Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDojde ke spojení Dynama a 1. FC Horšovský Týn?

O zimní přestávce jsme si povídali s funkcionářem fotbalového Dynama Horšovský Týn, velkým klubistou a zároveň předsedou TJ Dynamo Horšovský Týn, panem Emilem Hofmanem. Hovořili jsme o fotbale, protože ve vedení Dynama proběhly změny a Valná hromada dala jasný signál ke spojení s 1. FC Horšovský Týn.

Jaké byly Vaše fotbalové začátky?

Fotbal jsem aktivně nehrál, neměl jsem k něhu vlohy, ale mám jej rád. Zapojil jsem se jako funcionář od roku 1977, od roku 1982 do roku 1987 jsem byl ve funci vedoucího A mužstva Dynama a společně s trenérem Charvátem jsme drželi šest let krajský přebor. Koncem roku 1987 jsem odešel pracovat mimo ČR a skončil proto i s fotbalem. Vrátil jsem se k němu v roce 1991 - to bylo A mužstvo v I. B třídě (béčko nebylo). V letech 1991 - 1996 jsme s panem Věnečkem dali dohromady fotbalový oddíl a bojovali o postup do I. A třídy. Na valné hromadě 13.12.1996 jsme byli "defenestrováni" a bylo zvoleno nové vedení v čele s Františkem  Kopejtkem. Cítil jsem křivdu a tak jsem potlačil své sympatie k fotbalu a začal se věnovat rodině. Po těchto změnách horšovskotýnský fotbal skončil v okresním přeboru!
V roce 2003 vzniklo další mužstvo - 1. FC Horšovský Týn. Našel jsem noviny z 1.12.2003, které píší o VH fotbalistů Dynama a tam je zajímavé čtení o konci výboru v čele s panem Františkem Kopejtkem. V roce 2006 se vracím na základě výzvy pana Cihláře do výboru fotbalu s tím, že budu vždy dělat vše pro to, aby došlo ke spojení 1. FC a Dynama a na spojení pracuji intenzivně od roku 2009. S Tondou Vlčkem jsme se postupně prokousali až ke stávajícímu stavu a oba jsme si řekli, že buď se fotbal spojí nebo končíme. Dynamo udělalo první krok, nyní je na řadě 1. FC a pokud někdo tuto snahu znehodnotí, bude to znamenat propad týnského fotbalu tam, kde se zmítal dvacet let.
Jaké změny přinesla Valná hromada fotbalistů Dynama, která se uskutečnila 25.11.2011?
Valná hromada proběhla vcelku v pohodě. Diskuse se rozběhla při projednávání bodu o změně stanov. Tak jsem jako řídící Valné Hromady vysvětlil účastníkům o co jde.
A o co šlo?
Bylo na nás, zda dáme jasný signál 1. FC, že máme zájem na spojení a tím byla úprava stávajícího názvu. Od nového ročníku bude TJ Dynamo hrát pod názvem FC Dynamo Horšovský Týn. Hlasování proběhlo klidně a bez emocí, možná i proto, že se o tom již delší čas mluvilo. Byl přítomen i pan Antonín  Vlček st. a z jeho úsměvu při hlasování lze vyčíst, že i on věří, že spojení bude dobré pro oba kluby.
Nastaly změny ve fotbalovém výboru Dynama?
Žádné velké změny nejsou. Nekandidoval stávající předseda Fr. Cihlář st. a tak bude působit staronový výbor ve složení: Věneček, Ludvík, Vavřička, Šporer a Hofman.Ten si na svém prvním zasedání zvolí předsedu a nového sekretáře.
Proč končí předseda František Cihlář?
To je otázka pro něho, ale byl to on, který jako jediný nezvedl ruku pro změnu názvu na FC Dynamo. Mohu spekulovat, že spojení mu vadí i když o tom, že končí hovořil již dva roky.  
Jak hodnotíte účinkování Dynama v krajském přeboru?
