Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaňkov je po podzimu na osmém místě

Po skončení podzimní sezony 2011/2012 jsme si povídali s fotbalovým odborníkem a trenérem Fotbalového klubu Staňkov Milanem Kucharičem o tom jak hodnotí účinkování svého klubu i okresních zástupců v podzimní části 1.B třídě. Na co se zaměří v zimní přestávce a jiné fotbalové otázky.

 1)      Jak hodnotíte podzimní sezonu  z pohledu FK Stańkov?

Začnu od žákovských mužstev. Jak mladší tak starší žáci se ve svých okresních soutěžích umístili těsně na druhém místě a to je velmi dobrý výsledek. V žákovské kategorii musíme překonat 2 slabší roky a pak máme velkou naději, že se situace bude jen a jen lepšit. Tento předpoklad naplňuje ve své soutěži i starší přípravka, která si na podzim vedla rovněž velmi dobře. Z mladší přípravky odešli někteří kluci před sezónou do vyšší kategorie a tak zde máme velmi mladé kluky, kteří se teprve učí hrát fotbal. V soutěži  to proti většinou starším hráčům měli hodně těžké. Přesto se dočkali jednoho vítězství, které bylo pro jejich povzbuzení do další práce určitě důležité. Hlavní je, aby kluci měli fotbal rádi a dál pronikali do jeho tajů. Zde je potřeba poděkovat všem trenérům a dalším lidem, kteří u mládeže pracují a pomáhají.
Co se týče dorostenecké kategorie, umístění je  určitě zklamáním. Jsme v krajské soutěži poslední, ale pro jaro není vše ztraceno. Trenéři Roman Škampa a Jindřich Hrach se klukům opravdu věnují a i díky tomu začala řada dorostenců pravidelně trénovat. Bohužel nejstarší kluci, kteří měli dorost táhnout v zápasech z nejrůznějších důvodů moc nepomohli a tak to i pro dorost bylo velmi těžké podzimní období. Snad dokážeme na jaře soutěž zachránit. Pokud by se to povedlo, příští rok by měl být snazší, protože většina kluků by v týmu měla zůstat i v příští sezóně. Je také na místě konstatovat, že dorostenci výrazně pomáhali dle svých možností na podzim i oběma  mužstvům dospělých.
Dostáváme se k „B“ mužstvu. Zde jsme bohužel také v dolní části tabulky i díky zbytečnému odečtu 3 bodů po incidentu v Osvračíně. „B“mužstvo  doplácí na úzký kádr a tak musí spoléhat na pomoc hráčů „A“ mužstva. Přesto výsledek mohl být lepší. V řadě zápasů ve kterých jsme měli převahu, jsme bohužel doplatili na špatnou koncovku a o body přišli. Přesto věříme, že na jaře soutěž zachráníme.   Na špatnou koncovku bohužel dost často doplácí i naše „A“ mužstvo. To se projevilo i na podzim. Po odchodech před sezónou (4 hráči ze základního kádru) a dlouhodobém zranění P. Ševčíka hned v prvním zápase bylo jasné, že soutěž nebude pro nás jednoduchá. K tomu se přidalo i velmi těžké vylosování v úvodu soutěže. Po propadáku v Nýřanech jsme se sice rychle zvedli a přišli 3 vítězství (1 z nich po penaltách). Poté však následovala nešťastná porážka v Kolovči. V této době jsme bohužel přišli navíc o L.Brože, který odjel na měsíc služebně do zahraničí, a také o Bukovského, který byl v následujícím zápase s Klenčím už v prvním poločase vyloučen a chyběl i v dalším zápase v Krchlebech. To nebyla jednoduchá situace. Na Klenčí jme o 10 hráčích nestačili a následně  přišla i další porážka v Krchlebech, kde jsme sice 30 minut domácí zatlačili na vlastní polovinu, ale bohužel po úvodním gólu soupeř během 5 minut utkání otočil a druhý poločas už byl z naší strany tradiční krchlebskou křečí. Po sedmi zápasech jsme tedy měli pouze 8 bodů a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Vážím si toho, že se mužstvo ani v této situaci nepoložilo a hned v následujícím utkání předvedlo výborný výkon proti FC H.Týn a nastartovalo sérii vítězství, kterou do konce podzimu narušila pouze jediná porážka v Rozvadově. Výsledkem tak bylo konečné 8 místo s 22 body a skorém 22:22. To sice nevypadá jako velký úspěch, ale je to stejné množství bodů jako v minulé sezóně (a pouze o 3 body  méně než na jaře), přičemž kádr mužstva byl v minulé sezóně mnohem širší. Navíc na druhé místo ztrácíme pouhé 4 body a situace v tabulce je hodně našlapaná. Na jaře se tedy začne pro prvních 9 mužstev soutěž téměř od znova. Takže k úplné spokojenosti nám chybí tak 3-4 body, které nás dělí od špičky a které jsme určitě získat mohli.
Nelze zapomenout ani na úspěšný podzim „C“ mužstva, které si sice jede po své linii, ale hraje pod hlavičkou FK Staňkov. To se pod vedením M. Gusta dostalo po dlouhých letech na chvostu tabulky do jejího popředí, což je určitě úspěch.

