolovči. Jiskra vstoupí do přípravy prvním utkáním v úterý 17. ledna od 18.00 hodin, kdy bude hrát s ligovým dorostem Viktorie v Plzni v Luční ulici. Další utkání také na UMT v Luční ulici bude následovat v sobotu 21. ledna od 11.00 hodin a za soupeře bude rezerva Viktorie Plzeň.

O týden později se poprvé představí domácímu publiku - 28. ledna od 14.00 hodin, kdy bude na UMT v Domažlicích hostit třetí tým tabulky krajského přeboru - Senco Doubravka. V sobotu 4. února bude hostit od 14.00 hodin znovu na UMT v Domažlicích dvanáctý tým tabulky divizní skupiny A - FK Tachov. Opět sobotu 11. února přivítá Jiskra německého soupeře 1. FC Kötzing od 14.00 hodin. Hned ve středu 15. února se na UMT Domažlice od 17.30 hodin představí okresní rival v divizi - Slavoj Koloveč. Vrcholem přípravy bude přátelský zápas v tréninkovém centrum v Praze na Strahově, kde se Domažlice utkají opět se Spartou, ale tentokráte s její druholigovou rezervou v sobotu 18. února od 11.00 hodin. Za týden se Jiskra střetne v domácím prostředí s bavorským ASV Cham, a to 25. února od 14.00 hodin. V posledním utkání měla Jiskra opět cestovat do Prahy a střetnout se s druhým mužstvem tabulky druhé ligy Bohemians Praha. "Museli jsme toto utkání s ohledem na dřívější start druhé ligy na poslední chvíli zrušit. Ta  startuje právě 3. března, místo původního termínu 10. března, kvůli postupu reprezentace ČR na ME do Polska a na Ukrajinu 2012. Jednáme s jinými mužstvy o generálce na úvodní jarní kolo ČFL 10. března Pardubicích,"  uvedl k problému sportovní manažer a sekretář Jiskry Domažlice Jiří Pojar.