Z mého pohledu dobře. Vstup do soutěže se nám zrovna nepovedl. Zejména vysoká porážka na domácím hřišti od Chotíkova mrzí. Poměrně rovnocený souboj jsme sehráli v Chrástu, kde nám patřil druhý poločas, a odkud jsme si odvezli přijatelnou porážku. Ztratili jsme dvoubrankové vedení ve Vejprnicích, ale získali bod za penaly. Šance byly doma s Přešticemi, kde skončilo utkání bez branek. Penalty však byly naše. Nejslabší výkon podalo mužstvo na ZČE a zbytečně prohrálo. Nezralost se projevila i v domácím střetnutí s Rapidem, který dohrával půl hodiny o devíti a nakonec si po nerozhodném výsledku odvezl bod navíc za penalty. Pak jsme získali tři důležité body v Horní Bříze. Bylo to jediné utkání, které sehrál celé střelec Svoboda. V Horní Bříze dal jedinou podzimní branku, ale velice důležitou. Štěstí nám přálo v okresním derby s Holýšovem. Hosté neproměnili řadu šancí a my jsme měli dvě penalty. Obě však byly nařízeny správně a tak tři body zůstaly doma. Hřebínek nám spadl v Příkosicích. Mezi mužstvy rodíl nebyl takový jako hovořil výsledek, ale dostali jsme v posledních deseti minutách tři branky a byl to první bůr v soutěži. Dalšího bůra jsme dostali na domácím hřišti od Doubravky. Dle mého názoru to byl soupeř na kterého jsme opravdu neměli. Světélko naděje zablikalo ve Stříbře, kde jsme měli na tři body, ale odvezli si pouze jeden. A pak přišla vítězná serie. S Bolevcem doma to byly zasloužené tři body a pak jsme jeli do Stoda. I přes nepřízeň rozhodčího jsme bodovali naplno. Domácí dokonale rozhodila druhá branka v jejich síti, kterou tam poslal z poloviny hřiště Žáček. Zaslouženě jsme přivezli tři body i z Klatov. Poslední utkání doma, na umělce s Horažďovicemi jsme sice prohráli, ale kdoví jak by se utkání vyvíjelo, kdyby rozhodčí vyloučil brankáře hostí za úmyslné hraní rukou mimo pokutové území. To jsou však už spekulace. Podstatné je, že máme 21 bodů a slušnou výchozí pozici na jaro.
Jak jste viděl učinkování okresního rivala FK Holýšov?
Pokud měli smůlu jako v utkání s Dynamem, tak se jejich postavení nedivím. Ale v Holýšově v kádru moc změn nebude a střed tabulky si uhrají.
Viděl jste některý třetiligový zápas Domažlic a co říkáte jejich účinkování v ČFL?
Bohužel neviděl, ale jejich výsledky mě těší. Je vidět dlouhodbá činnost stmeleného a silného kádru lidí, který se kolem fotbalu pohybuje. A to jim trochu závidím.
Kdo se soupeřů bude favoritem Krajského přeboru a kdo jej opustí ?
Určitě vedoucí trojka. Pokud bych měl tipovat, tak bych vsadil na Doubravku. Konec tabulky je vyrovnaný, stačí tři povedené nebo nepovedné zápasy a jste úplně někde jinde. Proto v žádném případě nebudu tipovat sestupující.
Otázka na trenéra prvního mužstva Dynama?
O tom zda budou či nebudou změny na tomto postu musíme rozhodnout do konce roku. Rádi bychom, aby Karel Krejčí pokračoval, bude záležet na něm. Naše dohoda zněla na podzimní část soutěže. Možná bude mít lukrativnější nabídku, ale nabídku od nás dostane.
Hráčský kádr odchody příchody?
Ano, to nás čeká a dnes Vám na toto neodpovím.
A co B mužstvo Dynama ?
Vede si zatím dobře a já jim všem děkuji.
Jak jste spokojeni s prací  mládeží v Dynamu ?
Tady máme největší rezervy a zaznělo to i na valné hromadě. Nejsou trenéři ani vedoucí. Oslovíme rodiče a uvidíme zda najdeme pochopení.
Připravuje se zimní turnaj, kdo se přihlásil a kdy proběhne los turnaje ?
Máme zatím osm mužstev. O losování budeme informovat. Vcelku mne překvapuje menší zájem okresních oddílů, které hrají I. B třídu. V rámci turnaje mají minimálně šest utkání s kompletním vybavením za vklad 10 tis. Kč. To při samostatných zápasech nepořídí. Podle mého názoru šetří na nesprávném místě, ale je to jejich volba. Los je připraven na 15. prosince 2011.

Jiří Pojar