 2)      Jak bude vypadat zimní příprava mužstva, na co se zaměříte? 

Zimní příprava začne 10. ledna a bude až do zimního turnaje na umělce v H.Týně probíhat 3 x týdně. V týdnu 1 x na umělce v H. Týně a 1 x výběh v  okolí Staňkova + v tělocvičně. O víkendu pak trénink venku. Na co se zaměříme? Důležité bude, aby hráči trénovali a mohli zvládnout co nejvíce tréninků. Zaměříme se určitě na fyzickou přípravu, ale i na herní stránku, musíme stále pracovat i na lepší a efektivnější koncovce.

3)      Kdo opustí nebo přijde do kádru FK Staňkov?

Zatím není nic jasného. Pouze Lukáš Muchna za nás na jaře nenastoupí, odjíždí v březnu do zahraničí. Všichni hráči, kteří ve Staňkově hostují, chtějí pokračovat a bude záležet na jednání s mateřskými kluby zda ve Staňkově budou pokračovat. Oslovili jsme i některé další hráče, ale zatím není nic jistého. Určitě dáme na jaře ještě více prostoru i některým nadějným dorostencům.

4)      Jak jste spokojen s umístěním vašeho klubu ?

Jak jsem již řekl v první otázce. 8 místo není sice žádný zázrak, ale 22 bodů není úplně špatný výsledek a odstup na čelo je opravdu minimální. Vyhráno navíc nemají ještě ani vedoucí Nýřany, protože téměř se všemi mužstvy z popředí hráli v podzimní části soutěže  na domácím hřišti. Náš cíl je stejný jako před sezónou. Pokud obhájíme loňskou pozici (5 místo), budeme spokojeni.

5)      Okomentujte okresní mužstva a jejich účinkování v 1. B třídě?

V podstatě se mi potvrdilo to, co jsem předpokládal již v rozhovoru s Vámi před sezónou. Podle očekávání je v popředí FC H. Týn, což není vůbec překvapením. Zde těží především z toho, že díky finančním podmínkám, které hráčům na této úrovni nabízí můžou mít téměř každého hráče na okrese. V popředí je podle očekávání Koloveč a také Klenčí, které u nás předvedlo velmi dobrý výkon. Jsem rád, že ambice potvrdil také Postřekov s Mrákovem, kterým jsem přál a tušil světlou budoucnost díky dobré práci s vlastními hráči a mládeží. Slušně si v řadě zápasů vedli i sousedé z Krchleb. Sice mají pouze 12 bodů, ale řadu zápasů prohráli velmi těsně a potrápili i velké favority. Poslední místo Chodova je určitě příčinou generačního problému tohoto mužstva. I díky umístění okresních mužstev je jaro velmi otevřené a 9 mužstev má šanci bojovat o příčky nejvyšší.

6)      Jak hodnotíte okresní zástupce v ČFL a  divizi ?

Domažlice si vedou výborně, řekl bych možná i nad očekávání, dávají hodně gólů a první rok si v ČFL docela užívají. Jsem rád, že zranění našeho odchovance Marka Bauera ze závěru podzimu je už podle zpráv, které mám v pořádku a držím Markovi i Domažlicím palce i do druhé poloviny sezóny.
Koloveč v divizi si  i díky hráčskému kádru, kterým disponovala, určitě slibovala více, než ukazuje situace v tabulce. To je ale prostě fotbal, někdy se daří více, někdy méně. Tak jak znám Milana Lucáka i další funkcionáře v Kolovči, určitě udělají v přípravě i v jarní soutěži vše proto, aby se divize v Kolovči hrála  i v příští sezóně.

 7)      O víkendu se konala valná hromada vašeho klubu okomentujte ji :

Na valné hromadě  byl zhodnocen rok 2011 po sportovní a finanční stránce. Byli rovněž zvoleni členové nového výboru.Kromě stávajícího předsedy Jaroslava Baara to byli Maxmilián Cenefels, Milana Kucharič, Josef Touš, Zdeněk  Zahoř, Stanislav Binder, Zdeněk Antony, Jiří Výrut st. a Jiří Výrut ml.,Radek Topinka a Petr Stauber. Podstatná určitě bude schůzka nového výboru , která se bude konat 6.12.2011, kde by měl být zvolen nový předseda fotbalového oddílu FK Staňkov. Zároveň zde zaznělo poděkování městu i sponzorům  za velkou podporu, bez které by se chod fotbalového oddílu neobešel. Zásadní byla i myšlenka nutnosti kladení důrazu na výchovu a přípravu  vlastní mládeže, která nám může v budoucnosti přinést opět úspěchy a návrat na úroveň, na kterou byla divácká obec ve Staňkově zvyklá.

Jiří Pojar