Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTrenér Kapic je s šestým místem Sokola Postřekova nespokojený

 

Je mu 35 let, s fotbalem začínal jako hráč v Postřekově, později tam trénoval dorost a ted´ koučuje áčko Sokola Postřekov. Má přítelkyni a dvě dcery. V České republice fandím Spartě a v zahraničí Newcastle United. Jeho oblíbeným hráčem byl Alan Shearer a trenérem Jose Mourinho. Má rád Čínskou kuchyni. To je malá vizitka ambiciózního kouče SOKOLA POSTŘEKOV Jindřicha Kapice. Povídali jsme si nejen o mužstvech Postřekova, ale i o jiných fotbalových událostech.

Jak hodnotíte podzim sezonu z pohledu Sokola Postřekov? 
Podzim hodnotím napůl úspěšně, máme sice malou ztrátu na špičku tabulky, ale některé zápasy jsme nezvládli podle našich představ, hlavně nás mrzí domácí remíza s Chodovam a prohra v Bezdružicích a v Klenčí, kde jsme o tři body přišli až v závěru díky špatně koncentraci. Povedly se nám zápasy v Rozvadově a v Nýřanech, tam kluci bojovali a dobře a dobře plnili taktické pokyny a pak domácí zápasy. Hrajeme týmově, a proto nechci uvádět jména hráčů, kteří patřili mezi opory, jednou se zápas povedl tomu a podruhé někomu jinému, každopádně mám radost z přístupu hráčů na trénincích a děkuju jim za to. Béčko a dorost zhodnotím krátce. Nejsem k tomu kompetentní, ale dorost mě zklamal jak herně tak přístupem některých hráčům a i postavením v tabulce, ale nic nevzdáváme a na jaře zabojujeme a věřím, že kluci se zlepší a zachrání se. Béčko mělo jeden čas výbornou sérii, ale závěr se jim moc nepovedl, spolupráce s Béčkem byla na vysoké úrovni a věřím, že budeme v tomto trendu pokračovat i na jaře.

Postřekov je v tabulce 1.B třídy na šestém místě je to uspokojivé, nebo míříte výš?
Nebudu říkat, že jsme spokojeni se šestou příčkou, máme jiné ambice, ale soutěž je velice vyrovnaná a bude záležet na jaře na formě, štěstí a zdravotním stavu mužstva. Mslím si, že první kolo napoví kdo bude hrát o horní příčku a kdo naopak.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava a na co se zaměříte a s kým se střetnete?
Zimní přípravu začínáme 21.1.2012 a budeme první dva týdny pracovat především na fyzičce a síle, pak pomalu přejdeme na herní prvky. Máme s Petrem Váchalem už připravenou takřka celou přípravu. 23.2.2012 odjíždíme na soustředění na Rybníky, kam už jedeme potřetí a jsem tam velice spokojený. Máme v plánu pět až šest připravených zápasů, ale termíny ještě přesně nevíme. Budeme hrát jak s Německými tak s Českými týmy. Zatím mám domluvený předběžně zápas s Meclovem, Holýšovem, Willmeringem, Tlumačovem a Domažlicemi “B“.

Opustí někdo váš kádr nebo naopak posílí ?
Byl bych rád abychom zůstali pohromadě a pevně v to věřím, pracuji na příchodu dvou až tří hráčů, ale jejich jména si nechám zatím pro sebe. 26. prosince 2011 máme valnou hromadu, kde se bude volit nový výbor, takže možná některé změny v oddíle nastanou.

Jak si podle vás vedou ostatní okresní celky v 1.B třídě ?
Jak už jsem říkal naše skupina je nejtěžší a nejvyrovnanější myslím si, že během podzimu jsme někoho výrazně nepřehrávali, ale stejně tak někdo nepřehrával nás. Zklamání je pro mě Chodov a možná trochu Staňkov, když jsme u nich ve druhém kole dostali 3:0, myslel jsem si, že je to hlavní kandidát na první místo, proti nám hráli výborně. Pak, ale měli zajímavé výsledky. Zlepšil se Mrákov, kde je vidět práce trenéra Dufka. Střetneme se s nimi v prvním jarním kole a nečeká nás tam nic lehkého.

Okomentujte změny ve vedení Fotbalové asociace a její valnou hromadu ? 
Myslíte, že to přinese změny ?
Nevím jestli zvolení pana Miroslava Pelty předsedou bude krok dopředu. Když přišel Ivan Hašek myslel jsem si, že on něco změní, ale co si budeme nalhávat nezměnil vůbec nic! A utekl ještě dřív než něco dokázal a v tom mě zklamal. Je to ale můj názor a možná to někdo vnímá jinak. Pelta vedl dobře Jablonec a dostal ho nahoru, asi umí sehnat peníze, ale po pravdě on, stejně jako Hašek, nic sám nesvede a jinak v FAČR moc změn nenastalo a někteří ti lidé co tam jsou… škoda mluvit. Ale nikde není nic úplně dokonalého, tak se necháme překvapit jestli i malé oddíly si aspoň trochu polepší a svaz na ně nezapomene.

Určitě sledujete i zástupce v ČFL v divizích v kraji a v 1.A třídě zhodnoťte jejich účinkování ? 
Sleduji Domažlice v ČFL a nečekal jsem že budou hrát takhle dobře. Byl jsme sice jen na pár zápasech, ale hlavně doma hrají výborně - jen Sparta jim dala za uši, ale Sparta je holt Sparta. Je dobře, že klub v okresu hraje ČFL, přijedou sem kvalitní týmy a je na co koukat. V kraji mě zajímalo hlavně uměle vytvořené Dynamo Horšovský týn a v divizi Koloveč. Jsem zvědav jestli Koloveč divizi udrží, myslím si, že mají velké štěstí, protože mají dobré Béčko a kvalitní dorost jinak by asi dopadli špatně. Každopádně je dobře, že Koloveč divizi hraje, hlavně kvůli fanouškům.

Plzeňský kraj zvedl penalty po remíze po 90. minutách osvědčilo se to a proč?
Mě se zavedení penalt nelíbí, neřeknu v žácích a nebo v dorostu, ale v mužích je to podle mě blbost.

  Za rozhovor poděkoval Jiří Pojar